Továbbra is hibátlan az Érsekújvár

Izgalmas meccsen őrizte meg veretlenségét Nagytapolcsányban a szlovák másodosztály listavezetője.

Két harmadot megnyert a Topolcany az Érsekújvár ellen, de az elveszített egy elég volt ahhoz, hogy újabb 3 ponttal gazdagodjon az Újvár. A középső 20 percben ugyanis Podstavek kétszer, Ondrej Stefánka egyszer talált a kapuba. A lőlap tanulsága szerint is rendkívül hullámzó meccset játszhattak a felek, amelyen igazából a középső játékrész óriási újvári fölénye döntött. Az Érsekújvár 4. gólját Weissmann szerezte, a végeredmény 4-3 a Zámky javára.

A forduló további mérkőzésein fölényesen nyert a Michalovce (7-1 a Spisská Nová Ves ellen), a Bardejov (idegenben 8-2 a Senica ellen) és a Presov (szintén idegenben 3-7 a Povázska Bystrica ellen), és volt másik két szoros meccs is. A Detva 2-0-ra nyert a Humenne ellen, míg Marek Uram csapata, a Liptovsky Mikulás háromgólos előny után 3-2-re verte a Trnavát. Még hétfőn a Presov 6-4-es győzelmet aratott a junior válogatott ellen, 3 győzelmet követően ez a fiatalok első veresége.

A tabellát továbbra is a mezőny egyetlen veretlen csapata, az Érsekújvár vezeti, a juniorok ellen már játszott Bardejov és Presov 2-2 ponttal van lemaradva tőle a 2. és a 3. helyen. Ez a három csapat kicsit meglépett a mezőnytől, a 4. helyezett Liptovsky Mikulásnak ugyanis csak 13 pontja van.