Kazahsztán–Lengyelország 3-2

A kazahok legyőzték a házigazdát, sikerükkel már biztosan megnyerték a krakkói vb-t és visszajutottak az A csoportba. A szombati Lengyelország–Magyarország mérkőzésen számunkra bármilyen pontszerzés elég a feljutáshoz.

A mérkőzést aktívan kezdték a lengyelek, egyből nekiestek a kazahoknak. A kezdeti hazai akciók után folyamatosan vették át a játék irányítását a vendégek, az 5. percben Zsajlauov lövésénél nem sokkal ment a korong a kapu mellé Radziszewski védése után. A harmad közepén emberelőnybe került Kazahsztán, a legközelebb Szavcsenko keresztvason csattanó lövésénél járt a vezetés megszerzéséhez. A játékrész végén viszont megint a lengyelek támadtak többet, mind közül a legveszélyesebb Rompovski éles szögből megeresztett lövése és egy kapus előtt beleéréses akció volt, de Poluektov mindent védett.

A második harmad elején nyomtak a kazahok. A 24. percben Poliscsuk annyira rosszul ütközött egy lengyel játékossal, hogy az ráesett a lábára, csak segítséggel tudta elhagyni a jeget. Néhány másodperccel később Dutka kiült a büntetőpadra gáncsolásért, majd a visszatérése után 2 perccel bottal lökés miatt távozott. Utóbbi emberelőnyt kihasználta Kazahsztán, a korongjáratás végén Szavcsenko bombázott a kék vonalról (1-0). A lengyelek pár percre rá komoly lehetőség elé kerültek, ugyanis több mint másfél percen át kettős emberelőnyben játszhattak. Éltek vele, addig járatták a korongot, amíg Pociecha be nem vágta azt (1-1). Lengyelország nem sokáig örülhetett az egyenlítésnek, ugyanis másfél percen belül újra vezetett Kazahsztán, Rugyenko és Sztarcsenko vezetett kontratámadást, az akciót utóbbi fejezte be góllal, lövése túlcsorgott Radziszewskin (2-1). A harmad végén csúnyán elcserélték magukat a lengyelek.

Kazahsztán 41 másodpercnyi áthúzódott emberelőnnyel vágott neki a záró húsz percnek, de nem növelte előnyét. A vendégek többet támadtak a harmad során, mégis Lengyelország egyenlített egy szépségdíjas góllal. A 49. percben Marcin Kolusz betört a kazah harmadba, átvert két védőt, majd elfektette Poluektovot, végül pedig az üresen maradt kapuba behúzta a korongot (2-2). A kazahok hajtottak a vezetés visszaszerzéséért, egy emberelőnyt kihagytak, ám lendületbe kerültek és Sztarcsenko pontos lövésével újra náluk volt az előny az 56. percben (3-2). 3 másodperccel a vége előtt Litvinyenkót kiküldték szándékos korongkilövésért, Lengyelország időt kért és lehozta a kapusát, hiába. Kazahsztán 3-2-re nyert, győzelmével biztosan aranyérmes. Lengyelország 6 pontos maradt, így a feljutáshoz mindenképpen le kellene győznie minket szombaton még a rendes játékidőben.