A Montreal kisöpörheti az Ottawát

A Hawksnál bejött a kapuscsere, ugyanez már nem mondható el az Ottawáról. Előnyben az Islanders és a Flames.

A Chicago kapujában az a Scott Darling kezdett, aki az első meccsen csereként beállva 42 lövést fogott és győzelemre vezette a Hawkst a párharc találkozóján. A 26 éves hálóőrre a párharc harmadik összecsapásán sem lehetett panasz, összesen 35 lövéssel vette ki a részét a győzelemből, ami 17 a második harmadra esett. Ebben a játékrészben a Predators sokkal jobb volt, 17-10-re nyerte a lőpárbajt, a harmadot mégis elvesztette 1-3 arányban, ez pedig döntőnek bizonyult. Folytatás szerda hajnalban a szeles városban.

Ami sikeres volt Chicagóban, nem jött be Ottawában. A Senators kapujában Hammond helyett Craig Anderson kezdett, ám hiába fogott 47 lövést, csapata hosszabbítás után kikapott, így a Montreal egy lépésre került a továbbjutástól. Anderson az 55. percig őrizte csapata előnyét, amikor Dale Weise egyenlített és kiharcolta a folytatást a Canadiens számára. A hirtelen halálban is a vendégek jobbszélsője volt a főszereplő, a kilencedik percben bevette Anderson kapuját, ezzel eldöntve a találkozót. A Habs csütörtök hajnalban zárhatja le a párharcot.

A Washington kapusa, Braden Holtby hiába fogott 40 lövést, csapata hosszabbítás után kikapott az Islanders otthonában. A New York-iak Kyle Okposo góljával szereztek vezetést a meccs felénél, amit egészen az 54. percig Nicklas Backström egyenlítő góljáig őriztek. 1-1 után jöhetett a ráadás, ami mindössze 15 másodpercig tartott, John Tavares egy kipattanót beemelt és ezzel 2-1-re módosította az állást és a párharcot. Ez volt az Islanders történetének második leggyorsabb gólja, a rekordot JP Parisé tartja 1975-ből 11 szekundummal.

A Calgary simán hozta a párharc harmadik meccsét a Vancouver ellen és összesítésben 2-1-re vezet. Az első játékrész elején a Flames szerzett vezetést, amelyet hamarosan egalizált a Canucks. A bekapott gól azonban nem törte meg a hazaiakat és T.J. Brodie góljával előnnyel mehettek az első pihenőre. A második húsz perc kiegyenlített játékot hozott, nem úgy, mint a harmadik, amelyben ismét a hazaiak domináltak, a lőpárbajt 15-8-ra és a játékrészt 2-1-re nyerték. Akárcsak a második meccsen, itt is volt balhé a hajrában, a bírók összesen 51 perc büntetést osztottak ki az utolsó másfél percben.