Hazai jégen győzött a Vancouver

Erre négy éve nem volt példa a playoffban. A Predators könnyen, a Capitals nehezen egyenlített, a Montreal pedig ismét győzött.

A Canucks magabiztosan nyert a Calgary ellen és a 2011-es elvesztett finálé óta az első hazai mérkőzését nyerte a playoffban. Az azóta eltelt időben a Vancouver hét hazai meccset bukott, így a Flames elleni második derbin a siker kulcsfontosságú volt, nemcsak a párharc szempontjából. Ugyanis ha a Vancouver kikapott volna, akkor negatív-NHL rekordot állított volna fel. A Canucks ennek megfelelően kezdett és a nyolcadik perc legelején már kétgólos előnyben volt. A hazaiak a záró harmad elején három növelték előnyüket, amivel el is döntötték a meccset. Az utolsó percekben még volt egy gólváltás, aminek már nem volt jelentősége a végeredmény tekintetében. A vereséget azonban nehezen viselte a Flames és hatalmas bunyót robbantott ki, amelynek eredményeként a játékvezetők 132 perc büntetést osztottak ki.

Montrealban óriási adok-kapok után nyerte a meccset hosszabbítás után a Canadiens és már kettővel megy a Senators ellen. A Subban-eset után várható volt a fizikai harc, ami be is igazolódott, 94 ütközést hozott a meccs, ami közel duplája azt elmúlt tíz év playoffátlagának. Az Ottawa kezdett jobban, egy harmad után előnnyel mehetett pihenni. A második játékrész hatalmas hazai fölényt hozott, a Habs 14:3-ra nyerte a kapura lövést és két góllal fordítani tudott. A Sens az utolsó harmadban egy lapra feltéve rohamozott és bő hat perccel a befejezés előtt Patrick Wiercioch góljával kiharcolták a ráadást. A hosszabbítás azonban még négy percig sem tartott, a Senators saját harmadában adta el a korongot, Alex Galchenyuk pedig büntetett.

A Washington hazai jégen kétszer volt kétgólos hátrányban, de fordítani tudott és egyenlített az Islanders elleni párharcban. A fővárosiak a második és a harmadik harmadban végig hatalmas fölényben voltak 30:14-re nyerték a kapura lövéseket. A Capitals vezére Nicklas Backström volt, aki 0-2 után egy gólpasszt, 1-3 után egy-egy gólt és gólpasszt szerzett, valamint elévülhetetlen érdemeket az egyenlítésben. A harmadik harmadban a svéd center egyenlítő gólja után kevesebb mint négy perccel Jason Chimera állította be a 4-3-as végeredményt.

A Nashville az utolsó harmadban ütött három góllal döntötte el a Chicago elleni második meccset és egyenlített a párharcban. A Hawks kétszer egyenlíteni tudott a második harmad közepéig, de Craig Smith 35. percben esett gólja után már csak a Predators volt a jégen. A fordulópont a záró etap második felében jött el, amikor a Predators két és fél perc alatt három gólt szerzett Filip Forsberg vezetésével. A svéd egy gólpassz mellett a hálóba is betalált, ezzel a ő lett a Nashville történetének legfiatalabb gólszerzője a rájátszásban 20 évesen és 247 naposan.