A Zvezda nyerte az OB II.-es tornát

Öt magyar és három szerb csapat vett részt a Jégpalotában szombaton és vasárnap megrendezett tornán. A Miskolc újabb éremmel gazdagodott a hétvégén.

A hazai indulók között volt a Pesterzsébeti HC, a Miskolc, a Tisza Volán, a KMH és az ESMTK, Szerbiából a Beostar, a Partizan és a Crvena Zvezda jött el. Jó tempójú, sportszerű mérkőzésekre került sor, amelyeken talán a vártnál is szorosabb eredmények születtek. A 12 lejátszott meccsből mindössze kettőn született 3 gólosnál nagyobb különbségű győzelem.

Az első nap irányított sorsolással minden csapat 2-2 meccset játszott, 2×20 perc játékidővel. A kiírás szerint ha a két csapat közti különbség 7 gólosra nőtt volna, akkor onnantól futóórával folytatták volna a felek. Szerencsére ilyen nem fordult elő a tornán. A csapatok között a csoportmeccseket követően a pontszám, majd sorrendben az összesített gólkülönbség, a több lőtt gól, a kevesebb büntetésperc, legvégül a sorsolás rangsorolt.

8 KMH 2 0 0 2 3 9 0

A második napon a helyosztókra került sor. Az 5. és a 7. helyért 2×20 perces, a bronzéremért és az aranyért 3×15 perces mérkőzéseket játszottak. A döntőben belgrádi örökrangadóra került sor, amelyen nagy meglepetésre a Zvezda büntetőkkel legyőzte a szerb bajnok Partizant.