Mire képes a Miskolc a Fehérvár ellen?

 

Összejött az álomdöntő a Magyar Kupában, a MOL Liga idei nyertese találkozik a magyar EBEL-csapattal. Délután háromtól a Debrecen története második bronzérméért hajt.

A pénteki elődöntők a papírformának megfelelő eredménnyel zárultak, a Miskolc 6-3-ra győzte le a Dab.Doclert, míg a Fehérvár 7-1-re a DHK-t. Így az is eldőlt, hogy a tavalyihoz képest új kupagyőztest avatnak, már csak az a kérdés, hogy a DAB után a Miskolc is megtréfálja-e nevesebb ellenfelét. Az eddigi tapasztalatok alapján annyi mondható, hogy ez a történet is fejben dől el. Ha a miskolci játékosok elhiszik, hogy képesek a bravúrra, akkor egyenrangú ellenfelei lehetnek a Volánnak, ha nem, akkor sincs tragédia, a jó hangulatra a vereségek ellenére pénteken sem lehetett panasz. Majoross Gergely azonban már a pénteki győzelem után világossá tette, hogy nem céljuk gálameccsen asszisztálni a hazaiak kupagyőzelméhez, így kőkemény csatára van kilátás, Kógerék is jobban teszik, ha erre készülnek. Intő jel lehet számukra, hogy a MOL Liga ötödik helyezettje is komoly erőfeszítésekre kényszerítette őket előző nap, Ladányiék két harmadon keresztül ott voltak ellenfelük nyakán, a meccs az utolsó harmadban dőlt csak el.

A Miskolc ebben a szezonban mindent megnyert, ahol elindult. A bajnoki és a MOL Liga-aranyérem mellé behúzták az alapszakaszgyőztesnek járó vándordíjat is. A Magyar Kupa-érem is biztos már, a színe a kérdés. Az biztos, hogy a pénteki játék kevés lesz, de ezúttal aligha lesz gond a hozzáállással.

MISAVS MK

Fotó: Bán Olivér

A hét órakor kezdődő döntő előtt játssza le a bronzmeccset a Debrecen és a Dab.Docler. Utóbbi csapat ilyen névvel feltehetően utolsó hivatalos mérkőzésére készül, reméljük, Dunaújvárosban már gőzerővel dolgoznak a folytatáson. A csapat körüli bizonytalanság érezhetően kihat a játékra is, egyáltalán nem sikerült felrázni a legénységet az elvesztett MOL Liga elődöntőt követő apátiából, a játékrendszer atomjaira hullt szét. Ilyen körülmények között talán nem túlzás kijelenteni, hogy a Debrecen a mérkőzés esélyese. Ladányiéknak nincsenek motivációs gondjaik, a játék is nagyon egyben van, és a pénteken mutatott teljesítményre is joggal lehetnek büszkék. Ha nyernek, akkor mindez azt is jelenti, hogy a Debrecen egy hétvége alatt két bronzérmet is átvehet, miközben a városnak eddig nem termett babér ebben a sportágban.

A Sportklub Tv a Magyar Kupa mindkét szombati mérkőzését élő egyenes adásban közvetíti.

A Magyar Kupa menetrendje:

2015. március 27., péntek
16:30 Miskolc?Dab.Docler 6-3
19:30 Debrecen?Fehérvár AV19 1-7

2015. március 28., szombat
15:30 bronzmérkőzés (Sportklub Tv, élő)
19:00 döntő (Sportklub Tv, élő)

Belépőjegyárak (napijegyek):
Diák- és nyugdíjasjegy: 900 forint
Felnőtt állójegy: 1700 forint
Ülőjegy (korlátozott számban kapható): 2800 forint

Cimkék: , , , , ,

Nem lehet hozzászólni.

   H I R D E T É S
Eseménynaptár
december 5., kedd
ICEHL 19:15 AVSVOR 5-4VÉGE
AL 21:00 IKOWRM 4-1VÉGE
december 6., szerda
AL 19:40 FTCSZG 9-2VÉGE
AL 20:00 VASLHL 4-8VÉGE
december 7., csütörtök
EL 17:30 BRADAB 3-2VÉGE
december 8., péntek
EL 17:30 GYEDAB 3-6VÉGE
EL 18:30 MISDEB 3-4 BVÉGE
EL 18:40 BJAFTC 3-2 HVÉGE
ICEHL 19:15 AVSASI 4-2VÉGE
AL 20:30 LHLOHA INFO
AL 20:45 WRMETO INFO
december 9., szombat
AL   DBFASP 
AL 19:00 SZGIKO 
AL 19:30 SPCFTC 
december 10., vasárnap
ICEHL 16:00 PUSAVS 
VB20 16:00 HUNKAZ 
EL 16:30 BRAGYE 
EL 17:00 UTEDEB 
EL 17:30 SCCDAB 
EL 18:00 MISFTC 
december 11., hétfő
VB20 19:30 HUNAUT 
Partnerünk
Archívum