Kapusok nagy napja az NHL-ben

Öt hálóőr is hibátlan teljesítményt nyújtott, Hammond továbbra is varázslatos. A Montreal az Anaheim nyakán, Crosby átvette a vezetést, Brewer ezredes lett.

Nagyon megy a Rangersnek a Carolina és kapusa, Anton Hudobin ellen. A New York-iak idei valamennyi és utolsó 16 meccsükből 15-öt megnyertek a Hurricanes ellen, míg az orosz kapus pályafutása mind a hat találkozóját elvesztette ellenük. A Rangers a sikert szétlövések után abszolválta, a győztes kísérlet Mats Zuccarello nevéhez fűződött.

A Wild folytatta remeklését és 16 perc alatt ütött négy góllal a második harmad elejére eldöntötte a Blues elleni csatát. A St. Louis próbált ugyan kapaszkodni, de csak kozmetikázni tudta a bekapott féltucatot. A Minnesota az elmúlt kilenc hét legjobb mutatójával rendelkezik, 22 győzelem és 2 döntetlen mellett csak hatszor kapott ki.

A playoffért küzdő Calgary fontos pontot hagyott a Columbus otthonában. A meccsen pedig a Flamesnek állt a zászló, kétszer is vezetett, de a Jackets kiharcolta a hosszabbítást. A plusz pontot a hosszabbításban az a René Bourque szerezte meg a Columbusnak, aki az első vendéggól után egyenlíteni tudott.

A Calgarytól rosszabbul járt a Los Angeles, amely pontot sem szerzett hazai jégen a Vancouver ellen. A Kings hiába szerezte meg a vezetést, a Canucks néggyel válaszolt, amiből Radim Vrbata győztes góllal és gólpasszal vette ki a részét. A Canucks a győzelemmel négypontosra növelte előnyét a bajnok ellen, amely jelenleg csak a kilencedik nyugaton.

A Florida sem adta fel még a playoffharcot és a közvetlen riválisától hozta el a pontokat. Bostonban 1-1-re végeztek 65 perc után, így jöhettek a büntetők, amely Brandon Pirri találatával dőlt el a vendégek javára.

A Florida szívességét köszönte szépen az Ottawa, legyőzte hazai jégen a Torontót és egy pontra megközelítette a keleti nyolcadik Bostont, amely egy meccsel többet játszott nála. A Leafs kétszer volt kétgólos hátrányban, de 3-3 után Kyle Turris duplájára már nem tudott válaszolni. A Senatorsban az NHL-be berobbant Andrew Hammond 14. meccsén a 13. győzelmet szerezte, míg a Leafsben Eric Brewer 1000. meccsét játszotta 300. játékosként a ligában.

A Canadiens kapusa, Carey Price zsinórban második meccsén húzta le rolót, a Carolina után a San Josét nullázta le. Price 29 védéssel szezonbeli kilencedik hibátlan meccsét játszotta, amivel befogta az eddig listavezető pittsburghi Fleuryt. A Montrealnak a sikerrel ugyanúgy 99 pontja van, mint az Anaheimnek.

A szezon legrosszabb sorozatát zárta le az Islanders, amely négy elvesztett meccs után tudott ismét győzni, ugyanis a New Jersey otthonából elhozták a pontokat. Jaroslav Halák 26 védéssel ért el hibátlan teljesítményt.

Zsinórban negyedik meccsét nyerte a Winnipeg, amely a nap sláger eredményével, 3-0-val hozta a Capitals elleni találkozót. A Jets kapujában Ondrej Pavelec 28 védéssel ért el shutoutot, a szezon során második alkalommal.

Nem akart lemaradni a Jets és az Islanders mögött a Nashville, amely szintén 3-0-val hozta a meccset a Buffalo ellen. A Predatorsban Pekka Rinne a kapujára tartó mind a 24 lövést megfogta és a harmadik shutoutját szerezte. A győzelemmel a Preds befogta a Central-csoport listavezetőjét, a Minnesotában elbukó Bluest.

A játéknap ötödik és utolsó shutoutját Rinne honfitársa, Kari Lehtonen szállította.  A Dallas portása a Hawks elleni mérkőzésen 33 lövést fogott és hárította Brandon Saad büntetőlövését is a második harmadban. A Stars a győzelem ellenére még mindig hat ponttal van a playoffvonal alatt.

A Pittsburgh Sidney Crosby és Marc-André Fleury vezetésével győzni tudott Phoenixben. A sivatagi városban a kapus 30 lövést fogott, míg a főpingvin egy-egy gólt és gólpasszt szerzett és átvette a vezetést a pontlista élén. Mike Smith, a Coyotes kapusa szezonbeli 36. vereségét könyvelhette el, utoljára a 2003/2004-es szezonban Marc Denis gyűjtött be ennyi vereséget a Columbus színeiben.

Gólzáporos első harmad után csak a hosszabbításban dőlt el az Oilers?Flyers meccs. Az első húsz perc összesen hat gólt hozott igazságosan elosztva, a folytatásban azonban csak egy-egy gól született mindkét oldalon. A győztes gól a ráadás felénél született meg Ryan Nugent-Hopkins révén.