Hári János továbbra is hatékony

Azt már megszokhattuk, hogy bár a Modo rendszeresen kikap, a magyar csatár nem túl sok jégideje ellenére pluszban zárja a találkozókat, és ezúttal gólpasszt is adott.

Széligéknek nem sikerült a bravúr, újabb nagyon szoros meccsen szenvedtek vereséget az Angers-tól. Feketéék változatos meccsen nyertek, Ládayék újabb nagyon sima győzelmet arattak.

Hári János csapata, a Modo a Farjestadhoz utazott vendégségbe és a harmadik harmad elejéig jól is tartották magukat ellenfelükkel szemben, 2-1-et mutatott az eredményjelző, azonban a 44. és 46. perc között két perc alatt kaptak két gólt, amivel a hazaiak 4-1-re elhúztak. Két gólra még feljött a Modo, de nem tartott sokáig a hit az egyenlítésben, hiszen az ellenfél alig valamivel több, mint egy perc múlva visszaállította a háromgólos különbséget. Több gól nem esett, 5-2-re nyert a Farjestad. A mostanában 10-12 perceket játszó Hári a második vendéggólnál volt első asszisztos. A Modónak még két meccse van az alapszakaszból, március 3-án az Örebrót fogadják, 5-én a Brynashoz utaznak, már nem nagyon mozdulhatnak el az utolsó helyről, az pedig már korábban eldőlt, hogy osztályozót játszanak a kiesés elkerüléséért.

Második Loire-menti meccse is roppant szorosra sikerült a Brianconnak a Ligue Magnus negyeddöntőjében, azonban elsősorban a rengeteg kihagyott emberelőny miatt végül ismét vereséget szenvedtek Szélig Viktorék. Igaz, az Angers sem lőtt be egyet sem az öt lehetősége közül, de a Brianconnak vendégként is 11 volt. Egyenlőt létszám mellett pedig a hazaiak eredményesebbek voltak, így végül a pénteki hosszabbításos győzelem után szombaton 2-1-re nyertek. Összességében tehát 2-0-s hátrányból várják Széligék a következő két brianconi meccset, március 3-án és 4-én.

Fordulatos mérkőzést hozott az INL negyeddöntőjének első mérkőzése Feldkirchben. Fekete Dániel csapata a Kapfenberg együttesét fogadta, és hamar kétgólos vezetésre tettek szert velük szemben. A Kapfenberg azonban 12 perc alatt három góllal válaszolt, így a meccs felénél már náluk volt az előny. De a Feldkirch is tudott újítani, ezúttal ők lőttek zsinórban három gólt, beállítva ezzel az 5-3-as végeredményt. A párharc következő mérkőzését március harmadikán rendezik Kapfenbergben.

Nagy Gergő Kalamazzo Wingse a Toledo Walleye otthonába látogatott az ECHL szombati játéknapján.  Bár a magyar center passzából már az első percben vezetést szerzett a vendégcsapat, a vége súlyos vereség lett. A Toledo zsinórban hét gólt lőtt. A katasztrófaeredményt Nagy vezetésével kerülte el a Wings, az utolsó három gól az övék lett, Nagy újabb két előkészítése nyomán. Nagy Gergő így 3 ponttal és +1-gyel zárta a 7-4-re elvesztett mérkőzést. Így már 30 pontos a centerünk.

Egy nappal azután, hogy pénteken a Spokane 4-0-ra nyert a TriCity otthonában, a TriCity viszonozta a látogatást, de sok köszönet ezúttal sem volt a mérkőzésben. Az első harmadban még csak egy gólnak örülhetett a kilátogató kilencezer néző, de a középső periódusban már egyértelműen kijött a két csapat közötti különbség, Ládayék 5-0-ra nyerték ezt a játékrészt. Az utolsó húsz percben további két góllal növelte előnyét a Spokane, a vendégek 15 másodperccel a rendes játékidő vége előtt emberelőnyből szerezték meg a becsületgól, kialakítva a 8-1-es végeredményt. Láday pontot nem szerzett, +2-vel zárt, hétvégi győzelmével a Spokane egyre magabiztosabban őrzi rájátszást érő hetedik helyét a nyugati konferenciában.