

Hibátlan vendégnap az NHL-ben
A hazai jégen játszó csapatok pontot sem szereztek a játéknapon, sőt három meccsen mindössze négy gólt szereztek.
Elkerülte a söprést a Penguins, amely idei első három meccsét elbukta a Washington ellen úgy, hogy kétszer lenullázták és összesen egy gólt szerzett. Most azonban fordult a kocka és a három gólpasszig jutó Malkin vezetésével győzni tudott a Verizon Centerben. A hazai csapatban megszerezte 39. gólját Ovecskin, aki ezzel tovább növelte az előnyét a góllövőlistán.
Megszenvedett a győzelemért a Calgary, amely a New Jersey otthonából hozta el a pontokat. A Flames a második szünet előtt és után lévő másodpercekben szerzett gólokkal fordította meg a találkozót. A győzelmet T.J. Brodie biztosította be az utolsó percben emberhátrányból, a korábban győztes gólt szerző Sean Monahan átadásából.
Az Ottawa meglepetésre győzni tudott, sőt gólt sem kapott az Anaheim otthonában. A shutout a pályafutása harmadik meccsén védő és első hibátlan meccsét teljesítő Andrew Hammondnak köszönhető, aki 25 védéssel járult hozzá a sikerhez. A Ducks két emberelőnyös helyzetet hagyott kihasználatlanul, ezzel tovább rontotta sorozatát a Senators ellen, hiszen 2008. október 24-e óta nem talált ellenfele kapujába fórból.
NHL, 2015. február 25.:
New Jersey–Calgary 1-3 (videó)
G.: Cammalleri ill. Glencross, Monahan, Brodie
Washington–Pittsburgh 3-4 (videó)
G.: Carlson, Brouwer, Ovecskin ill. Hörnqvist, Sutter, Crosby, Kunitz
Anaheim–Ottawa 0-3 (videó)
G.: – ill. Condra, Zibanejad, Turris
Sorsolás
Tabella
Kanadai táblázat
További cikkek
- Az év ügylete: Laine a Jacketsben, Dubois a Jetsben
- Pimaszul csúsztatta el a pakkot Chytil
- Brassard szétbombázta a rövid felsőt
- Hetet kapott a Nashville a Dallastól
- Nagyszerű no-look passzt adott Kopitar
- Josh Anderson könnyedén bepaskolta a levegőből
- 22 éve nem látott ilyet az NHL
- Ilyen egyszerű játék a hoki
- Felfüggesztették Ovecskint és 3 capitalses társát