13 gólos meccs Prágában

A Sparta és a Zlín gólokban gazdag csatát vívott.

Csehországban vasárnap izgalmas mérkőzést játszott a Sparta Praha és a PSG Zlín. A fővárosiak kétszer is vezettek két góllal, de a vendégek rendre egyenlítettek. A második harmad egyenesen 8 gólt hozott, végül 6-6-ot mutatott az eredményjelző 60 perc után. A hosszabbításban Miroslav Forman döntött a Sparta javára, amely így 7-6-ra nyert. A kezdőkapusok nem lehettek büszkék magukra, Filip Novotny 40 perc alatt 22 lövésből 5 gólt kapott, míg a vendégeknél Libor Kasík 41 lövésből csak 34-et védett.

Finnországban szombatona Lukko átgázolt az Ilvesen. A raumaiak 6-0-ra nyertek, a rutinos Ville Vahalahti 2+2 ponttal zárt, a 20 éves Oskari Setanen pedig 18 védéssel ért el shutoutot.

A DEL-ben pénteken a Köln magabiztosan verte a Schwenningent. A Wild Wings hiába szerezte meg a vezetést az első harmadban, a második húsz percben 2, majd a záró játékrészben 4 gólt lőtt a Haie, amely 6-1-es győzelmet aratott. A kölniek hatalmas csatában vannak a rájátszást érő 10. helyért a Krefelddel, jelenleg mindkét csapat 64-64 pontos.

Svájcban Kovács Balázs az egyik legnagyobb rangadón működött vonalbíróként. Az NLA-t vezető SC Bern a második helyen álló Zürich Lionshoz látogatott, a ZSC 3-1-re nyert. A fővárosiak előnye így is 3 pont a zürichiekkel szemben.

Az SHL-ben hatalmas hullámvölgybe került a HV71. A jönköpingiek elveszítették a legutóbbi 5 mérkőzésüket, viszont a legutóbbi kettőn 15 gólt kaptak. Csütörtökön az Örebro hatalmas, 9-2-es verést osztott ki a HV71-nek, az általunk jól ismert Derek Ryan az ÖHK-ban 2+2 ponttal zárt, míg a vendégeknél Erik Ersberg 11 lövésből 3 gólt kapott, majd a helyére beálló Gustaf Wesslau 20 próbálkozásból csak 14-et védett. Szombaton megint nagy pofont kapott a jönköpingi csapat, Vaxjőben 6-0-s vereséget szenvedtek.

Szlovákiában gyakorlatilag megnyerte az alapszakaszt a HC Kosice. A kassaiak vasárnap büntetőkkel 3-2-re nyertek Besztercebányán, előnyük 4 fordulóval a vége előtt 11 pont a HC 05 Banská Bystrica és a HK Nitra előtt.