Vigneault 500. győzelme

A New York mestere Phoenixben jubilált, az Ottawa kiütötte az Edmontont, őrségváltás Keleten, Tavares és Lee négy pontot termelt.

A Rangers az utolsó harmadban hengerelt a Coyotes ellen, amikor négyszer vette be Mike Smith kapuját. Rick Nash újabb góljával megerősítette helyét a góllövőlista élén, míg Kevin Hayes révén a New York négy év után szerzett ismét emberhátrányos gólt idegenben. A Rangers mestere, Alain Vigneault 21. edzőként jutott el 500. győzelemig a liga történetében.

Gálázott a Senators az Oilers ellen, a Sens egy hetessel küldte haza ellenfelét. Az Edmonton csak egy harmadig és 1-1-ig volt partiban ellenfelével, a folytatásban esélye sem volt a pontszerzésre. A hazai csapatban hét játékos szerzett két pontot, az egyetlen három pontos Milan Michálek volt, aki két góllal és egy gólpasszal zárta az estét.

A nap második kanadai rangadóján, a Montreal?Toronto összecsapáson is a hazaiak örülhettek. Az Original Six-meccsen az első harmadban 41 másodperc alatt kialakult az 1-1-es eredmény. A ráadás nem hozott gólt, így jöhettek a büntetők, amit 2-1 arányban abszolvált a Canadiens. A győzelemmel a Habs már 76 pontos és átvette a vezetést keleten.

Büntetők döntöttek Detroitban is, ahol a Winnipeg gyűjtötte be a pluszpontot egy fordulatos találkozón. A Jets vezető góljára, hárommal válaszolt a Red Wings, amire szintén hárommal feleltek a vendégek. A hosszabbítást végül Pavel Dacjuk harcolta ki, ami nem hozott gólt. A rávezetések a az első három körben eredménytelenek voltak, a negyedik párban a friss szerzemény Drew Stafford döntött a vendégek javára.

Negyven percig nem tudta lerázni az Islanders a Columbust. A Blue Jackets először két, majd egy gólról állt fel, a de az utolsó harmadban már nem tudott felelni a hazaiak három találatára, amiből kettőt John Tavares szerzett. Az Isles kapitánya a dupla mellett két gólpasszt is adott a mérkőzésen és ugyanúgy négy ponttal zárta az estét, mint Anders Lee, aki négyszer szolgálta ki a társait.

A hajrában darálta be a Nashville a New Jerseyt, a Predators az 57. és az 58. percben szerzett gólokkal múlta felül ellenfelét. A hazaiaknál Matt Cullen és Craig Smith egyaránt góllal és gólpasszal zárta az estét.

A 16. percre eldöntötte a Minnesota a Carolina elleni mérkőzést. A Wild ekkor már három góllal vezetett és hiába próbált a Canes felzárkózni, a hazaiak mindig a legjobbkor törték meg a vendégek lendületét. Thomas Vanek egy gólpassz mellett duplázott, Devan Dubnyk pedig továbbra is főnyeremény új csapata számára, a Wild 13 meccsen 12 alkalommal szerzett pontot vele, amiből tíz győzelem volt.

Esélye sem volt a négy kezdőemberét nélkülöző Dallasnak a Colorado otthonában. A négy játékosból Tyler Seguin hiánya a legfájóbb a Starsnak, hiszen a góllövőlistát sokáig vezető szélső 3-6 hétig lesz harcképtelen. Ilyen előzmények után az Avalanche-nak nem volt nehéz dolga, az 1+1-ig jutó Alex Tanguay, Dennis Everberg páros vezetésével simán tartották otthon a pontokat.

Folytatta remek sorozatát a Los Angeles a Washington ellen. A Kings utolsó kilenc meccsből nyolcadik alkalommal múlta fölül a fővárosi gárdát. A Capitals szurkolói csak annak örülhetnek, hogy a becsületgólt Ovecskin lőtte, aki ezzel 34 gólos és szorosan tapad Rick Nashre.

A nap harmadik és utolsó kanadai rangadóján a Calgary verte a Vancouvert. A második szünetig a Flames és a Canucks is egy-egy alkalommal vezetett, így a döntés a befejező játékrészre maradt. A győztes gólt a harmad második percében Lance Bouma szerezte.