Toffoli mesterhármasával nyert a Kings

A Los Angeles csatárának első triplája, Hitchcock a negyedik, a St. Louis mestere 693. győzelmét szerezte és az ötödik helyre szorította Dick Irvint, drámai csata Montrealban, a Nashville az első 80 pontos.

Hitchcock mester csapata 44 lövésből hatszor talált a kapuba, így könnyed sikert aratott Tampában. A Blues már 2-0-ra és 5-1-re is vezetett a Lightning ellen, így egy pillanatig sem forgott veszélyben a győzelme. Alex Steen három pontot gyűjtött, Vlagyimir Taraszenko pedig megszerezte 29. gólját, amivel befogta a góllövőlista harmadik helyén álló Tyler Seguint.

A Nashville simán tartotta otthon a pontokat a Winnipeg ellen és elsőként a ligában megszerezte 80. pontját. A Predators legjobbja a hátvéd Shea Weber volt, aki csapata mindhárom góljából kivette a részét. A Preds bekkjei összesen 143 pontot termeltek a szezonban, ezzel vezetik a liga ponttáblázatát.

Tovább száguld a Minnesota Devan Dubnykkal a kapuban, 12. meccsén kilencedik győzelmét szerezte a csapat egy vereség és két döntetlen mellett. A Wild frissen igazolt kapusa 26 védéssel segítette csapatát a Florida ellen. A hazaiak mindkét góljánál a csapatkapitány Mikko Koivu adta a gólpasszt.

Majdnem elszórakozta a meccset a Rangers Denverben, de végül magabiztosan győzött a Colorado ellen. A vendégek kétszer is két góllal vezettek, ám egy megingás elég volt a záró harmad elején és elolvadt az előny. Az utolsó hét percben azonban összekapták magukat a New York-iak, háromszor vették be az Avalanche kapuját, amiből Nash egy góllal vette ki a részét, így már 34 találatnál jár és vezeti a góllövőlistát.

New York másik csapata is győzni tudott, az Islanders hazai jégen tartotta otthon a pontokat a Toronto ellen Jaroslav Halák és Anders Lee vezetésével. Az Isles centere duplázott és győztes gólt szerzett, míg a szlovák kapus 32 védéssel szezonbeli 30. győzelmét szerezte. Halák pályafutása során először szerzett 30 győzelmet egy szezonban és nyolc éve az első Islanders-kapus akinek ez összejött.

A jobb erőkből álló Ducks feleannyi lövésből győzni tudott Carolinában, ahol minden esemény a második harmadra sűrűsödött. A Hurricanes hiába nyerte a lőpárbajt 36-17-re a vezető góljára, három perc alatt kettővel válaszolt az Anaheiem. A vendégek kapujában a második számú hálóőr, John Gibson 35 lövést védett.

Csak egyszer vezetett az Oilers Montrealban, a legjobbkor, a hosszabbításban. Az Edmonton igazi bravúrgyőzelmet szerzett a Bell Centre-ben, először kétgólos mínuszból állt fel, majd 25 másodperccel a vége előtt harcolta ki a hosszabbítást a találkozón másodszor eredményes Ryan Nugent-Hopkins jóvoltából. A győztes találatot meglepetésre Anton Lander szerezte a 107. másodpercben.

Ellazázta a záró etapot a Pittsburgh Ottawában, ez pedig majdnem a győzelembe került számukra. A Pens háromgólos előnnyel várta a harmadik harmadot, ami azonban a Senators nagy feltámadását hozta. A hazaiak 4-1-re nyerték a befejező húsz percet úgy, hogy az utolsó két góljukat 13 másodperc alatt szerezték. A fennmaradó négy perc és a hosszabbítás nem hozott több gólt, így jöhettek a büntetők, ami David Perron találatával dőlt el a Pittsburgh javára.

Tyler Toffoli és Jeff Carter volt a Los Angeles két nyerőembere a Calgary ellen. A 22 éves center pályafutása első mesterhármasát szerezte, míg Carter három gólpasszt osztott ki, amivel megszerezte félezredik pontját az NHL-ben. A Kings 1-2 után döntötte el a meccset, amikor kilenc perc alatt négyszer vette be a Flames kapuját.