500. meccsét játszotta Nielsen

Az Islanders centere az első dán születésű játékos, aki félezer meccsen lépett jégre. Először győzött az All Star-meccs óta a Winnipeg, Ovecskin tapad Nashre, söpört a Montreal.

Majdnem elszórakozta a meccset az Islanders a Buffalo otthonában. Az Isles háromgólos előnyt épített, amiből a jubiláns Nielsen egy gólpasszal vette ki a részét, ám egy bő kétperces kihagyás elég volt ahhoz, hogy a Sabres egy gólra zárkózzon fel. A hazaiaknak 25 percük maradt arra, hogy egyenlítsenek, de összesen tíz kaput eltaláló lövésük volt a találkozón, ezzel pedig a minimálisra csökkentették az esélyüket a pontszerzésre.

A Tampa már az első harmadban lerendezte az Anaheim elleni rangadót, a Bolts már az első szünetre háromgólos előnnyel mehetett pihenni. A folytatásban sem lassítottak a hazaiak, a harmadik harmad elején már 5-1-re vezettek. Az utolsó percekben a Lightning látványosan kiengedett, amit a Ducks két góllal büntetett de ez sem veszélyeztette a hazaiak sima győzelmét.

A második harmadban döntötte el a meccset a Winnipeg a Colorado ellen. A mélyrepülésben lévő és elmúlt hat meccsét elbukó Jets a második harmadban négy gólt szerzett, amivel eldöntötte a találkozót. A négy hazai találatból Dustin Byfuglien egy góllal és két gólpasszal vette ki részét, akárcsak Mathieu Perreault, aki a mérkőzés egészét tekintve zárt ugyanígy.

A sérült Henrik Lundqvist nélkül második meccsét is elvesztette a Rangers, a New York-iak a Predators után a Dallas ellen hajtottak fejet hazai jégen. A Stars kétszer vezetett a rendes játékidőben, amit még egalizált a hazai csapat, de a ráadás 62. másodpercében Ales Hemsky eldöntötte az extra pont sorsát a texasi alakulat javára.

Marián Hossa volt a nyerőember a Central-csoport rangadóján St. Louisban. A Scottrade Centerben az első negyven percben a Hawks kétszer is vezetett, de a Blues mindkétszer egyenlíteni tudott. A záró etapban azonban jött a szlovák szélső és egy duplával eldöntötte a mérkőzést a Chicago javára. A vereséggel a St. Louis mestere Ken Hitchcock 691. győzelemnél maradt és elszalasztotta a lehetőséget, hogy befogja a negyedik helyen álló Dick Irvint.

A nap egyetlen szétlövését a Florida?Nashville találkozó hozta, ahol a vendégek örülhettek az extra pontnak. Pedig eleinte semmi nem utalt a Predators sikerére, hiszen negyven perc alatt nem talált a kapuba és kétgólos hátrányban volt. A befejező harmadban azonban a vendégek két emberelőnyös góllal visszajöttek a meccsbe és kiharcolták a hosszabbítást. A plusz öt perc nem hozott gólt, így jöhettek a rávezetések, ahol a Nashville négy kísérletéből hármat értékesített és megszerezte a győzelmet.

A Capitals hazai jégen mindössze 14 kapura lövéssel kísérletezett a Philadelphia ellen, így nem csoda, hogy kikapott a gyengébb játékerőt képviselő ellenfelétől. A Flyersben Claude Giroux két gólpasszt adott, a fővárosiak becsületgólját pedig Ovecskin szerezte, aki ezzel befogta a góllövőlista első helyén álló Rick Nasht.

A Montreal szezonbeli negyedik és egyben utolsó meccsét is megnyerte a Boston ellen, ezzel söpréssel abszolválta ezt az Original Six-csatát. Dale Weise és Max Pacioretty egyaránt egy-egy gólt és gólpasszt hozott össze, míg a kapuban Price 34 lövést fogott. A másik oldalon Rask már nem lehet ilyen büszke a teljesítményére, pályafutása során 19. alkalommal védett a Canadiens ellen, amiből 13-at elvesztett 3-3 győzelem és döntetlen mellett.