Végre győzött a Buffalo

A Sabres 14 elvesztett meccs után tudta begyűjteni a pontokat. Troy Brouwer duplán ünnepelt, tovább süllyed a Toronto, a Chicago megint nem talált a kapuba.

A Buffalo Montrealban gyűjtötte be a pontokat és ezzel lezárta története legrosszabb sorozatát. A Sabres az első harmadban három gólt szerzett, ami elég volt a pontok megszerzéséhez. Jhonas Enroth 32 lövést védett, a győztes gólt pedig a Canadiens korábbi kapitánya, Brian Gionta szerezte.

Troy Bouwer nagy napja volt Washingtonban a bajnok ellen. A Capitals jobbszélsője duplázott, győztes gólt szerzett és 500. meccsét játszotta a ligában. A győzelemhez azonban nemcsak Brouwer kellett, hanem Braden Holtby is, aki 27 védéssel lenullázta a bajnokot és a szezon során hatodszor maradt hibátlan. A Los Angeles 1998 után kapott ki először a rendes játékidőben a fővárosban.

Meglepetésre simán győzött az Arizona a Columbus otthonában. 1-1 után jött a fordulópontot, amikor az NHL második legjobb idegenbeli emberelőnyös játékát magáénak tudó Coyotes kevesebb mint három perc alatt két emberfóros gólt szerzett. A vendégek hátvédje Oliver Ekman-Larsson újabb gólt szerzett, már 15 találatnál jár és tovább növelte előnyét a kék vonalasok táblázatának legelején.

Képtelen nyerni a Toronto, amely Nashville-ben maradt pont nélkül. Pedig a Leafs kétgólos hátrányból tudott fordítani, ám a végére összeomlott és nem tudta megtartani az előnyét, a Predators Mike Fisher és Colin Wilson góljaival fordítani tudott. 3-4-es állásnál a Torontónak volt esélye az egyenlítésre, de Carter Hutton valószínűleg az év védésével mentette meg a Nashville győzelmét.

Kínkeserves győzelmet szerzett a St. Louis a Tampa ellen. A Blues alig több mint három perccel a vége előtt törte meg Bishop ellenállását, amikor Vlagyimir Taraszenko góljával kiharcolta a hosszabbítást. A lélektani előnyt kihasználta a Blues, a ráadás nem tartott sokáig, a 76. másodpercben Jaden Schwartz döntötte el a mérkőzést. A St.Louis egymás után 12 meccsen szerzett pontot, amivel beállította a franchise-rekordot.

Devan Dubnyk harmadszor húzta le a rolót új csapatában. A három hete Minnesotaba kerülő kapus a Calgary és a Buffalo után most a Chicagót nullázta le 24 védéssel. A Hawks nagyon rossz passzban van, zsinórban második meccsén nem szerzett gólt, a Wild előtt a Sharks kapujába sem tudott betalálni.

A nap egyetlen szétlövését Dallasban láthatták a nézők, ahol a 11. kör döntött a Colorado javára. Az Avalanche kétgólos hátrányból állt fel, ráadásul a hosszabbítást 20 másodperccel a vége előtt harcolta ki Tyson Barrie révén. A ráadás nem hozott gólt, jöhettek a büntetők, amely igazán izgalmasra sikerült, három kör után 1-1 volt az állás, majd jött a hetedik és a nyolcadik kör, amelyben mind a négy játékos betalált. A döntés a 11. párra maradt, ahol Ales Hemsky hibázott, Maxime Talbot viszont nem, így az Avs kapta a plusz pontot.

Egy- és kétgólos hátrányban is volt az Anaheim a Carolina ellen, de végül hosszabbítás után le tudta győzni az ellenfelét Corey Perry vezetésével. A Ducks alig több mint tíz perccel a befejezés előtt még kétgólos hátrányban volt, ám Devante Smith-Pelly és a másodszor a kapuba találó Corey Perry révén egyenlíteni tudott és kiharcolt az extra játékidőt. A hosszabbítás mindössze 45 másodpercig tartott, amikor a duplázó Perry álompasszát Getzlaf váltotta gólra, megszerezve a győzelmet a Ducksnak.

Zuhanórepülésben a Jets, amelynek ötből öt vereség a mérlege az All Star-meccs óta. A Jets most Vancouverben bukott el, ahol kétszer is nyerésre állt, ám előnyét nem tudta megtartani. A Canucks kiharcolta a hosszabbítást, amit Luca Sbisa góljával zárt le a 36. másodpercben.

Nem hozott szerencsét a New Yorknak a “halász” logós mez, az Islanders hazai jégen kapott ki a Floridától. Két harmadig és 2-2-ig nem dőlt el semmi, mindkét csapat egyszer-egyszer vezetett. A harmadik harmad elején esett Jimmy Hayes-gólra azonban már nem volt válasza a hazaiaknak, sőt a Panthers az utolsó percben még az üres kapuba is betalált. Az Isles kapitánya, John Tavares 400. meccsét játszotta.

Alsóházi rangadót rendeztek nyert New Jerseyben, a Devils az Ottawa ellen. A mérkőzés felénél volt egy gyors gólváltás, majd a harmadik harmad elején Mike Cammalleri szerezte meg a győztes találatot.