A Minnesota kitömte a Buffalót

A Wild 7-et lőtt a Sabresnek, Dubnyk tökéletesen mutatkozott be. Stamkos a góllövőlista élén.

Nagyobb homokszem került a 14 meccséből 13-at megnyerő Rangers gépezetébe, hiszen a New York-iak az Islanders után a Boston ellen is gólképtelenek maradtak és több mint 180 perce nem ütöttek gólt. A hazai jégen játszó Bruins zsinórban ötödik alkalommal nyert, ahol Tuukka Rask 30 védéssel ért el shutoutot.

Devan Dubnyk hibátlan produkcióval mutatkozott be a Minnesota színeiben, amely hét gólt szerezve idegenben ütötte ki a Buffalót. A szerdán megszerzett kapus 18 védéssel ért el pályafutása 10. shutoutotját. A friss szerzemény mellett Jason Pominville villogott, aki háromszor szolgálta ki társait.

A Sabres mellett hazai jégen maradt gólképtelen a Philadelphia is, melynek otthonában a Canucks nyert. Ryan Millernek szintén 30 védés kellett a shutouthoz, míg a Sedin ikrek, Henrik és Daniel összesen négy ponttal, egy góllal és három gólpasszal járultak hozzá a sima győzelemhez.

A Senators nyerte a kanadai rangadót, miután hazai jégen bizonyult jobbnak a Montrealnál. A találkozó 1-1-ig volt izgalmas, utána az Ottawa beindult Jean-Gabriel Pageau vezetésével, három találatot szerezve eldöntötte a kettő pont sorsát. A Habs utoló négy meccsén mindössze kettő pontot szerzett.

Hiába vezetett kétszer is Tampában az Oilers, végül pont nélkül maradt. Először Steven Stamkos egyenlített, aki ezzel megszerezte 26. gólját és befogta a góllövőlista élén álló Nash, Seguin párost. A Bolts csapatkapitánya után Ondrej Palát lépett elő főszereplővé aki először egyenlített majd győztes találatot szerzett a harmadik harmadban.

40 percig nem tudta lerázni a Colorado a Floridát. Az Avs kétszer szerzett vezetést, a Panthers kétszer egyenlített, de a záró játékrészben szerzett két vendéggólra a Panthers már nem tudott felelni. A befejezés előtt 33 másodperccel Jarome Iginla egy üres kapus góllal biztosította be a sikert, amivel 573. gólját szerezte és feljött az örökranglista 20. helyére.

Ellentétes harmadokat és hosszabbítás utáni vendéggyőzelmet hozott a Blues?Red Wings meccs. A Detroit a második harmadban egy perc alatt két gólt szerzett, amit a Blues a záró játékrészben egyenlített ki. Jöhetett a hosszabbítás, amely három másodperccel a vége előtt dőlt el Pavel Dacjuk jóvoltából.

Ondrej Pavelec 46 védéssel vezette győzelemre a Winnipeget a Stars otthonában. A Jets kétgólos előnyt szerzett, majd a cseh kapusára bízta magát, akinek az utolsó előtti percig sikerült tartania a különbséget. A Dallasnak 76 másodperce marat az egyenlítésére, de nem tudta még egyszer bevenni a vendégek kapuját, így a Stars utolsó hat meccséből az ötödiket bukta el.

1-1 után a harmadik harmadban háromszor volt eredményes a Calgary a Coyotes otthonában, ez pedig döntőnek bizonyult a mérkőzés kimenetelének szempontjából. A három gólból Sean Monahan egy-egy góllal és assziszttal vette ki a részét. A hármas számnál maradva, az Arizona harmadik vereségét szenvedte el zsinórban.

Nem nagyon segít a Torontón az edzőváltás, amely újabb vereségbe szaladt bele, ezúttal San Joséban. A Sharks 11 másodperc alatt kettőt vágott, amire három perccel később felelt a Maple Leafs, de ezzel el is lőtte minden puskaporát. A győzelmet Tommy Wingels biztosította be az utolsó percben.