Joe Pavelski a 2014-es év NHL-gólkirálya

Az elmúlt hét legérdekesebb NHL-statisztikái.

Martin Brodeur 42 évesen és 237 naposan ért el shutoutot a Colorado ellen. Ezzel mindössze csak negyedik a listán, hiszen Jacques Plante (44), Johnny Bower (44), Dominik Hasek (43) és Gump Worsley (42) is idősebb fejjel ért el hibátlan teljesítményt. Blues?Avalanche 3-0

Az elmúlt 35 évben Denis Herron mellett mindössze Carey Price volt a második montreali hálóőr, aki a szezon az első 30 meccsén minimum 20 győzelmet szerzett. Canadiens?Hurricanes 3-1

Közel öt éve nem szerzett három Islanders-hátvéd gólt egy mérkőzésen, a Washington ellen azonban betalált Lubomir Visnovsky, Calvin de Haan és Johnny Boychuk is. 2010. február 9-én a Bruno Gervais, Freddy Meyer, Mark Streit védőtrió volt eredményes a Nashville ellen megnyert, szintén 4-3-as meccsen. Islanders?Capitals 4-3

Oliver Ekman-Larsson, az Arizona hátvédje hat gólt szerzett december hónapban, ilyen teljesítményre a csapat Phoenixbe költözése óta senki nem volt képes. A franchise elődjénél, az eredi Jetsben Phil Housley szerzett hét gólt 1992 januárjában. Coyotes?Flyers 4-2

A Nashville játékosa, Shea Weber pályafutása során 13. alkalommal szerzett minimum két gólt, ezzel az aktív hátvédek között a harmadik Szergej Goncsar (22) és Mike Green (16) mögött, lehagyva Dan Boyle-t (12). Predators?Blues 3-2

Joe Pavelski a 2014-es kalendáriumi esztendő gólkirálya 44 találattal, megelőzve az egyaránt 42 góllal végző Rick Nash, Tyler Seguin párost. A 2013-as szezon gólkirálya Alekszandr Ovecskin volt 62 góllal. Sharks?Ducks 3-0

St. Louis Blues v San Jose Sharks

Ryan Storme a negyedik Islanders-játékos, aki újév első napján négy pontot termelt. Jets?Islanders 2-5

Bill Durnan, Jacques Plante, Ken Dryden és Patrick Roy után Carey Price az ötödik montreali kapus, aki a csapat mezében 200 győzelmet szerzett. A Habs mellett mindössze a Rangers dicsekedhet öt kapussal, akik 200 győzelmet szereztek a csapat színeiben Gump Worsley, Ed Giacomin, John Vanbiesbrouck, Mike Richter és Henrik Lundqvist személyében. Canadiens?Devils 4-2

Sidney Crosby pályafutása során nyolcadik alkalommal adott legalább négy gólpasszt. A Főpingvin 2005-ös NHL-be lépése óta ebben a kategóriában mégsem ő, hanem washingtoni Nicklas Backström a legjobb kilenc meccsel, pedig a svéd két évvel később debütált. Penguins?Lightning 6-3

Azt már tudjuk, hogy Jágr az NHL legidősebb triplázója, megelőzve Gordie Howe-t, de a Detroit legendáját másban is megelőzte. Jágr első és utolsó mesterhármasa között 23 év 11 hónap és 1 nap telt el, amivel megdöntötte Mr. Hockey 19 éves és 264 napos csúcsát. Jágr az első triplát 1991. február 2-án hintette a Boston ellen, míg Howe 1950. február 11-én ütötte az első és 1969. november 2-án az utolsó mesterhármast. Devils ? Flyers 5-2

A Rangers két és fél perc alatt három emberelőnyös gólt ütött a Buffalo ellen. Ilyen triplázást több mint 19 éve nem láttak a New York szurkolói. 1995. november 21-én Pat Verbeek, Brian Leetch és Ray Ferraro 70 másodperc alatt ütött három gólt fórból a Pens elleni 9-4-es győztes meccsen. Rangers?Sabres 6-1

A bajnok úgy mentett pontot a Nashville ellen, hogy kettő perccel a befejezés előtt háromgólos hátrányban volt. Ilyen feltámadást 1991-ben látott utoljára az NHL, november 1-jén a Winnipeg dolgozta le a hátrányát kettő perc alatt a Calgary ellen, de akárcsak a Los Angeles, hosszabbítás után 7-6-ra kikapott. Kings?Predators 6-7