Láday assziszttal tért vissza klubcsapatába

A magyar juniorválogatott hátvédje a világbajnokság utáni első meccsén asszisztot szerzett. Nyertek Feketéék és Nagy Gergőék is.

A Spokane utolsó mérkőzését december 17-én játszotta, amikor még javában zajlott a dunaújvárosi junior világbajnokság. A karácsonyi szünet után a tengerentúlra visszatérő Láday Tamás repülőrajtot vett, hiszen a második harmad elején gólpasszt adott a Tri-City Americans ellen. A meccsen egyébként a Spokane két emberhátrányos találatot is szerzett, emellett kétszer volt eredményes egyenlő létszám mellett, egyszer pedig emberelőnyből. A vendégek szépítő találata az 50. percben érkezett, ezzel lett 5-1. A Spokane harmadik nyugaton, 60%-os teljesítménye a hatodik legjobb az egész ligában.

Nagy Gergőék idegenben nyertek a Toledo Walleye csapata ellen az ECHL-ben. Ez azért is nagy szó, hiszen ezt megelőzően a két csapat négyszer találkozott egymással a szezonban, amiből csak egyszer hagyta el a Kalamazoo győztesen a jeget, legutóbb hazai pályán is 4-1-es vereséget szenvedtek. A meccs Winter Classic volt, baseballpályán felállított jégpályán rendezték. De fontos győzelem volt ez azért is, mert november elseje óta a csapat pusztán egyszer tudott idegenben nyerni. A Toledo ráadásul az ECHL topcsapatai közé tartozik, ugyanabban a keleti konferenciában második, ahol Nagyék jelenleg a 11. helyen állnak. A Kalamazoo fegyelmezetten védekezett, az első és harmadik harmad végén is betalált, a kettő között pedig mindössze egyetlen gólt kapott, így 2-1-re nyert, kissé elrontva ezzel a 11 ezer hazai szurkoló karácsonyi hangulatát. Nagy Gergő pontot nem szerzett, a Kalamazoo továbbra is a 11. helyen áll.

Fekete Dánielék az INL gyengébb csapatai közé tartozó Slaviját fogadták. A szlovének ráadásul 13 mezőnyjátékossal érkeztek, ám így is jelentősen meg tudták nehezíteni az élbolyban küzdő Feldkirch dolgát. A 24 éves Crt Snoj duplájával ugyanis kétszer egyenlítettek, másodjára a 47. percben. A hazai győzelmet az 55. percben lőtt harmadik gól hozta meg, erre már nem tudtak a szlovénok felelni, 3-2-re nyertek Feketéék. Érdekesség, hogy a Feldkirch mindhárom találatát előnyből szerezte. A magyar csatár ezúttal nem szerzett pontot, de kapott gólnál sem volt a jégen. A Feldkirch harmadik a tabellán, melyet a Bregenzerwald vezet 42 ponttal, de az ötödik helyen álló Kitzbühelnek is 39 pontja van, a kettő között pedig három csapatnak is 41 pontja van.