Oroszország megnyerte saját tornáját

A vasárnapi mérkőzések eredményétől függetlenül az oroszok otthon tartották a Channel One Cup-ot.

A csütörtöki napon született orosz és svéd győzelem után szombaton újra jégre léptek a csapatok. Oroszország az 5. percben megszerezte a vezetést, Kovalcsuk passzát Belov lőtte be emberelőnyben. A második harmad elején két KHL-játékos, Ericsson és Hersley góljaival fordított Svédország. A 39. percben egyenlítettek a hazaiak, Kovalcsuk közelről talált be Karlsson kapujába. A harmadik harmadban újra az oroszok vezettek, Kovalcsuk kék vonalas lövése a kapuvasról bement, Oroszország 3-2-re nyert.

Az esti mérkőzésen büntetők döntöttek. A rendes játékidő 2-2 gólja után a rávezetések 7. párjában Jan Kovár kihagyta, Joonas Donskoi viszont betalált Jakub Kovár kapujába, így Finnország 3-2-es győzelmet aratott. Vasárnap Oroszország–Csehország és Svédország–Finnország mérkőzéssel zárul a Channel One Cup.