Kopitar ötpontos estéje

A Blues háromgólos előnyről kapott ki, Fleury ismét lehúzta a rolót, hét győztes meccs után kapott ki a Columbus.

A nap mérkőzését Los Angelesben játszották, ahol a bajnok háromgólos hátrányból fordítva tudott győzni. A Blues az első harmadban kevesebb mint három perc alatt háromszor talált be Quick kapujába. 0-3 után a Kings következett, Marián Gáborík emberelőnyös duplájával és a szlovén center góljaival egyenlítettek a második harmad közepére. A második szünetre mégis hátránnyal ment a Los Angeles, ugyanis Jori Lehtera ismét előnyhöz juttatta a St. Louist. A záró játékrészben viszont már csak a Kings volt a jégen, 15 lövésből háromszor vette be Brodeur kapuját, amire a Blues már nem tudott válaszolni. Kopitar öt, Carter négy, Gáborík három ponttal zárta az estét.

A Carolina meglepetésre simán verte a Torontót. A Hurricanes hat verséggel, a Maple Leafs hat győzelemmel a háta mögött várta a találkozót, ehhez képest a hazaiak sima háromgólos győzelmet arattak. A Faulk, Sekera hátvédpáros egyaránt egy-egy góllal és gólpasszal vette ki a részét a sikerből.

A Florida ismét szétlövésre kényszerült, ám a rekordot jelentő húsz páros helyett most hat kör elég volt a Philadelphia ellen az 1-1-re végződő találkozó után. A győztes büntetőt Dave Bolland értékesítette, ezzel 385. sikeréhez segítette Roberto Luongót, aki feljött az örökranglista 12. helyére Mike Vernon mellé.

Nem hozott gólt hatvan percig a Pittsburgh?Colorado mérkőzés. Fleury 29, Pickard 42 védéssel zárta a rendes játékidőt. A hosszabbításban megtört a jég, Blake Comeau lövésével szemben már tehetetlen volt a vendégek kapusa. A Pens kapujában Fleury hatodik alkalommal nem kapott gólt, amivel vezeti az idevágó listát a ligában.

Megszakadt a Blue Jackets nagy sorozata, az ohiói alakulat hét győztes meccs után kapott ki. A találkozón a Washington kezdett jobban, két góljára hárommal válaszolt a Columbus. A Capitals egyenlített ugyan a harmadik harmadban, de a befejezés előtt bő négy perccel ismét a hazaiaknál volt az előny. A fór azonban elolvadt, Troy Brouwer kiharcolta a hosszabbítást, ahol a 42. másodpercben Eric Fehr gólja döntött a fővárosiak javára.

A korábbi volt montreali és anaheimi legenda, Saku Koivu végezte el a kezdődobást a Habs?Ducks mérkőzésen. Az ünnepség után a ligát vezető Anaheim nem lassított a mérkőzésen és újabb két pontot szerezve megerősítette a helyét a táblázat élén. 1-1 után a győztes találatot Matt Beleskey szerezte a harmadik harmad derekán.

Nem jött be az edzőváltás az Edmontonnál, amely második mérkőzésén is kikapott a megbízott Todd Nelsonnal, most a San José otthonában. Az Oilersnek megvolt az esélye a sikerre, de hiába vezetett kétszer is a mérkőzésen, a záró harmadban 34 másodperc alatt két gólt kapott, amivel elúszott a pontszerzés lehetősége. A Sharks utolsó kilenc meccséből a nyolcadikat nyerte meg.