Rossz társaságban az Islanders

A New York-iak két egymást követő meccsen buktak el háromgólos vezetésről.

Ritka az olyan eset, amikor valaki háromgólos fórból képes elveszíteni egy mérkőzést. Ezt a nem mindennapi bravúrt hozta az Islanders, hiszen a Blues és a Wild ellen is képesek voltak leadni a megnyugtató előnyt. Az eset olyan ritka, hogy a liga történetében mindössze ötször fordult elő ilyen, mégpedig abban a tízéves periódusban, amikor vízilabdaszerű eredmények születtek. Azaz az 1980-as és 1990-es években.

Hartford Whalers, 1982/83

A szezon utolsó két meccsén a Hartford oda-vissza kapott ki a Québectől, először 5-4-re hazai jégen, majd idegenben 6-5-re. A Whalers ezzel a 20. helyen végzett a 21 csapatos ligában és másodiknak választhatott a drafton. A Hartford Sylvain Turgeon mellett voksolt, miközben a top 10-ben elkelt még Pat LaFontaine, Steve Yzerman, Tom Barrasso és Cam Neely.

Winnipeg Jets, 1983/84

1983. november 16-án és 19-én a Jets két hosszabbításos vereséget szenvedett el. Először a Buffalotól 6-5 arányban otthon, majd 8-7-re a North Stars otthonában. A Jets a két meccs után még kétszer kapott ki egyszer az Oilerstől 7-6-ra, a Canuckstól 4-1-re, ami Tom Watt mester állásába került.

Toronto Maple Leafs, 1985/86

A hat csapatból a Maple Leafs az egyetlen, amely azzal büszkélkedhet, hogy hazai pályán hozta ezt a két bravúrosnak egyáltalán nem nevezhető meccset. A Toronto először október 19-én kapott egy pofont a Winnipegtől (3-4), négy nappal később pedig a Pittsburgtől (4-5). Az első 16 meccsén csak egy győzelmet és három döntetlent szerző Leafs még így is elérte a playoffot, ahol az első körben söpréssel ejtette ki a Chicagót, majd a második körben hét meccsen maradt alul a St. Louis ellenében.

Edmonton Oilers, 1987/88

A fénykorában lévő Edmonton is képes volt erre a blamára, amire a kortársai. Az Oilers 1987. november 22-én a hosszabbítás után kapott ki a Winnipegtől, három nappal később pedig a nem éppen acélos New Jerseytől szintén a ráadásban 8-7-re. A két vereség nem különösebben rázta meg az Edmontont, amely az év végén negyedik alkalommal is elhódította a kupát.