Magyarország?Ukrajna 3-4

A harmadik mérkőzésen ismét nagy fölényben, de fegyelmezetlenül és pontatlanul játszott a magyar juniorválogatott, utolsó emberként gólt is ajándékoztunk az ellenfélnek, ismét kikaptunk kétgólos előnyről. Ezúttal büntetőkkel, egy pont tehát azért jutott nekünk is.

Schmál Kristóf betegsége miatt nem teljes csapattal állt ki Magyarország a 3. vb-meccsére Dunaújvárosban. A szokott módon magas hőfokon és iramban kezdte a magyar válogatott a mérkőzést, ráadásul az ukránok sorra meggondolatlannak bizonyultak, így az első 5 perc alatt három kiállítást szedtek össze. Ezt a nyomást már nem is bírták el, a hatodik percben a kék vonal közelében tanyázó Erdély passzolt keresztbe Vinczének, aki iszonyatos erővel bombázott a rövid felsőbe (1-0). Maradt a hazai nyomás, azonban az újabb gólra a következő ukrán kiállításig kellett várni, szerencsére nem sokat, hiszen a 10. percben elcserélte magát ellenfelünk. Újra Erdélyék sora villant, Reisz passzolt fel a gólvonal magasságából Vinczének, aki egyből tette a kapu elé a korongot, ahol már ott is volt Erdély, gólpassz után ezúttal gólt szerezve (2-0). A kék-sárgák első helyzetére a 12. percig kellett várni, ez is kimerült egy távoli bombában. A harmad végén érezhetően csökkent a koncentráció, előbb Garát maradt hátul egyedül nehéz helyzetben, majd kettős hátrányba kerültünk az utolsó másfél percben. Ez a mi védelmünknek volt sok, Kuzmik szépített a kettős fórból 20. percben (2-1). Arany Gergely 85 perc játék után kapta első gólját ezen a vb-n.

HUNUKR U20

Fotó: Ónodi Zoltán (MJSZ)

A második harmadban kicsit feljavultak az ukránok, kevésbé játszottak alárendelt szerepet, mint az első játékrészben, de sok veszélyt így sem jelentettek a kapunkra. Viszont továbbra is sokat szabálytalankodtak, de ezzel nem tudtunk mit kezdeni, nagyrészt azért, mert mi is egyre több időt töltöttünk a büntetőpadon. Sok izgulni valónk így sem akadt, egyszer lépett ki Najda, az ukrán csapat legjobb csatára, Aranynak minden tudására szüksége volt a nem mindennapi bravúrhoz. Mi sokkal többet veszélyeztettünk, a harmad első felében különösen Terbócstól láthattunk szép dolgokat, de sokat dolgozott Hamvai is, Keresztury Erik pedig elképesztő mennyiségű pofonba állt bele Zaharcsenko kapuja előtt, de azt gyanítjuk, eggyel sem maradt adós. Derült égből villámcsapás volt tehát, amikor a 37. percben egy kritikus helyen adott felelőtlen passzt Timcsenko fülelt le és szólója végén varrt fel Arany válla fölött, kiegyenlítve az állást (2-2). A végszó azonban ezúttal a mienk volt, egyenlő létszám mellett Kocsis találta meg nagyon okosan a kapuval szemben álló Vinczét, akinek még igazítani is volt az irányzékon és megszerezte második nagyon szép találatát (3-2).

A harmadik harmad mutatta a játék a legkiegyenlítettebb képet. Ez főként abban mutatkozott meg, hogy az első két harmad mindegyikében 19-et kapura lövő magyar válogatott majd? feleannyi lövéshez jutott. Az ukránok egy dologban nőttek fölénk az egész meccsen, a kapu előtt elképesztő határozottsággal, helyenként kimondottan durván védték kapusukat és kapujukat, nem volt az az ártalmatlan szituáció, amikor egy magyar csatár büntetlenül arra korcsolyázhatott. A roppant stabil és fizikailag is egyben lévő védelem mellett a mi csatárainknak a harmadik harmadra kevés levegő jutott. Mindez arra kevés volt ugyan, hogy nagyobb nyomás alá helyezzék a mi kapunkat, de az 56. percben, egy újabb magyar kiállítást követően eljött az ő idejük is, Timcsenko is meglőtte ugyanis aznapi második gólját (3-3). Mindent egy lapra feltéve rohamoztak a mieink, egy ízben Galló kapott sípszó után hatalmasat, de a kiállítás és az egyenlítés is elmaradt. Jöhetett a hosszabbítás, amelynek során ellenfelünknek egyetlen célja maradt, eljutni a rávezetésekig és ez a nem kevés magyar helyzet ellenére sikerült is. Ez az öt perc az ukránok számára kevésnek bizonyult ahhoz, hogy kapura lövésig jussanak, de nekik ez így is tökéletesen megfelelt. Szétlőttük az ellenfelet, de az 55:28-as különbség ezúttal sem jelentett semmit a végeredmény szempontjából.

A büntetőket Galló Vilmos kezdte, lövése a mamutról a felső vasra pattant, Gricsenko lövését fogta Arany Gergely. Vincze Péter túlvitte, Zaharcsenko leszedte az ütőjéről, Luhovij viszont belőtte. Erdély Csanádnak ismét mentenie kellett a szituációt, mint a lengyelek ellen, és ezúttal is tökéletesen oldotta meg a feladatot, lövése az oldalvasról vágódott a kapuba, Timcsenko pedig kihagyta, megint csak nem született döntés három kör után. Luhovij kezdte a 4. sorozatot, átcsúszott Arany alatt a korong. Erdély viszont kihagyta a második kísérletet, Ukrajna így megnyerte a mérkőzést 4-3-ra.