Ukrajna–Lengyelország 2-1

   

A vb előtt legmagasabban jegyzett lengyel válogatott a második meccsén is kikapott, így már nem juthat vissza a másodosztályba, ahol tavaly játszott.

A második nap nyitómeccse is szoros csatát hozott a dunaújvárosi junior vb-n. Magyarország után Ukrajna is legyőzte a lengyeleket, de keleti szomszédunknak ez a rendes játékidőben sikerült. A nehéz körülmények között készülő ukránok dicséretes teljesítményt nyújtottak, és a biztos bennmaradás szempontjából is fontos csatát nyerhettek hétfőn kora délután.

Az ellenünk keveset támadó lengyelek ezúttal 43-szor tesztelték az ellenfél kapusát, de csak egy gólt lőttek. Az első harmadban vezetést szereztek a vasárnap sorsdöntő büntetőt hibázó Malicki révén, de az ukránok a második és a harmadik harmadot is 1-0-ra nyerték egy-egy emberelőnyös találattal, így a meccset 2-1-re hozták. Nagyon komoly dolog ez, ha hozzátesszük, alig pihenhettek a meccsig, hiszen előző nap ők játszották az utolsó mérkőzést Kazahsztánnal.

A pihenőnapot követően, szerdán éppen velük játszik a magyar válogatott.

A junior-világbajnokság menetrendje (Dunaújváros):

2014. december 14., vasárnap:

13.00: Japán–Franciaország 3-2 b.
16.30: Magyarország–Lengyelország 1-0 b.
20.00: Ukrajna–Kazahsztán 1-5

2014. december 15., hétfő:

13.00: Lengyelország–Ukrajna 1-2
16.30: Franciaország–Magyarország
20.00: Kazahsztán–Japán

2014. december 17., szerda

13.00: Kazahsztán–Franciaország
16.30: Magyarország–Ukrajna
20.00: Lengyelország–Japán

2014. december 18., csütörtök

13.00: Ukrajna–Japán
16.30: Kazahsztán–Magyarország
20.00: Franciaország–Lengyelország

2014. december 20., szombat

13.00: Lengyelország–Kazahsztán
16.30: Japán–Magyarország
20.00: Franciaország–Ukrajna

A magyar juniorválogatott vb-kerete:

Név Szül. év Csapat
Kapusok:
Arany Gergely 1996 MAC
Kornakker Dániel 1996 Fehérvár
Védők:
Garát Zsombor 1997 Boston Bandits (EHL)
Hruby Gellért 1995 Dab.Docler
Láday Tamás 1996 Spokane Chiefs (WHL)
Stipsicz Bence 1997 MAC
Szaller Márk 1996 Fehérvár
Vokla Roland 1996 Fehérvár
Támadók:
Egyed Márk 1996 UTE
Erdély Csanád 1996 Fehérvár
Galló Vilmos 1996 Linköping (SWE)
Hamvai Szilárd 1995 Fehérvár
Keresztury Erik 1996 Düsseldorf (GER)
Kocsis Ferenc 1995 Fehérvár
Mazzag Dániel 1996 Fehérvár
Reisz Áron 1995 Fehérvár
Schmál Kristóf 1995 MAC
Szabó Dániel 1995 Fehérvár
Szabó Krisztián 1996 Fehérvár
Terbócs István 1996 MAC
Tóth Richárd 1995 MAC
Vincze Péter 1995 Fehérvár

A magyar U20-as stáb, 2014/15:

Szövetségi edző: Rich Chernomaz.
Edzők: Sille Tamás, Szilassy Zoltán.
Kapusedző: Gary Clark.
Erőnléti edző: Puskás Sándor.
Felszerelésmenedzser: Tornyi Gábor.
Fizioterapeuta: Bagonya Imre.
Csapatvezető: Nagy Attila.

Cimkék: , ,

Te mit gondolsz?

Eseménynaptár
január 20., péntek
U20 14:40 DHKAVS 6-5VÉGE
MOL 18:00 UTEBRA 6-2VÉGE
MOL 18:30 TITSCC 3-4 BVÉGE
EBJL 18:40 HKBMAC 0-6VÉGE
MOL 19:00 FTCGAL 9-0VÉGE
EBEL 19:15 G99AVS 5-2VÉGE
január 21., szombat
EBJL 12:40 HKBVIC 3-4VÉGE
EBYSL 14:30 RBSHKB 6-2VÉGE
EBJL 15:00 UTEEHL 4-1VÉGE
SVK3 15:30 HKBTRB 4-5 HVÉGE
EBJL 16:10 MACOHC 5-1VÉGE
EBYSL 17:00 DMJOLL 10-7VÉGE
EBYSL 17:10 VASMZA 7-2VÉGE
EBYSL 18:00 EHLMAC 2-4VÉGE
EBJL 18:30 MRBDMJ 0-4VÉGE
EBJL 18:55 VSVAVS 3-4 HVÉGE
MOL 19:00 MACGAL 15-2VÉGE
MOL 19:00 MISSCC 7-2VÉGE
január 22., vasárnap
EBYSL 12:00 RBSMAC 5-0VÉGE
MOL 12:30 FTCBRA 6-2VÉGE
EBJL 15:30 RBSETO 5-1VÉGE
EBYSL 15:40 VASTRK 0-1VÉGE
EBYSL 15:40 ZNOHKB 8-4VÉGE
EBYSL 17:30 SLLAVS 2-0VÉGE
MOL 18:00 BEOTIT 2-0VÉGE
MOL 18:00 MACUTE 4-0VÉGE
EBEL 18:15 AVSVSV 6-2VÉGE
    • M4 SPORT
január 23., hétfő
ECHC 17:00 ZLNMAC 3-7VÉGE
MOL 18:00 BEODAB 1-4VÉGE
MOL 18:00 DHKSCC 4-1VÉGE
    • M4 SPORT
MOL 18:30 MISGAL 12-1VÉGE
január 24., kedd
KHL 14:00 AllStar
    • SPORT 1 (felv.)
U20 18:40 AVSKMH 
január 25., szerda
MK 18:30 MISDAB 
U20 18:40 KMHVAS 
MK 19:00 MACDHK 
U20 19:15 DHKMAC 
január 26., csütörtök
EBJL   UTEMAC 
U18   KMHMIS 
U18 14:30 PEFAVS 
KHL 17:30 JOKAVT 
    • SPORT 2
U18 17:40 VASETO 
EBYSL 18:10 AVSDMJ 
U18 19:30 DHKTVS 
január 27., péntek
U20 15:00 MACMIS 
MOL 18:00 SCCBEO 
EBEL 19:15 AVSOLL 
január 28., szombat
U18   ETOMAC 
U18   PEFDHK 
KHL 10:30 KUNMZA 
    • SPORT 2
EBYSL 12:15 DMJOHC 
EBYSL 13:40 AVSSLL 
U18 13:50 TVSMIS 
U18 14:40 AVSKMH 
MOL 17:00 GALBEO 
MK 17:30 döntő
U18 18:40 VASUTE 
EBYSL 19:40 VSVVAS 
január 29., vasárnap
EBYSL   DMJOHC 
EBYSL   HCIHKB 
EBYSL   MACZNO 
EBYSL   MZAVAS 
EBJL 13:10 AVSZAS 
EBEL 17:30 DECAVS 
január 30., hétfő
MOL 17:30 BRABEO 
MOL 18:00 DABFTC 
    • M4 SPORT
MOL 18:00 DHKUTE 
MOL 18:30 TITBRA 
   H I R D E T É S
   H I R D E T É S
Partnerünk