Ukrajna–Lengyelország 2-1

   

A vb előtt legmagasabban jegyzett lengyel válogatott a második meccsén is kikapott, így már nem juthat vissza a másodosztályba, ahol tavaly játszott.

A második nap nyitómeccse is szoros csatát hozott a dunaújvárosi junior vb-n. Magyarország után Ukrajna is legyőzte a lengyeleket, de keleti szomszédunknak ez a rendes játékidőben sikerült. A nehéz körülmények között készülő ukránok dicséretes teljesítményt nyújtottak, és a biztos bennmaradás szempontjából is fontos csatát nyerhettek hétfőn kora délután.

Az ellenünk keveset támadó lengyelek ezúttal 43-szor tesztelték az ellenfél kapusát, de csak egy gólt lőttek. Az első harmadban vezetést szereztek a vasárnap sorsdöntő büntetőt hibázó Malicki révén, de az ukránok a második és a harmadik harmadot is 1-0-ra nyerték egy-egy emberelőnyös találattal, így a meccset 2-1-re hozták. Nagyon komoly dolog ez, ha hozzátesszük, alig pihenhettek a meccsig, hiszen előző nap ők játszották az utolsó mérkőzést Kazahsztánnal.

A pihenőnapot követően, szerdán éppen velük játszik a magyar válogatott.

A junior-világbajnokság menetrendje (Dunaújváros):

2014. december 14., vasárnap:

13.00: Japán–Franciaország 3-2 b.
16.30: Magyarország–Lengyelország 1-0 b.
20.00: Ukrajna–Kazahsztán 1-5

2014. december 15., hétfő:

13.00: Lengyelország–Ukrajna 1-2
16.30: Franciaország–Magyarország
20.00: Kazahsztán–Japán

2014. december 17., szerda

13.00: Kazahsztán–Franciaország
16.30: Magyarország–Ukrajna
20.00: Lengyelország–Japán

2014. december 18., csütörtök

13.00: Ukrajna–Japán
16.30: Kazahsztán–Magyarország
20.00: Franciaország–Lengyelország

2014. december 20., szombat

13.00: Lengyelország–Kazahsztán
16.30: Japán–Magyarország
20.00: Franciaország–Ukrajna

A magyar juniorválogatott vb-kerete:

Név Szül. év Csapat
Kapusok:
Arany Gergely 1996 MAC
Kornakker Dániel 1996 Fehérvár
Védők:
Garát Zsombor 1997 Boston Bandits (EHL)
Hruby Gellért 1995 Dab.Docler
Láday Tamás 1996 Spokane Chiefs (WHL)
Stipsicz Bence 1997 MAC
Szaller Márk 1996 Fehérvár
Vokla Roland 1996 Fehérvár
Támadók:
Egyed Márk 1996 UTE
Erdély Csanád 1996 Fehérvár
Galló Vilmos 1996 Linköping (SWE)
Hamvai Szilárd 1995 Fehérvár
Keresztury Erik 1996 Düsseldorf (GER)
Kocsis Ferenc 1995 Fehérvár
Mazzag Dániel 1996 Fehérvár
Reisz Áron 1995 Fehérvár
Schmál Kristóf 1995 MAC
Szabó Dániel 1995 Fehérvár
Szabó Krisztián 1996 Fehérvár
Terbócs István 1996 MAC
Tóth Richárd 1995 MAC
Vincze Péter 1995 Fehérvár

A magyar U20-as stáb, 2014/15:

Szövetségi edző: Rich Chernomaz.
Edzők: Sille Tamás, Szilassy Zoltán.
Kapusedző: Gary Clark.
Erőnléti edző: Puskás Sándor.
Felszerelésmenedzser: Tornyi Gábor.
Fizioterapeuta: Bagonya Imre.
Csapatvezető: Nagy Attila.

Cimkék: , ,

Nem lehet hozzászólni.

   H I R D E T É S
Eseménynaptár
január 20., szombat
EWHL 11:25 SAVKMH 3-2VÉGE
U18 11:30 GEPZEG 3-7VÉGE
U18 14:30 KMHMIS 4-5VÉGE
U18 16:15 KACAVS 5-2VÉGE
MK 17:15 MISUTE 4-0VÉGE
    • M4 SPORT
U20 17:15 RBSAVS 5-4VÉGE
ROM 17:30 BRAGAL 10-3VÉGE
ROM 17:30 SCCSST 15-0VÉGE
DEBL 17:45 MARGEP 2-5VÉGE
U18 18:15 UTEOKW 1-0VÉGE
U18 19:10 VASETO 5-6 HVÉGE
EBEL 19:15 RBSAVS 2-0VÉGE
U18 20:00 ZNOMAC 2-1 HVÉGE
január 21., vasárnap
ROM 10:30 SSTSCC 0-24VÉGE
U20 14:15 ZNOAVS 3-6VÉGE
U18 14:20 MISOKW 4-5 HVÉGE
U18 14:30 RBSAVS 8-3VÉGE
U20 15:10 VASHCI 8-1VÉGE
U18 16:00 ETOVSV 2-4VÉGE
EBEL 17:30 DECAVS 3-2 HVÉGE
U20 18:00 RBSMAC 6-3VÉGE
U20 18:40 KMHUTE 3-1VÉGE
január 22., hétfő
EL 17:30 BRAVC2 7-1VÉGE
EL 20:00 TITFTC 5-2VÉGE
    • M4 SPORT
január 23., kedd
VIS 18:00 NITMIS 
    • SPORT 2
január 24., szerda
U18   AVSMAC 
U20   PEFKMH 
EL 18:00 FTCTIT 
EL 18:00 SCCVC2 
U20 19:00 MISDHK 
U18 19:05 EHLKMH 
január 25., csütörtök
U18   MISKMH 
U18   ZEGPEF 
U20 15:45 UTEOHC 
KHL 17:30 DMISBA 
    • SPORT 2
U20 17:40 VASG99 
U18 18:45 UTEVAS 
január 26., péntek
ROM 17:30 PROSTE 
EL 18:00 FTCSCC 
EL 18:00 MACUTE 
EL 18:30 MISDAB 
január 27., szombat
DEBL   KMHGGV 
U18   AVSRBS 
U18   VSVETO 
U18   ZEGGEP 
U20   HDJMAC 
U20   VSVAVS 
U20 12:45 ETODHK 
EWHL 13:00 KMHSAE 
U18 15:50 MACKAC 
EL 18:30 TITBRA 
U18 18:45 UTEMIS 
U18 19:40 VASEHL 
január 28., vasárnap
DEBL   GEPGGV 
U18   OHCMIS 
U20   HDJAVS 
U20   OHCDHK 
U20   VICVAS 
U20   VSVMAC 
U20 11:30 UTEKMH 
EWHL 13:00 KMHSAE 
U18 13:20 MACRBS 
U18 15:20 UTEETO 
U18 16:35 KMHEHL 
EL 18:30 UTEDAB 
EL 19:50 VC2SCC 
január 29., hétfő
EL 18:00 FTCBRA 
EL 20:00 MACMIS 
    • M4 SPORT
január 30., kedd
EL 18:30 TITSCC 
Partnerünk