Románia kiesett

Összeesküdtek az égiek a romániai juniorválogatott ellen a tallinni divízió 2/A csoportos világbajnokság utolsó fordulójában, így a csapat jövőre az ötödosztályban kénytelen játszani.

Csütörtökön Gecséék teljesítették a bent maradás reményéhez előírt kötelező feladatot és Silló Arnold 1, valamint a Steaua fiataljainak 5 góljával legyőzték Hollandiát, mégpedig 3 góllal (6-3). Ez azért is lényeges volt, mert így egy esetleges román-észt-holland körbeverésnél a pozitív gólkülönbség miatt nem Gecséék estek volna ki, hanem az észtek.

A torna utolsó napján aztán Korea 6-3-ra verte Romániát, majd következett a sorsdöntő litván–holland összecsapás. Az utolsó harmadra a hollandok kétgólos vezetéssel érkeztek, de a litvánok kiegyenlítettek, hosszabbítás következett, ezzel a hollandok is legalább 4 pontosak lettek. Ha így maradt volna, pont előállt volna a körbeverés, ami észt búcsút jelentett volna, ha a már feljutott britek megverik az észteket. Erre a szívességre azonban a hollandok nem akartak számítani, a hosszabbításban megszerezték a győzelmet, és ötödik pontjukat. Ezzel a brit-észt meccs előtt eldőlt, hogy bármi is történik, egymás elleni eredménnyel az észtek bent maradnak, Románia kiesik. A britek 3-1-re nyertek, és egyetlen pont veszteséggel feljutottak a divízió 1/B-be.

Cimkék: , , , , , ,