Magyarország?Lengyelország 1-0

A nagy iramú meccsbe a végére magunk is belefáradtunk, gólt 65 percen át nem lőttünk, így egy pontra a lengyelek is rászolgáltak. Kontroll alatt tartottuk a meccset, szervezett, jó játékot játszott a csapat, nem elég pontosan, de sokat lőttünk, öröm volt nézni ezt a meccset, s még jöhet jobb is a vb-n.

Ahogy Erdély Csanád ígérte, a magyar juniorválogatott nekiesett a lengyelnek. Káprázatos első 15 percet nyomott a Rich Chernomaz irányította csapat, mind a négy sorunk dominálni tudott az ellenfél felett. Több nagy helyzetet is kialakítottunk, Erdély, Szabó K. és Egyed helyzeténél már gólt láttunk, de valahogy kimaradtak ezek a lehetőségek és a többi is. Az előző évben két osztállyal felettünk játszó lengyel csapat csak a kontráiban bízott, és akadt is dolga Arany Gergelynek egy-két kiugrás után, amelyek közül a másodikat látványos botkiszúrással hárította. Ahogy várható volt, a harmad hajrájában érkezett az első hullámvölgy, ekkor két kiállítás is segítette a riválist, és bizony nagyon közel jártak ekkor a gólhoz, egy közeli beleszúrós lövés végén csilingelt a vas. Ugyanakkor közel sem lett volna igazságos, ha ez bemegy, gólokkal kellett volna nyernünk az első húsz percet.

A második harmad elején néhány percig a lengyelek akarata érvényesült, de csakhamar helyre állt a rend. Erősebbek voltak a magyar játékosok, a párharcokat és a bulikat rendre nyerték. 4 a 4 és 5 az 5 ellen percekig bent tudtuk tartani a korongot, jöttek a helyzetek, de a gólra várni kellett. Ritkán veszélyeztetett Lengyelország, de akkor izgalmas helyzetek alakultak ki. Aranyon egyszer átment a korong, a gólvonalról húzta vissza a magyar bekk. Ismét áthúzódó kiállítással zártuk a harmadot.

A harmadik harmadban mindkét csapat visszafogottabb játékot mutatott. A lengyeleken már korábban is lehetett fáradtságot érezni, de a magyar csapat érezhetően lelassult, pontatlanabbá vált. Ezzel együtt is uraltuk a mérkőzést, a játékidő nagy többségében az történt, amit szerettünk volna, támadtunk. Ettől függetlenül a 41. és az 55. perc között több lengyel lehetőség adódott, mint a meccsen addig együttvéve, és megérkezett a második csilingelő vas is, szerencsére ez is kifelé pattant. A meccs hajráját  meghúztuk, de emberelőnyökben  sem sikerült betalálni Luba kapusnak, aki élete formájában védett ezen a meccsen. Lement a 60 perc 0-0-vál, pedig még az utolsó percben is akadt 2-3 ziccerünk.

A hosszabbítást teljes egészében elvittük, gyakorlatilag beköltöztek Galló Vilmosék a támadóharmadba, de ez egy ilyen mérkőzés volt. Hiába tett meg minden a magyar U20-as válogatott, nem talált a kapuba. Vagyis egyszer mégis, de akkor a játékvezető érvénytelenítette a találatot. A lelátóról úgy tűnt, Keresztury rúgott korongjába Galló még a vonal előtt szúrt bele. Ahogy a vb nyitómeccsén, itt is jöhettek a büntetők.

A magyar csapat kezdett, Galló gyönyörűen bal felsőbe, Fraszko fonákkal szintén. Vincze megcsinálta a nehezét, elküldte a kapust, de a mamutjába húzta. Wronka belőtte, nehéz helyzetbe kerültünk, de Erdély lövése átment Luba lábai között, #23 kihagyta. Fordultunk, Fraszko és Galló is hibázott. Jött Wronka, fölé küldte a korongot, Erdély mellbe lőtte a kapust. Gazda nem találta meg a rést Arany lábai között, Vincze Péter pedig lezárta a meccset, behúzta a második pontot.

Egy olyan mérkőzést nyertünk meg a végén csúszva-mászva, elfáradva és küszködve, néha a megszolgált szerencse által is megtámogatva, amelyet 10-ből 9-szer simán nyernénk gólokkal a rendes játékidőben. Szétlőttük az ellenfél kapusát, 57:18 volt a kapura lövések aránya, de nem ez a fontos, hanem az eredmény. A nyitómeccset megnyertük, a tavaly még a divízió 1/A-ban játszó válogatottat vertük. Ez most szenvedősre sikerült, de a csapat mindent kiadott magából, erősnek bizonyult és ez a jövőre nézve az eredménynél is többet jelent. 1-0-ra nyertünk. Hétfőn a franciák következnek.

Fotó: Mudra László - MJSZ

Fotó: Mudra László (MJSZ)