Az első harmadok gyengék, a középsők szenzációsak

Egy osztrák újságíró kimutatása az EBEL-csapatok eredményességéről, játékrészenkénti bontásban.

A Fehérvár gyenge pontja eddig az EBEL-szezonban az első harmadbeli játék. A 25 mérkőzésen csak 6-szor nyerte meg a kezdő 20 percet a magyar csapat. (A táblázatban szereplő adatok után még 2-3 meccset játszottak a csapatok, ezeket hozzáadtuk, a szöveget ez alapján írtuk.) Ezzel szemben ellenfele 11-szer. A többi meccs döntetlenre zárult. Mint az utolsó két meccs adatait nem tartalmazó alábbi táblázatban láthatják, ezzel a Volán a leggyengébbek egyike a ligában.

Hogy mégis a felső házban áll a székesfehérvári együttes, az elsősorban a középső és a harmadik harmadnak köszönhető. A ligában nincs csapat, amelyik több második harmadot nyert volna, mint a Fehérvár. A meccsek közel felén Banhamék jöttek le győztesen a második harmad után, összesen 12-szer. A Znojmo és a Graz ugyanilyen mutatóval áll. Fontos hozzátenni, hogy a sok győzelemhez sok vereség is párosul, 9 alkalommal a rivális több gólt lőtt nálunk a 21. és 40. perc között.

Ezért is fontos, hogy a harmadik harmadra sem lehet panasz, hiszen itt ugyan csak 10-szer nyertek Pallin tanítványai, de a védekezés sokkal jobb volt, csak 6 meccsen bukták el a finálét. Mint látható, vannak csapatok, akik ebben a periódusban elképesztő, 60% feletti győzelmi mutatóval rendelkeznek.