Feltámadás Minnesotában

Apa-fia csata Buffalóban, a Dallas ismét hazai jégen bukott, Forsberg tartja a Calder-formát.

Óriási összezuhanásnak, illetve feltámadásnak lehettek szemtanúi a nézők Minnesotában. Az Islanders egy harmad után 3-0-ra, két harmad után 4-1-re vezetett a Wild otthonában. Az utolsó harmadban azonban váratlan fordulat állt be a meccsen, aminek következtében a hazaiak 12 perc alatt négy gólt rámolt be az Isles kapujába. A hihetetlen fordításból Thomas Vanek egy-egy góllal és gólpasszal, a korábban egy asszisztot begyűjtő Ryan Suter még kettővel vette ki a részét.

A First Niagara Centerben apa-fia küzdelmet láthatott a több mint 18 ezer szurkoló. A Sabres kispadja mögött Ted Nolan állt, a vendég Kings játékosai között fia, Jordan szerepelt. A harcolt végül az apa nyerte, köszönhetően a Jhonas EnrothTyler Ennis kettősnek, a kapus 34 védéssel lenullázta a bajnokot, a balszélső pedig a mérkőzés egyetlen találatát szerezte.

Már megszokott dolog, hogy a New Jersey ismét kikapott szétlövések után. Pedig a Devilsnek volt esélye a győzelemre, kétszer is vezetett a Hawks ellen hazai jégen, de három perccel a vége előtt Duncan Keith kiharcolta a hosszabbítást. Jöhetett a ráadás, majd a büntetők ahol csak Patrick Kane és Jonathan Toews volt eredményes, így a pályafutása során először kezdő Keith Kinkaid vereséggel debütált.

A Columbus majdnem elkövette ugyanazt a hibát, mint a Devils, csak a Philly ellenében. A Blue Jackets ugyanúgy kétszer vezetett, a vendégek pedig kétszer egalizáltak, második alkalommal 56 másodperccel a vége előtt Brayden Schenn révén. A New Jerseyvel ellentétben a hosszabbításban a Columbus lezárta a meccset, a szezonban először eredményes Kevin Connauton találatával.

A Leafs idei minden meccsét megnyerte, ha az első gólt szerezte a mérkőzésen. A jó sorozat a Flames ellen sem szakadt, meg a Toronto három góllal volt jobb ellenfelénél és 12. idei győzelmét abszolválta ilyen módon. A Kadri, Phaneufvan Riemsdyk hármas tagjai egyaránt két pontot szereztek, míg Jonathan Bernier 32 lövést hárított.

A nap második kanadai találkozóját is a hazai csapat nyerte Montrealban, a Canadiens a Canucks ellenében. A Habs a hajrában döntötte el a mérkőzést, 1-1-es állás után az utolsó öt percben kétszer vette Miller kapuját.

Az eddig remekül menetelő Tampa gödörbe került, hiszen az utolsó négy meccsén a harmadik vereségét szenvedte el. A Bolts ráadásul most hazai jégen botlott a nem éppen acélos Washington ellenében. A Capitals húzóemberének ismét Alekszandr Ovecskin bizonyult, aki a találkozó első és utolsó percében is eredményes volt. Ovi 436. gólját szerezte és már csak egy találattal van lemaradva legendás honfitársa, Pavel Bure mögött.

A Dallasnak nagyon nem megy ebben a szezonban hazai jégen, 50% alatt teljesítenek, hiszen a begyűjthető 32 pontból csak 14-et szereztek meg, most a Winnipeg vitte el a pontokat viszonylag könnyedén. A Jets 2-2 után a második harmadban rázta le ellenfelét, amikor tíz perc alatt háromszor vette be Lehtonen kapuját, amiből Adam Lowry két góllal vette ki a részét.

Pekka Rinne és Filip Forsberg szállította a Nashville újabb győzelmét, a Predators nullára hozta le a denveri kirándulást az Avalanche ellen. A 32 finn éves hálóőr 28 védéssel karrierje 35. shutoutját hozta, míg a svéd szélső ismét egy plusz egyet tett le az asztalra és 27 pontjával vezeti az újoncok listáját.

San Joséban csak egy harmadig volt ellenfél a Sharks számára az Edmonton. A hazaiak a középső játékrész első felében 81 másodperc alatt két gólt szereztek Logan Couture és Joe Pavelski révén, amivel érdemben el is döntötték a kettő pont sorsát. A harmadik harmadban szerzett ötödik találat csak még biztosabbá tette a San José sikerét.