Magyarország U20–UTE 3-4

   

Minden juniorvébé-kerettag jégre lépett a keddi edzőmérkőzésen, amelyet az U20-asokkal megerősített MOL ligás csapat nyert.

Az U20-as válogatott vb előtti utolsó meccsén az UTE légiósai és rutinos magyar játékosai pihentek, viszont végre játéklehetőséget kapott az állampolgárságára váró Karol Csányi és Hodos Detre. A junior-válogatott keretéből Lajcs Marcell, Kovács Attila, Jászai Dávid és Erdély Csanád a lila-fehéreknél lépett jégre, így minden jelenlevő U20-as kerettag – a külföldön játszó Láday Tamás szerdán, Galló Vilmos csütörtökön csatlakozik a gárdához – jégre léphetett a vb előtti utolsó edzőmérkőzésen. Mindhárom kapus 30 percet kapott.

Chernomaz HUN U20

Fotó: Bán Olivér

Szilassy Zoltán edző értékelése szerint nagyon hasznos találkozó volt ez, ahol a fiataloknak egy harmad kellett ahhoz, hogy megszokják, felnőttcsapattal játszanak. Az első szünettől kezdve jó játékot mutatott a vasárnap kezdődő vb-re készülő nemzeti csapat, az edzők sok jó dolgot láttak és hasznos információkhoz jutottak a játék alapján. A felkészülés szerda délelőtt folytatódik a Jégpalotában.

Magyarország U20 gólszerzői:
Keresztury 34:28
Keresztury (Kiss Zs., Szabó D.) 47:53
Terbócs (Keresztury, Szabó D.) 59:59

UTE gólszerzői:
Erdély (Csányi) 16:15
Egyed (Csányi) 36:25
Egyed (Erdély, Hodos) 51:25
Coleman (Reiter) 59:16

A junior-világbajnokság menetrendje (Dunaújváros):

2014. december 14., 16.30 Magyarország–Lengyelország
2014. december 15., 16.30 Magyarország–Franciaország
2014. december 17., 16.30 Magyarország–Ukrajna
2014. december 18., 16.30 Magyarország–Kazahsztán
2014. december 20., 16.30 Magyarország–Japán

A juniorválogatott bő vb-kerete:

Név Szül. év Csapat
Kapusok:
Arany Gergely 1996 MAC
Kornakker Dániel 1996 Fehérvár
Lajcs János 1995 Dab.Docler
Védők:
Garát Zsombor 1997 Boston Bandits (EHL)
Herner Olivér 1996 MAC
Herszényi András 1996 MAC
Hruby Gellért 1995 Dab.Docler
Jászai Dávid 1996 MAC
Kovács Attila 1996 MAC
Láday Tamás 1996 Spokane Chiefs (WHL)
Stipsicz Bence 1997 MAC
Szaller Márk 1996 Fehérvár
Vokla Roland 1996 Fehérvár
Támadók:
Erdély Csanád 1996 Fehérvár
Erőss Zoltán 1995 Wilkes-Barre Miners (NA3EHL)
Galló Vilmos 1996 Linköping (SWE)
Hamvai Szilárd 1995 Fehérvár
Keresztury Erik 1996 Düsseldorf (GER)
Kiss Zsombor 1997 SC Bern (SUI)
Kocsis Ferenc 1995 Fehérvár
Mazzag Dániel 1996 Fehérvár
Reisz Áron 1995 Fehérvár
Schmál Kristóf 1995 MAC
Szabó Dániel 1995 Fehérvár
Szabó Krisztián 1996 Fehérvár
Terbócs István 1996 MAC
Tóth Richárd 1995 MAC
Vincze Péter 1995 Fehérvár

A magyar U20-as stáb, 2014/15:

Szövetségi edző: Rich Chernomaz.
Edzők: Sille Tamás, Szilassy Zoltán.
Kapusedző: Gary Clark.
Erőnléti edző: Puskás Sándor.
Felszerelésmenedzser: Tornyi Gábor.
Fizioterapeuta: Bagonya Imre.
Csapatvezető: Nagy Attila.

Cimkék: , , ,

Te mit gondolsz?

Eseménynaptár
január 13., péntek
U18 15:00 SCCAVS 3-7VÉGE
MOL 18:00 DHKBEO 5-3VÉGE
MOL 18:00 SCCMAC 0-7VÉGE
MOL 18:00 UTEFTC 4-5VÉGE
MOL 18:30 TITMIS 1-7VÉGE
EBEL 19:30 VSVAVS 5-3VÉGE
január 14., szombat
EBJL 13:00 DMJVIC 5-2VÉGE
EBYSL 13:15 G99AVS 1-9VÉGE
EBJL 14:00 HKBEHL 5-1VÉGE
EBJL 14:40 AVSKAC 7-6 HVÉGE
EBJL 15:10 UTEOHC 5-1VÉGE
EBJL 15:45 ZASETO 1-4VÉGE
EBJL 15:50 MACMRB 16-0VÉGE
EBYSL 16:10 VASDMJ 6-3VÉGE
MOL 18:30 MISBEO 9-1VÉGE
EBYSL 18:40 ZNOHKB 4-3 HVÉGE
EBYSL 18:50 MACRBS 3-2VÉGE
NU18 19:00 HUNAUT 3-0VÉGE
január 15., vasárnap
EBYSL 12:10 MACRBS 3-4 HVÉGE
EBYSL 14:30 MZAAVS 2-3 HVÉGE
EBYSL 16:20 VSVDMJ 3-2VÉGE
EBYSL 16:40 VASSLL 1-2VÉGE
EBEL 17:00 AVSG99 1-5VÉGE
EBYSL 17:00 HKBZNO 1-5VÉGE
MOL 17:00 GALMAC 1-7VÉGE
MOL 18:30 DHKTIT 4-3VÉGE
január 16., hétfő
U18 17:15 MISPEF 10-2VÉGE
MOL 17:30 BRAMAC 0-3VÉGE
MOL 18:00 UTEDAB 4-1VÉGE
    • M4 SPORT
január 17., kedd
MOL 17:00 GALSCC 
MOL 18:30 MISFTC 
január 18., szerda
U20   KMHMIS 
U20   MACZEG 
NHL 00:55 BOSNYI 
    • SPÍLER TV
NHL 04:05 ANATBL 
    • SPÍLER TV
KHL 15:00 MMGAVG 
    • SPORT 2
január 19., csütörtök
EBYSL   AVSVIC 
NHL 01:35 MTLPIT 
    • SPÍLER TV
NHL 04:30 LAKSJS 
    • SPÍLER TV
U18 15:30 DHKPEF 
U18 16:00 AVSUTE 
U18 16:00 ETOMIS 
EBYSL 17:40 VASMZA 
MOL 18:00 DABBRA 
U18 18:10 VASMAC 
január 20., péntek
EBJL   HKBMAC 
NHL 01:05 CBJOTT 
    • SPÍLER TV
U20 14:30 DHKAVS 
MOL 18:00 UTEBRA 
MOL 18:30 TITSCC 
MOL 19:00 FTCGAL 
január 21., szombat
NHL 01:05 BOSCHI 
    • SPÍLER TV
EBJL 12:40 HKBVIC 
EBYSL 14:30 RBSHKB 
EBJL 15:00 UTEEHL 
EBJL 16:10 MACOHC 
EBYSL 17:00 DMJOLL 
EBYSL 18:00 EHLMAC 
MOL 18:00 MACGAL 
EBJL 18:30 MRBDMJ 
MOL 18:30 MISSCC 
EBJL 18:55 VSVAVS 
NHL 21:05 WINSTL 
    • SPÍLER TV
január 22., vasárnap
EBJL   ZASVAS 
EBYSL   SLLAVS 
NHL 04:00 CGYEDM 
    • SPÍLER TV
EBYSL 12:00 RBSMAC 
EBJL 15:30 RBSETO 
EBYSL 15:40 VASTRK 
EBYSL 15:40 ZNOHKB 
MOL 18:00 BEOTIT 
MOL 18:00 FTCBRA 
MOL 18:30 MACUTE 
NHL 21:05 PITBOS 
    • SPÍLER TV
január 23., hétfő
MOL 18:00 BEODAB 
MOL 18:00 DHKSCC 
    • M4 SPORT
MOL 18:30 MISGAL 
január 24., kedd
U20 18:40 AVSKMH 
   H I R D E T É S
   H I R D E T É S
Partnerünk