Magyarország U20–UTE 3-4

   

Minden juniorvébé-kerettag jégre lépett a keddi edzőmérkőzésen, amelyet az U20-asokkal megerősített MOL ligás csapat nyert.

Az U20-as válogatott vb előtti utolsó meccsén az UTE légiósai és rutinos magyar játékosai pihentek, viszont végre játéklehetőséget kapott az állampolgárságára váró Karol Csányi és Hodos Detre. A junior-válogatott keretéből Lajcs Marcell, Kovács Attila, Jászai Dávid és Erdély Csanád a lila-fehéreknél lépett jégre, így minden jelenlevő U20-as kerettag – a külföldön játszó Láday Tamás szerdán, Galló Vilmos csütörtökön csatlakozik a gárdához – jégre léphetett a vb előtti utolsó edzőmérkőzésen. Mindhárom kapus 30 percet kapott.

Chernomaz HUN U20

Fotó: Bán Olivér

Szilassy Zoltán edző értékelése szerint nagyon hasznos találkozó volt ez, ahol a fiataloknak egy harmad kellett ahhoz, hogy megszokják, felnőttcsapattal játszanak. Az első szünettől kezdve jó játékot mutatott a vasárnap kezdődő vb-re készülő nemzeti csapat, az edzők sok jó dolgot láttak és hasznos információkhoz jutottak a játék alapján. A felkészülés szerda délelőtt folytatódik a Jégpalotában.

Magyarország U20 gólszerzői:
Keresztury 34:28
Keresztury (Kiss Zs., Szabó D.) 47:53
Terbócs (Keresztury, Szabó D.) 59:59

UTE gólszerzői:
Erdély (Csányi) 16:15
Egyed (Csányi) 36:25
Egyed (Erdély, Hodos) 51:25
Coleman (Reiter) 59:16

A junior-világbajnokság menetrendje (Dunaújváros):

2014. december 14., 16.30 Magyarország–Lengyelország
2014. december 15., 16.30 Magyarország–Franciaország
2014. december 17., 16.30 Magyarország–Ukrajna
2014. december 18., 16.30 Magyarország–Kazahsztán
2014. december 20., 16.30 Magyarország–Japán

A juniorválogatott bő vb-kerete:

Név Szül. év Csapat
Kapusok:
Arany Gergely 1996 MAC
Kornakker Dániel 1996 Fehérvár
Lajcs János 1995 Dab.Docler
Védők:
Garát Zsombor 1997 Boston Bandits (EHL)
Herner Olivér 1996 MAC
Herszényi András 1996 MAC
Hruby Gellért 1995 Dab.Docler
Jászai Dávid 1996 MAC
Kovács Attila 1996 MAC
Láday Tamás 1996 Spokane Chiefs (WHL)
Stipsicz Bence 1997 MAC
Szaller Márk 1996 Fehérvár
Vokla Roland 1996 Fehérvár
Támadók:
Erdély Csanád 1996 Fehérvár
Erőss Zoltán 1995 Wilkes-Barre Miners (NA3EHL)
Galló Vilmos 1996 Linköping (SWE)
Hamvai Szilárd 1995 Fehérvár
Keresztury Erik 1996 Düsseldorf (GER)
Kiss Zsombor 1997 SC Bern (SUI)
Kocsis Ferenc 1995 Fehérvár
Mazzag Dániel 1996 Fehérvár
Reisz Áron 1995 Fehérvár
Schmál Kristóf 1995 MAC
Szabó Dániel 1995 Fehérvár
Szabó Krisztián 1996 Fehérvár
Terbócs István 1996 MAC
Tóth Richárd 1995 MAC
Vincze Péter 1995 Fehérvár

A magyar U20-as stáb, 2014/15:

Szövetségi edző: Rich Chernomaz.
Edzők: Sille Tamás, Szilassy Zoltán.
Kapusedző: Gary Clark.
Erőnléti edző: Puskás Sándor.
Felszerelésmenedzser: Tornyi Gábor.
Fizioterapeuta: Bagonya Imre.
Csapatvezető: Nagy Attila.

Cimkék: , , ,

Nem lehet hozzászólni.

Eseménynaptár
október 20., péntek
KK 13:30 TXUMIS 0-5VÉGE
U20 16:50 SLLKMH 2-3VÉGE
KK 17:30 BRACZB 8-4VÉGE
EL 18:00 DABMAC 3-6VÉGE
EL 18:00 UTEVC2 4-0VÉGE
EBEL 18:30 ZNOAVS 2-3 HVÉGE
EL 18:30 TITFTC 1-2 BVÉGE
U20 20:00 HDJMAC 2-1VÉGE
október 21., szombat
U18 12:30 ZNOAVS 2-7VÉGE
U20 12:40 VSVKMH 5-0VÉGE
KK 13:30 MISCZB 4-1VÉGE
U20 14:45 G99DHK 1-3VÉGE
U20 15:50 SLLMAC 1-3VÉGE
EWHL 17:30 SKPKMH 0-4VÉGE
KK 17:30 BRATXU 4-1VÉGE
U18 18:00 ETOKMH 7-1VÉGE
U18 18:30 MACMIS 5-0VÉGE
U18 19:00 UTEVAS 3-2VÉGE
október 22., vasárnap
U20 09:40 VSVMAC 4-2VÉGE
U18 12:45 VSVKMH 11-0VÉGE
U20 12:50 HDJKMH 4-5VÉGE
EWHL 13:00 KMHNEH 7-0VÉGE
KK 13:30 CZBTXU 2-3 HVÉGE
KK 17:30 MISBRA 3-0VÉGE
EBEL 17:45 AVSEHL 1-4VÉGE
EL 17:50 VC2DAB 0-3VÉGE
EL 18:00 FTCMAC 4-3VÉGE
U20 18:00 VICVAS 0-3VÉGE
EL 18:30 UTETIT 5-2VÉGE
október 24., kedd
U18   AVSMAC 
október 25., szerda
MK 18:00 FTCTIT 
MK 18:40 VASMIS 
október 26., csütörtök
U18   MISVSV 
U18   PEFDHK 
U20   ZNOMAC 
EBEL 16:00 RBSAVS 
U18 17:30 SZDGEP 
U20 19:00 UTEAVS 
U20 19:25 KMHDHK 
október 27., péntek
U18 15:40 VASOKR 
U18 17:10 KMHVIC 
EL 17:50 VC2BRA 
EL 18:00 FTCUTE 
EL 18:30 TITMIS 
EL 19:00 MACSCC 
U18 19:10 UTEKAC 
EBEL 19:15 DECAVS 
október 28., szombat
U18 12:40 AVSZNO 
U18 13:10 KMHKAC 
U18 14:00 MACVIC 
U18 16:10 UTEOKR 
U18 16:40 VASOKW 
EWHL 19:00 BOZKMH 
október 29., vasárnap
U20   DHKVIC 
U20   OHCVAS 
U18 10:10 UTEOKW 
EWHL 11:30 BOZKMH 
U20 12:40 MACMIS 
U18 13:10 KMHOKR 
U18 13:40 VASVIC 
U20 15:20 UTEG99 
EL 17:00 DABVC2 
EL 18:00 FTCBRA 
EL 18:30 UTESCC 
EL 19:00 MACTIT 
október 30., hétfő
EL 18:30 TITBRA 
EL 20:00 MISSCC 
    • M4 SPORT
   H I R D E T É S
Partnerünk