Az NHL 10. játékhetének statisztikái

Rieder olyan tett, amit korábban senki.

Az Arizona játékosa, Tobias Rieder volt az első újonc az NHL történetében, aki egy percen belül ütött két emberhátrányos gólt. Oilers?Coyotes 2-5

Jaroslav Halák zsinórban tíz győztes meccsen védett, ezzel beállította Billy Smith 1981/82-ből származó franchise-rekordját. Islanders?Oilers 3-2

Josh Jooris, a Calgary játékosa pályafutása 19. meccsén szerezte első mesterhármasát. A kanadai csapat történetében ilyen korai triplára csak öt játékos volt képes, Bobby Gould a 6, Matthew Lombardi a 13., Jiri Hrdina a 14., Joe Nieuwendyk a 15., Brett Hull a 19. meccsén.

Marc-André Fleury már az ötödik hibátlan meccsét jegyezte a szezonban, ezzel ő az első kapus a Pens történetében, aki két szezonban is minimum öt shutoutig jutott. Penguins?Devils 1-0

Az Islanders 15 meccsből 13-at nyert, ilyen sorozatra pedig 35 éve nem volt példa a csapat történetében. 1979. december 16. és 1980. január 23. között a Isles 14 meccset hozott a 15-ből. Senators?Islanders 1-2

A New Jersey három bekkje, Eric Gelinas, Jon Merrill és Marek Zidlicky is két ponttal végzett a Toronto elleni mérkőzésen. Az elmúlt 20 évben csak egyszer fordult elő ilyen, 2001. január 18-án, amikor a New Jersey 7-1-re verte a Phillyt és a Scott Stevens, Scott Niedermayer, Brian Rafalski trió egyaránt két ponttal végzett. Leafs?Devils 3-5

Martin Brodeur 1259 meccs után váltott klubot. Az NHL történetében csak három olyan játékos van, aki egy franchise-ban több meccset játszott majd csapatot cserélt Gordie Howe (1687 meccs, Detroit/Hartford), Ray Bourque (1518, Boston/Colorado), Mike Modano (1459 Dallas/Detroit).

A Los Angeles kapusa, Martin Jones két egymást követő meccsen, az Arizona és a Minnesota ellen nem kapott gólt. A Kings történetében egymást követő shutoutra csak egyszer volt példa, éppen egy évvel ezelőtt, amikor Ben Scrievens húzta le a rolót a Devils és a Rangers ellen. Kings?Wild 4-0

Bryan Little révén 286 mérkőzés után tapsolhattak az Atlanta/Winnipeg franchise szurkolói mesterhármasnak, hiszen az utolsót még Eric Boulton ütötte 2010. december 18-án a New Jersey ellen. A hattrick nélküli jelző most a Coloradora szállt át, amelyben 226 meccse nem akadt olyan játékos, aki három gólt ütött, legutóbb 2011. november 4-én Matt Duchene triplázott. Jets?Avalanche 6-2

Szergej Goncsar a Montreal történetének legidősebb gólszerzője az alapszakaszt és a playoffot is beleértve. A 40 évesen és 237 naposan gólt szerző bekk Matt Schneider 39 éves és 301 napos rekordját adta át a múltnak.

Antti Raanta, a Chicago kapusa két egymást követő meccsen (Montreal, St.Louis) is több mint 40 lövést védett és győzött. Az elmúlt 21 évben csak egy chicagói kapus volt képes ilyen bravúrra, Nyikoraj Habibulin 2006. március 29-én és 31-én a St. Louis és a Detroit ellen. Hawks?Canadiens 4-3

A szombati játéknap mind a 12 mérkőzése véget ért hatvan perc játék után. Egy tucat meccs hosszabbítás nélkül három éve nem fordult elő, a 2011. december 10-i forduló mind a 12 meccse véget ért a rendes játékidőben.

Mike Babcock, a Detroit mestere 19. edzőként a liga történetében megszerezte 500. győzelmét és befogta az éppen félezer sikert számláló Toe Blaket. Red Wings?Rangers 3-2

21 éve nem nyert háromgólos hátrányból a St.Louis a rendes játékidőben alapszakaszmeccset. 2003. október 23-án Edmontonban, most pedig Nassauban hajtotta végre a bravúrt a Blues. Islanders?Blues 4-6

Martin Brodeur úgy szerezte meg új csapatában az első győzelmét, hogy csereként állt be Jake Allen helyett. Pályafutása során Brodeur a padról beszállva mindössze az ötödik győzelmet szerezte, sőt 1997 óta csak egyszer volt ilyen 2009. április 3-án a Tampa ellen. Islanders?Blues 4-6

A dallasi Tyler Seguin lépte át először a ligában a 20 gólos határt. A csapat történetében csak egyszer fordult elő ilyen, 1986. november 11-én Dino Ciccarelli még a Minnesota North Stars színeiben volt az első, aki elérte a húszas határt. Stars?Canadiens 4-1

Az elmúlt 30 évben harmadszor fordult elő, hogy egy 18 éves hátvéd három gólpasszt adjon. A floridai Aaron Ekblad előtt az anaheimi Oleg Tverdovszkij (1995. január 23., Edmonton) és az atlantai Zach Bogosian (2009. február 16., Los Angeles ) adott három asszisztot. Sabres?Panthers 2-3

Marián Hossa pályafutása során 78. alkalommal duplázott. Ezzel az aktív játékosok rangsorában a negyedik Jaromír Jágr (120), Jarome Iginla (103) és Alekszandr Ovecskin (89) mögött.