1500. meccsét játszotta Jágr

A liga történetében 15. játékosként lépte át ezt a határt, megvan Brodeur második győzelme, Klein volt a hős New Yorkban.

Nem is sikerülhetett volna parádésabbra Jaromír Jágr 1500. mérkőzése. A Devils 42 éves klasszisa góllal és gólpasszal vette ki a részét a Carolina elleni sikerből, megszerezve ezzel 1772. pontját, amivel megelőzte az örökranglista ötödik helyén álló Marcel Dionne-t. Jágr mellett Cory Schneider tette a legtöbbet a sikerért, aki 39 lövést fogott.

jagr 1500

Győzelemmel mutatkozott be hazai jégen Martin Brodeur, a Jágrhöz hasonlóan 42 éves zseni 32 védéssel segítette csapatát a kettő ponthoz. A Panthers kétgólos hátrányt dolgozott le és hiába maradt lendületben, 2-2 után kevesebb mint kettő perccel a vége előtt Chris Porter egy tökéletes beleszúrással győztes gólt szerzett. A végeredményt Paul Stastny állította be egy üres kapus góllal.

Zsinórban ötödik meccsét bukta el a Gardenben a Pittsburgh, ahol Kevin Klein volt a mérkőzés embere. Kétgólos hátrányban a Pens 24 másodperc alatt szerzett két góllal egalizált az 56. percben, majd jöhetett a hirtelen halál, ahol a már említett bekk volt a hős. A Rangers hátvédjének a fülét 13 öltéssel varrták össze az első harmadban, majd győztes gólt szerzett a hosszabbításban. Kleinnek ez volt a szezonbeli harmadik győztes találata, amivel holtversenyben vezeti a hátvédek listáját.