Hat vereség után nyert a Philadelphia

A Flyers a címvédő Kings otthonában diadalmaskodott. A szombati játéknapon mind a 12 mérkőzés eldőlt 60 perc alatt.

A Pittsburgh Malkin duplájával verte az Ottawát. A győztes gólt mégsem ő szerezte, hanem a Penguins német hátvédje, Christian Ehrhoff, akinek a szezonban mindösszesen a második gólja volt. A Senators öt meccse nyeretlen.

A hat meccse nyeretlen Philadelphia meglepte a Los Angelest. A Flyers sikerében nagy szerepelt vállalt Steve Mason, aki 37 védést mutatott be, a csapat pedig mind az 5 emberhátrányát kivédekezte, illetve nagyon árulkodó adat, hogy a vendégjátékosok 22-szer, míg a hazaiak mindösszesen 3-szor blokkoltak lövést.

A játéknap kanadai rangadóján a Toronto a Vancouvert fogadta. A Maple Leafs hőse a kapusuk, a 44-szer védő Jonathan Bernier, a mezőnyjátékosok közül pedig Joffrey LupulPeter Holland és David Clarkson zárt 1-1 ponttal. A Toronto már 4-0-ra is vezetett, ezért a 14 lövésből 4 gólt kapó Ryan Miller helyét Eddie Lack vette át, aki a folytatásban hiába védett hibátlanul.

A Detroit kétgólos hátrányból fordított a Rangers ellen. A New York-iak az első harmad után 2-0-ra vezettek, a második játékrészben viszont 61 másodperc alatt két gólt lőtt a Red Wings. A 48. percben Darren Helm döntött a hazaiak javára. A mérkőzésen a Rangers 7 emberelőnyt hagyott kihasználatlanul.

A Columbus a listavezető Tampa Bay otthonában folytatta győzelmi sorozatát. A sok sérülttel küzdő Blue Jackets a 3. percben megszerezte a vezetést Boone Jenner révén, majd a folytatásban még két gólt lőttek, a 33 védést bemutató Szergej Bobrovszkij kapujába pedig csak az 59. percben talált be Ondrej Palát.

A Florida háromszor vezetett, a Buffalo csak kétszer egyenlített, így a Panthers nyert. A délkeletiek legaktívabb embereként Aaron Ekblad 3 asszisztjával csapata mindegyik góljával kivette a részét. A Sabres visszacsúszott a Keleti főcsoport utolsó előtti helyére a Columbus győzelme miatt.

A Washington nyert New Jerseyben. A Capitals legjobbja a kapusuk volt, Braden Holtby a 34 hazai lövésből 1 gólt kapott. Ha a Devils nyert volna, beérte volta pontszámban a Washingtont, ám így a Capitals meglépett, a New Jersey pedig eltávolodott a playofftól.

Nassauban 10 gólt láthattak a nézők, ám végül nem örülhettek. Az első harmad után 3-0-ra vezetett az Islanders, ám a 33. percre egyenlített a St. Louis. A 40. percben John Tavares újra vezetéshez juttatta a hazaiakat, a záró húsz percben viszont három Blues-gól született. Az Islandersben Jaroslav Halák 40 lövésből kapott 6 gólt, míg a St. Louisban Jake Allen lecserélése 20 perc után jó ötlet volt, Martin Brodeur győzelemhez segítette új csapatát.

A Chicago mindegyik harmadban egy-egy gólt lőve nyert Nashville-ben. A Blackhawksban Marián Hossa két gólt lőtt, újonc kapusuk, Scott Darling pedig remekelt, 32 védéssel segítette csapatát. A Chicago sorozatban harmadik győzelmét aratta és megelőzte a Central-divízió élén a Predatorst.

A Dallas magabiztosan verte a Montrealt. A Canadiens mindösszesen 17-szer találta el Kari Lehtonen kapuját, a kanadaiak egyetlen öröme, hogy a 21 éves svájci Sven Andrighetto góllal debütált az NHL-ben. A Stars négy vereség után hagyta el újra győztesen a jeget.

A Boston győztesen távozott Arizonából. Brad Marchand már az 58. másodpercben megszerezte a vezetést a Burinsnak, a vezetést pedig végig megőrizték, többek között Marchand újabb góljával. A Boston három nyeretlen találkozó után gyűjtötte be újra a 2 pontot.

Izgalmas mérkőzést vívott a Calgary és a San José. A 18. percben a Flames szerzett vezetést, a második harmad elején a Sharks fordított. A 38. percben a hazaiak egyenlítettek, majd a harmadik játékrész közepén Patrick Marleau döntött a vendégek javára. A finn kapusok jól védtek, Antti Niemi 33 védéssel segített győzelemre a San Josét, Karri Ramö 27 védése pedig kevés volt a Calgary sikeréhez.