Újoncok nagy napja az NHL-ben

Arizonában megszületett az NHL történetének leggyorsabb emberhátrányos duplázása egy rookie-tól, Columbusban pedig két fiatal is pontot szerzett. Az Anaheim a Boston ellen, a Montréal pedig Coloradóban törte meg rossz sorozatát. A Rangersnek viszont egyáltalán nem megy a Tampával szemben.

Sorozatban tízedik vereséget szenvedte el az Edmonton, ezúttal Arizonában, a Coyotes ellen. A mérkőzésen új rekord született, a hazaiak fiatal csatára, a német Tobias Rieder 58 másodperc alatt két emberhátrányos gólt is ütött, aminél gyorsabb elsőéves csatár még nem volt ebben a műfajban. A dolog érdekessége, hogy Riedert 2011-ben éppen az Edmonton draftolta, de most a csatár az Arizona 132 perces gólcsendjének vetett véget. A két gyors gól a második harmad elején azt is jelentette, hogy hiába szerezte meg emberelőnyből a vezetést az Oilers, az Arizona hamar fordítani tudott, majd még három gólt ütve el is döntötte a mérkőzést. A 45. percben az Edmonton még szépített, ezzel lett 5-2.

Apróbb hullámvölgy után várta a Boston elleni mérkőzést az Anaheim, ugyanis ezt megelőzően a Sharkstól és a Chicagótól is rendes játékidős vereséget szenvedett, 10 kapott gól mellett csak ötször találtak be az ellenfél kapujába. A hétfői mérkőzés sem indult jól, hiszen Brad Marchand a Bruinsnak szerzett vezetést. Az Anaheimnél a meccs egyik hőse Matt Beleskey volt, aki eddig alkalmanként játszott már Corey Perry és Ryan Getzlaf mellett, idén viszont stabilan ebben a sorban játszik, ami meg is látszik teljesítményén, hiszen december elsején 12. gólját szerezte, ami karriercsúcsot jelent a számára. Külön öröm, hogy ez egyúttal mérkőzést eldöntő találat is volt, a Ducks 3-2-re nyert hazai pályán. Frederik Andersen kapus 34 lövésből 32-t fogott, ami 94% feletti teljesítmény.

Szintén 12. gólját lőtte Max Pacioretty és ez szintén meccset eldöntő találat volt a Montréal coloradói vendégjátékán. Pedig a meccs felénél az Avalanche 3-2-re vezetett, ám jött P. K. Subban hatalmas bombája a kékről, majd az 54. percben Pacioretty, aki egy 2-1 elleni szituációt oldott meg passz helyett góllal, így 4-3-ra nyert a Montréal, amely ezt megelőzően zsinórban három vereséget könyvelhetett el, míg a Colorado utóbbi hét mérkőzéséből ötöt megnyert.

Az utolsó 17 mérkőzéséből a Columbus sem nyert kettőnél többet, a sérülésekkel bajlódó csapatnál valamit ki kellett találni, hogy elkezdjék termelni a pontokat. Talán ők sem arra számítottak, hogy az AHL-es Springfield Falconsból felhívott két fiatal mutatja majd meg a győzelemhez vezető utat, ám végül a 22 éves Michael Chaput és 20 éves Kerby Rychel egyaránt pontot szerzett, a Florida ellen. Rychel élete második NHL-es mérkőzésén adott gólpasszt. Mivel pedig Szergej Bobrovszkij a kapuban 96%-kal védett, ez elég is volt a 2-1-es győzelemhez, ami hárommeccses floridai győzelmi szériának vetett véget.

Nagyon megy a Tampának a Rangers ellen, az elmúlt két hétben három alkalommal is találkozott egymással a két csapat, mindháromszor a Lightning örülhetett, az összesített gólarány 15-7 volt a javukra, a hétfői összecsapáson 6-3-ra nyertek Stamkosék. A Rangers erejéből annyira futotta, hogy levette a pályáról a Tampa Bay első sorát, amely a szezonbeli első két összecsapáson összesen 12 pontot termelt ellenük, de a többiek így is megoldották a feladatot. Tyler Johnson például kétszer is eredményes volt és egy gólpasszt is adott, de Brett Connolly is duplázott. A Rangers számára egyetlen vigasz lehet, az idei alapszakaszban már nem játszanak többet a Lightninggal.