St. Louis ezredes lett

A Rangers 39 éves szélsője ezredik pontját szerezte, őrület Dallasban, háromgólos hátrányból nyert a Red Wings, az Oilers továbbra is nyeretlen nyugati ellenféllel szemben.

A Rangers simán, kapott gól nélküli meccsen hozta el a pontokat a Wells Fargo Centerből, ahol a főszerepet a Cam Talbot, Derek Stepan és Marty St.Louis hármas játszotta. Talbot zsinórban másodszor nullázta le a Phillyt, Stepan pedig három gólpasszt jegyzett. A vendégek veterán szélsője gólpasszt adott, majd gólt ütött, amivel megszerezte az ezredik pontját. St. Louis ezzel a liga 81. és hatodik nem draftolt játékosa lett, aki elérte ezt a mérföldkövet. A két csapat ma újra összecsap a Gardenben.

St Louis 1000 pont

Meglepetésre könnyedén hozta el a pontokat a Chicago az Anaheim otthonából. A nyugati rangadót a Patrick Kane döntötte el, aki a második és a harmadik játékrészben is betalált. A Hawks 88-asa mellé Brad Richards és Andrew Shaw nőtt fel, mindkét játékos egy plusz egyet tett a közösbe. A Ducks a sikeres szezonkezdet után megtorpanni látszik, az utolsó 11 meccséből a hetediket bukta el.

Két nap alatt két meccset játszott az Islanders és a Capitals. Az első felvonást a Szigetlakók nyerték Uniondale-ben, a másodikat a fővárosiak a Verizon Centerben. A vendégek egy harmadon keresztül 2-2-ig voltak partiban a vendéglátókkal, utána azonban nem bírtak a hazai rohamokkal és Holtby kapussal, aki az elmúlt hét meccsen 1,86-os kapott gólátlagot produkált. Alekszandr Ovecskin győztes gólt szerzett a meccs közepén, Jevgenyij Kuznyecov pedig háromszor szolgálta ki a társakat. Az Isles az utolsó 12 meccséből mindössze a másodikat bukta el.

A Bruins hosszabbítás után legyőzte a Winnipeget, ezzel továbbra is őrzi közel nyolc éve tartó veretlenségét a Jets/Trashers franchise ellen. Pedig a Boston 44 percig nem találta az utat Hutchinson kapujához, akkor Milan Lucic törte meg a gólcsendet. Több gól nem esett a rendes játékidőben, jöhetett a hirtelen halál, ahol másfél perccel a vége előtt Dougie Hamilton gólja nyújtotta meg a Bruins sorozatát a Winnipeg ellen.

A játéknap szenzációját a Buffalo szolgáltatta azzal, hogy legyőzte kelet legjobbját, a Montrealt a First Niagara Centerben. A Sabres nyerőemberének Tyler Ennis és Jhonas Enroth bizonyult. A hazaiak balszélsője ritkán látható csodagólt szerzett, majd 78 másodperccel a vége előtt gólpasszt jegyzett Matt Moulson győztes találatánál. A Buffalo kapujában a svéd hálóőrre sem lehetett panasz, 30 lövést hárított a találkozón.

A Carolina nem akart lemaradni a Buffalo mögött és szintén meglepetést szállítva legyőzte a Pittsburghöt. A Hurricanes 2-2 után a záró etapban döntötte el a mérkőzést, amikor kétszer is emberelőnyből vette be ellenfele kapuját. A két emberfóros találatból a másodikat a mérkőzés legjobbjának választott Jiri Tlusty szerezte, aki a találkozón korábban már eredményes volt és egy gólpasszt is kiosztott.

Hiába vezetett három góllal a New Jersey hazai jégen, a csapatot utolérte a végzete és végül szétlövések után vereséget szenvedett a Detroittól. A Devils többek között Mike Cammalleri két emberelőnyös góljával szerzett háromgólos fórt, amit a vendégek szépen fokozatosan dolgoztak le. 1-4 után a három találatból Xavier Ouellet és Drew Miller is kivette a részét, mindkét játékos szezonbeli első találatát szerezte. A ráadás nem hozott gólt, így jöhettek a rávezetések, ahol szokás szerint elbukott a Devils, Gustav Nyquist egyetlen találata döntött a Detroit javára.

Ismét hatalmas pofont kapott hazai jégen a Columbus amely ötöt kapott és egyet sem ütött a Vancouver ellen. A Canucks a záró harmadban döntötte el a találkozót, amikor négyszer vette be vendéglátója kapuját. Nick Bonino három gólpasszt osztott ki, Ryan Miller 31 védéssel zsinórban második meccsén nem kapott gólt.

Az Ottawa hiába állta a rohamokat két harmadon keresztül, a találkozó végét nem bírta a Florida otthonában és az utolsó harmadban összeroppant a nyomást alatt. A Panthers összesen 46 lövést küldött Anderson kapujára, ebből a legtöbbet, 18-at az utolsó 20 percben. A Párducok csapatában először Sean Bergenheim egyenlített, majd a harmad feléhez közeledve Jimmy Hayes a győztes találatot is megszerezte. A Sens az újabb vereséggel tovább csúszott a lejtőn, hetedik meccsét bukta el az utolsó tízből.

Az Edmonton vereséget szenvedett a St. Louis otthonában, ezzel továbbra is nyeretlen a nyugati csapatok ellen a szezonban. Pedig az Olajosoknak minden esélyük megvolt a győzelemre, hiszen kétszer is vezettek a mérkőzésen, de T.J. Oshie keresztül húzta a számításukat. Az idei olimpia hőse szerezte a találkozó első gólját a mérkőzésen majd amikor csapat hátrányba került mindkét egyenlítő találatnál ő adta a gólpasszt. 3-3 után jöhetett a ráadás ahol 40 másodperccel a zárás előtt Vlagyimir Taraszenko hozta el az Oilers végzetét, amivel az Edmonton folytatta negatív sorozatát.

Óriási meccset játszottak Dallasban, ahol végül a Minnesota szerezte meg a győzelmet hosszabbítás után. Az American Airlines Centerben a második harmad közepén már hárommal ment a Wild, amikor pillanatok alatt összeomlott. A Stars három perc alatt hármat vágott a játékrész végén, így a második szünetre döntetlennel mehettek a csapatok. Sőt, Alex Goligoski gólja után már a vendégeknek kellett szaladni az eredmény után, aminek meg is lett az eredménye, Thomas Vanek kevesebb, mint két perccel a vége előtt kiharcolta a ráadást. A hirtelen halálban a Wild már nem szórakozta el a meccset és Marco Scandella góljával begyűjtötte az extra pontot.