Az SHL-ben is befellegzett a büntetőlövéseknek

Az AHL-ben bevált szabálymódosítás egy másik változata debütál a svéd elitligában december 26-án. A cél ugyanaz, mint az AHL-ben: ha már 60 perc nem elég, akkor a hosszabbításban dőljenek el a meccsek.

Az SHL döntése alapján ? némileg furcsa módon ? év közben változtatnak a versenykiíráson. A 31. fordulótól kezdődően a hosszabbításokban 3 a 3 ellen játszanak majd a csapatok. Johan Hemlin, a liga sportigazgatója szerint a tapasztalatokat a szezon végén elemzik ki. A várakozás az, hogy sokkal több mérkőzés dől el a hosszabbítás ideje alatt, és kevesebbszer kell majd büntetőpárbajt tartani, mivel sokkal több terület marad az akciók vezetésére.

“Mindenki egyetértett abban, hogy az új szabállyal sokkal érdekesebb és izgalmasabb mérkőzéseket adhatunk a nézőknek, és nincs értelme elhalasztani a bevezetését a következő szezonra” ? mondta Hemlin.

3 vs 3 SHL

Az új szabályok szerint az 5 perces ráadásban teljes létszámban 3 a 3 ellen játszanak a felek. Ha egy játékost kiállítanak, akkor a vétlen csapat létszáma 4-re nő, 4 a 3 elleni játék következik. Ha a büntetés letelik, a vétkes játékos visszajön a jégre, és 4 a 4 ellen játszanak az első sípszóig. A játékmegszakításkor visszaáll a 3 a 3 elleni játék. Kettős emberelőnyben 5 a 3 ellen játszanak majd a csapatok, ugyanebben a szisztémában.

Cimkék: , , , , ,