A Florida és Calgary ritka bravúrja

Mindkét csapat kétgólos hátrányban hozta le a kapusát és kiharcolta a hosszabbítást. A Chicago Edmontonban ütötte ki az Oilerst, az Islanders oda-vissza verte a Penguinst, egymás után harmadszor nyert a Buffalo.

Nem akármilyen izgalmakat hozott a Predators?Panthers meccs. A hazaiak 2-0-s vezetéssel fordultak az utolsó percre, a vendégek pedig lehozták kapusukat Roberto Luongót, ez pedig meghozta a nagyon ritkán látott eredményt. A Panthers két gólt szerzett üres kapu mellett, előbb a pályafutása során először eredményes Rocco Grimaldi talált be, majd Nick Bjugstad egalizált 12 másodperccel később. A ráadás nem hozott gólt, így jöhettek a szétlövések, ahol már nem engedte ki a győzelmet a kezéből a Predators és Filip Forsberg győztes büntetőjével nyert.

Nashville-hez hasonlóan alakult a forgatókönyv Calgaryban is, ahol a New Jersey jégre lépett. A Devils 50 percen keresztül tartotta egy-kétgólos előnyét, az utolsó percekre azonban összeomlott. Bob Hartley mester három és fél perccel a vége előtt lehozta kapusát, egy perc múlva pedig Jirí Hudler szépített. Két minutummal a vége előtt Hartley ismét lerántotta Ramőt, Curtis Glencross pedig öt másodperccel a vége előtt kiharcolta a hosszabbítást. Az ötperces ráadásban még nem, de a szétlövésekben a Flames kihasználta a lélektani előnyt és Hudler találatával megszerezte a győzelmet.

Matinémérkőzésen csapott össze az Ottawa és a St.Louis, amely nem sok jót ígért a hazaiaknak. A Sens a tavalyi szezonban a délutáni meccseken a begyűjthető 24 pontból csak nyolcat szerzett meg, a tendencia pedig idén sem változott, a kanadai fővárosból a Blues elhozta a pontokat. Brian Elliott 24 védéssel, Alex Pietrangelo két gólpasszal, a szezonban először eredményes Maxim Lapierre pedig egy csodaszép egyéni akció után szerzett góllal járult hozzá a sikerhez.

Folytatta remek sorozatát a Montreal a Boston ellen, az utolsó tíz alapszakasz-mérkőzésből a kilencediken győzött. A Habs most idegenben gyűjtötte be a pontokat, ahol Carey Price és Brendan Gallagher vitte a prímet. A Canadiens kapusa 33 védéssel pályafutása 27 hibátlan meccsét játszotta, a jobbszélső pedig mindkét találatból gólpasszal vette ki a részét.

Belelendült a liga legrosszabb csapata, a Buffalo, amely zsinórban harmadik meccsén győzött. A Sabres a Toronto és a San José után a Washingtont kapta el vendégként. A vendégek nyerőembere egyértelműen Jhonas Enroth volt, aki 43 védéssel járult hozzá a sikerhez.

Original Six-meccset nyert hazai jégen a Toronto, amely a Detroitot győzte le. A Leafs 1-1 után a harmadik harmadban játszott nagyot, amikor tíz lövésből háromszor vette be a vendégek kapuját. A három találatból Tyler Bozak két góllal vette ki a részét, amelyből az első nemcsak győztes volt, de emberhátrányból esett.

A Minnesota kikapott Tampában, és ezzel lezárult a négymeccses győzelmi szériája. A Bolts a második harmadban egygólos hátrányban kevesebb mint öt perc alatt fordított Stamkos és Killorn góljaival. A Lightning kapitánya szezonbeli 14. gólját ütötte és ezzel befogta a góllövőlista élén álló Tyler Seguint, egészen a Dallas-mérkőzés kezdetéig.

Azért csak a kezdésig, mert Seguin is jégre lépett a játéknapon és ha már ott volt, betalált és csapatával legyőzte a Los Angelest egy fordulatos meccsen. A Stars Jamie Benn duplájával és a már említett Seguin góljával, illetve gólpasszával 4-0-ra elhúzott a bajnok ellen a második harmad elejére. A Kings óriási hajrát indított az elkényelmesedő hazaiak ellen, 31-10-re hozta a kapura lövési mutatót az utolsó negyven percben. A folyamatos nyomás meghozta az eredményt és a két gólig jutó Justin Williams vezérletével négy gólt rámolt be a texasi csapat hálójába. A Dallas egyetlen szerencséje, hogy Jason Demers a második vendéggól után betalált előnyből, így az utolsó kilenc percre is maradt még a dallasi fórból. A fennmaradó játékidőben a vendégek mindent megtettek az egyenlítésért, de Lehtonen megmentette a pontokat a Dallas számára.

Két nap alatt másodszor győzte le az Islanders a Penguinst. A pénteki szétlövéses siker után az Isles magabiztos háromgólos győzelmet aratott csoportriválisa felett. New York jelenleg jobbik csapata egygólos hátrányban a második játékrészben egyenlített, majd a záró etapban hármat ütve eldöntötte a mérkőzést. Az újabb két ponttal az Islanders pontszámban befogta a Pittsburghöt a Metropolitan-divízió élén.

A Flyers négy elveszett mérkőzés után győzött ismét, most hazai jégen gyűjtötte be a pontokat a Columbus ellenében. Claude Giroux és Jakub Vorácek egyaránt két-két gólpasszal vette ki a részét a győzelemből. A Philly csapatkapitánya ezzel megszerezte 400. és 401. pontját 434. meccsén, míg a cseh szélső újabb két pontjával megerősítette vezető helyét a kanadai táblázaton.

Bravúros győzelmet aratott a Colorado a Carolina felett, hiszen kétszer is kétgólos hátrányban volt a mérkőzésen. Az Avalanche-ban 1-3 után Zach Redmond és Jarome Iginla vette a kezébe az irányítást. A 26 éves bekk pályafutása során először duplázott és győztes találatot szerzett a befejezés előtt másfél perccel, a veterán szélső pedig egy-egy góllal és gólpasszal járult hozzá a fordításhoz.

Bucira verte a Chicago az Oilerst. A megalázó 7-1-es veresből Marián Hossa egy góllal és három gólpasszal, Jonathan Toews pedig egy duplával vette ki a részét. Az Edmonton becsületét féltucat bekapott gól után David Perron mentette meg. Az Oilers továbbra is borzalmasan szerepel a konferencián belüli meccseken, 11 mérkőzésen csak egy pontot szerzett. Ha valamin el tud, akkor ezen mehet el a rájátszás.

Az Arizona ha nehezen is de szétlövések után megszerezte a győzelmet a San José otthonában. A találkozón a Coyotes először két, majd egygólos előnyt adott le. Az ötperces ráadás nem hozott döntést, így jöhettek a büntetők, ahol az Arizona már nem engedte ki a győzelmet. Devan Dubnyk mindhárom hazai kísérletet hárította, a mérkőzésen gólt szerző Antoine Vermette pedig az utolsó párban szintén betalált, ami a vendégek sikerét hozta.