A Nashville 9-et lőtt Torontóban

Mészárolt a Predators, négy kapus húzta le a rolót, kettőt nyert egymás után a Buffalo, Howard 300. meccsén állt a kapuba.

Történelminek nevezhető verést mért a Nashville a Maple Leafsre az Air Canada Centreben. A vendégek a harmadik harmad közepén már 8-0-ra vezettek, Santorelli és Kadri ekkor mentették meg a Toronto becsületét. A vendégek 18 mezőnyjátékosából 16 szerzett pontot, a legtermékenyebb az egyaránt három pontot szerző Taylor Beck, Shea Weber  páros volt. A balszélső duplázott és a gólpasszt adott, a sztárhátvéd pedig háromszor szolgálta ki a társait.

Toronto Nashville

Két remek formában lévő csapat találkozott a TD Gardenben, ahol megszakadt egy nagy sorozat. Közel 13 év után tudott ismét győzni a Boston hazai jégen a St. Louis ellen. A Bruins nyerőemberének Tuukka Rask bizonyult, aki 33 lövéssel szezonbeli első hibátlan teljesítményét mutatta be.

Jimmy Howard idegenbeli győzelemmel és shutouttal ünnepelte azt, hogy 300. alkalommal állt a vasak közé a Detroit színeiben. A Red Wings kapusa 28 védéssel pályafutása 19. hibátlan mérkőzését játszotta. A jubiláns mellett a két szlovák Tomas, Tatar és Jurco játszott kiválóan, mindkét játékos egy-egy gólt és gólpasszt tett a közösbe. A Detroit három elvesztett idegenbeli meccs után tudott ismét győzni.

Az Islanders visszavágott a három nappal ezelőtti vereségért a Tampának. A két csapat szombaton az Amalie Arenában találkozott, ahol a Bolts simán győzött 5-2-re, most ugyanez az eredmény született, de a végén a narancssárga-kékek örülhettek. Az Isles egygólos hátrányban lódult bele és néggyel válaszolt a Tampa vezető góljára, amiből Brock Nelson 1+1-gyel, Frans Nielsen pedig két gólpasszal vette ki a részét.

Csoda történt a Buffalóval, egymás után két meccset tudott nyerni. A Sabres a Toronto után a San Josét kapta el, zsinórban nyolcadik alkalommal, Brian Gionta kiváló játékának köszönhetően. A jobbszélső két góllal, közte a győztes találattal és egy assziszttal járult hozzá a sikerhez. A San José kapujában néhány napja shutouttal debütáló Troy Grosenick most megismerte az NHL világát, 13 lövésből kapott három gólt.

Marc-André Fleury lehúzta a rolót a Bell Centerben, ez pedig azt jelentette, hogy megszakadt a Montreal hatmeccses győzelmi szériája. A Pens kapusa 27 védéssel szezonbeli negyedik hibátlan meccsét hozta, amivel vezeti a kapusok rangsorát. Fleury mellé Beau Bennett nőtt fel, aki győztes gólt ütött és két gólpasszt adott. A Pens utolsó 11 meccséből tízet megnyert, csak a Gardenben kapott ki a nagy sorozata alatt.

Kevesebb mint kettő perc alatt ütött két találattal döntötte el a találkozót a Winnipeg a Devils ellen. A Jets a második harmad elején duplázott innen pedig már nem tudott visszajönni a New Jersey. Havlát ugyan szépített, de Frolík kevesebb mint négy perccel a vége előtt megadta a kegyelemdöfést és pokolra küldte a vendégeket. A Devils az újabb kudarccal ismét 50% alá került.

Zsinórban hetedik hazai meccsét bukta el a Stars, ami már nem is tartozik a meglepetés kategóriába. Most a Carolina vitte el a pontokat, amely 1996-ban nyert utoljára Texasban a rendes játékidőben. Pedig jól kezdett a Stars, hiszen kétgólos előnnyel mehetett pihenni, de aztán jött a hurrikán és mindent elsöpört, vendégek öttel feleltek kevesebb mint húsz perc alatt. A záró játékrészben a Dallas visszajött egy gólra, de a záró harmadban másodszor eredményes Eric Staal bebiztosította a győzelmet a Hurricanes számára.

Az Arizona–Washington találkozó volt a játéknap egyetlen meccse, amely hosszabbításban dőlt el. A vendégek szereztek vezetést az első harmad felénél, amit Oliver Ekman-Larsson egyenlített ki az 500. meccsét játszó „no look” álompasszt adó Sam Gagner révén. A találkozót a ráadás negyedik percében Eric Fehr döntötte el, aki Orpik kipattanóját emelte a Coyotes kapujába.

A nap egyetlen szétlövését a Calgary–Anaheim mérkőzés hozta, ahol a Saddledome közönsége örülhetett a végén. Pedig két harmadon keresztül nem sok köze volt a meccshez a Flamesnek, hiszen a Ducks kétgólos előnnyel várta a záró játékrészt. A Calgary azonban megrázta magát, tíz perc alatt fordított így a hajrában már a vendégeknek kellett küzdenie a ráadásért. Palmieri kiharcolta a hosszabbítást, amely nem hozott gólt, így jöhettek a büntetők, ahol 2-1 arányban bizonyultak jobbnak a hazaiak.

A második harmadban döntötte el a bajnok a Florida elleni találkozót a Staplesben. A Kings egy negyedóra alatt négy gólt, közte két emberelőnyös találatot helyezett el a Panthers hálójában Jeff Carter és Anze Kopitar vezetésével. A záró harmadban a Florida két gyors góllal megfelezte az előnyt, ám Dustin Brown egy újabb emberfóros góllal lezárta a vendégek mindenféle pontszerzési reményét.