Brad Richards ezredes lett

A Hawks centere 1000. alkalommal lépett jégre, a Montreal hatodszor győzött zsinórban, Troy Grosenick shutouttal debütált.

Brad Richards két gólpasszal és egy sima győzelemmel tette emlékezetessé pályafutása 1000. mérkőzését. A Hawks könnyedén, négy góllal lépett át a Dallason, ahol Richards mellett Patrick Kane és Kris Versteeg játszott kiválóan, mindkét játékos egy gólt és két gólpasszt tett a közösbe.

A San José 25 éves kapusa, Troy Grosenick hibátlan mérkőzéssel indította NHL-pályafutását, csapata pedig 2-0-ra győzött a Hurricanes vendégeként. A Sharks hálóőrét pedig alaposan megszórták Raleighben, hiszen a Carolina játékosai 45 alkalommal vették célba a kapuját. Grosenick az NHL történetének 22. kapusa, aki hibátlan mérkőzéssel debütált.

Egy harmad után eldőlni látszott a Wild?Jets parti az Xcel Energy Centerben, Nino Niederreiter csodagóljával és Zach Parisé duplájával háromgólos előnnyel mehettek pihenni a hazaiak. Az eredmény nem is változott a harmadik harmad közepéig, amikor váratlanul begyújtotta a hajtóműveket a Winnipeg és kevesebb mint öt perc alatt egyenlített, kiharcolva a ráadást. A hirtelen halálban a Wild nem engedte ki másodszor is kezéből a találkozót és Marco Scandella 67. másodpercben lőtt góljával eldöntötte a mérkőzést.

Original Six-derbit nyert a Montreal, amely az autóvárosban győzött és egymás után hatodik alkalommal gyűjtötte be a pontokat. A Canadiens egy sima mérkőzésen győzött, a Red Wings csak háromgólos hátrányban szerezte meg a becsületgólját. A Habs három játékosa is egy-egy góllal és gólpasszal zárta a mérkőzést, de a vendégek győzelméhez az is nagyban hozzájárult, hogy Jimmy Howard 19 lövésből négy gólt kapott. A Montreal a győzelemmel vezeti az NHL tabelláját.

Nemvárt eredményt hozott az Anaheim?Florida találkozó, hiszen a mérkőzés kezdetéig a vendégek szerezték a legkevesebb gólt a ligában. Ehhez képest a Panthers egy féltucatot ütött és magabiztosan hozta el a pontokat a Honda Centerből. A Florida 1-1 után lendült bele igazán, amikor egymás után ötöt vágott, a gólszüretből Brad Boyes két góllal, Nick Bjugstad pedig szintén egy duplával és még két gólpasszal vette ki a részét.

Devan Dubnyk és Mikkel Bödker volt a Coyotes nyerőembere Edmontonban. Az Arizona hálóőre összesen 33 lövést fogott és egészen az 55. percig érintetlen maradt a hálója. A dán szélső a harmadik harmadban győztes gólt szerzett és hét találatával vezeti a házi rangsort. A Coyotes egymás után második idegenbeli meccsét nyerte, míg az Oilers az utolsó kilencből a hetediket bukta el.