Négyből három légiósunk csapata nyert

Sofronék, Ládayék, Széligék győztek. A Löwen Frankfurt azonban kikapott a hosszabbításban, de itt pontnak örülhettünk, nem is akármilyennek.

A Krefeld Pinguine a Schwenninger Wild Wings csapatát fogadta a német első osztályban. Sofron Istvánék az első harmadban emberelőnyből szereztek vezetést, ám a vendégek három és fél percen belül kiegyenlítettek. Ezt követően kiegyenlített játékot láthatott a kilátogató közel 3800 néző, a következő gólra ugyanis az 53. percig kellett várni, amikor újra a Krefeld szerzett vezetést. A vendégek megtettek mindent az egyenlítésért, a végén még a kapust is lehozták, ám ebből is a hazai csapat szerzett gólt, beállítva a 3-1-es végeredményt. Sofron pontot nem szerzett, kapott gólnál sem volt a jégen. A Krefeld 18 meccs után a hetedik helyen áll a tabellán.

Hosszabbításban kaptak ki Vas Mártonék az EC Bad Nauheim otthonában. Az történt, hogy a hazaiak lőtték az első gólt, de a második harmad végére a Löwen Frankfurt átvette a vezetést. Az egyenlítő gólnál, emberelőnyben, Vas Márton adta a gólpasszt. Az 54. percben egyenlítettek a hazaiak is, majd a hosszabbítás felénél újfent betaláltak, így a győzelmet is megszerezték, 3-2 arányban. Vereségével a Frankfurt visszacsúszott az 5. helyre, Vas Márton 17 mérkőzésen 14 pontnál jár. A legújabb pontját a 30. másodperc körül találják, érdemes megnézni, mestermunka.

Büntetőkkel nyertek Szélig Viktorék a ligautolsó otthonában. A francia bajnokságban a Caen megduplázta pontjai számát, amikor a 9. fordulóban második pontjukat is megszerezték a Briancon ellen. Az elsőp harmadban a hazaiak szereztek vezetést, majd a Briancon egyenlített, míg egy góltalan középső játékrész után a vendégek lőtték a harmadik harmad első gólját és a Caen egyenlített. Jöhetett a hosszabbítás, majd a büntetők, amelyben ezúttal a vendégek voltak jobbak, így 3-2-re nyert a Briancon, amely 9 fordulóban szerzett 9 pontjával 10. a bajnokságban. Szélig pontot nem szerzett, mínusz eggyel zárt.

A WHL-ben a Spokane Chiefs a Klamloops Blazers otthonába látogatott. Láday Tamásék a 22. percre el is döntötték a mérkőzést, ennyi idő is elég volt nekik ahhoz, hogy négy gólt rámoljanak be a hazaiak hálójába. Az ellenfél ugyan 14 másodpercen belül egyenlített, azonban tovább már csak a harmadik harmad elején sikerült faragni a különbségből, ez pedig kevés volt. Ráadásul a továbbiakban nem hibázott a Spokane védelme, így a vendégek 4-2-es győzelmet arattak. Láday pontot nem szerzett, de az első két gólnál jégen volt és +2-vel zárt. A Spokane 18 meccs után hatodik a nyugati konferenciában.

Nagy Gergőt ezúttal nem nevezte a Chicago Wolves, 4-3-ra ki is kaptak az Utica Comets vendégeként.