Niederreiter-tripla a Buffalónak

A svájci szélső mesterhármast lőtt, újabb súlyos buffalói és bostoni zakó, otthon nullázták le a bajnokot.

Ismét egy féltucatot kapott a liga legrosszabb csapata, a Buffalo, amelyet most Minnesotában tömtek ki. A mérkőzés gólszürettel indult, a tizedik percben már ötödik alkalommal gyulladt fel a kapuk mögötti lámpák, amiből három találat 17 másodperc alatt esett. 3-2-es hazai előny után a Sabres kipukkadt és nem tudott ellenfele lenni a Wildnak, amely a fennmaradó 50 percben még háromszor mattolta Enrothot. Nino Niederreiter az első harmadban szerzett két gólja után a mérkőzés végén egy üres kapus találattal biztosította be a győzelmet, megszerezve pályafutása első tripláját.

181107843BK025_MIN_V_WPG

A sérüléséből visszatért T.J. Oshie és Paul Stastny betalált, Vlagyimir Taraszenko ”Gordie Howe-triplát” szerzett, ez pedig elég volt a St. Louis számára, hogy legyőzze a Nashville-t a Scottrade Centerben. A Predators két-, majd egygólos hátrányból is felállt, a hat perccel a vége előtt esett Stastny gólra viszont már nem tudott válaszolni. Az már nem is meglepő, hogy a vendégeknél Filip Forsberg mindhárom gólból kivette a részét és az utolsó hat meccsen 12 pontot szerzett, magasan vezeti az újoncok listáját és a liga +/- táblázatát.

Nem lassít a Calgary, amely most az Arizonán lépett át hazai közönség előtt. A Flames két harmadon keresztül próbálta lerázni ellenfelét a duplázó Paul Byron vezetésével, de a Coyotes 1-0, majd 3-1 után is egyenlített. Mark Giordano és David Jones góljaira azonban már képtelenek voltak válaszolni a vendégek, ami azt jelentette, hogy egymás után harmadik alkalommal hagyták el vesztesen a jeget.

A Colorado büntetőlövések után győzni tudott a Gardenben, ezzel második idegenbeli sikerét szerezte meg a szezonban. Az Avs kétszer is vezetést szerzett a mérkőzésen, a Rangers viszont kétszer is egalizált, sőt 3-2-re már a hazaiak vezettek. A vendégek Nathan MacKinnon góljával kaparták ki a ráadást, aki a szétlövések alatt is főszereplővé vált. A tavalyi év legjobb újonca betalált a büntetőlövések során, akárcsak Alex Tanguay, ez pedig nem csak a Colorado győzelmét jelentette, hanem azt, hogy Rangers egymás után harmadik szétlövését bukta el, amivel beállította a negatív csapatrekordot.

A Winnipeg minden harmadban egy gólt szerzett, ez pedig bőven elég volt ahhoz, hogy elhozzák a pontokat a Carolina otthonából. A PNC Arenában Blake Wheeler két gólt szerzett, közte a győztes találatot, a kapuban pedig Michael Hutchinson 22 védéssel szerezte meg idei második sikerét. A Jets az újabb győzelemmel tartja jó formát, az elmúlt 10 meccsen a begyűjthető 20 pontból 16-ot szerzett meg.

Egymás után második súlyos Original Six-rangadóját vesztette el a Boston, a Toronto elleni 1-6-ot a Montreal elleni 1-5 követte. A Bell Centerben a Boston csak a nyitó harmadban volt méltó ellenfele a Canadiensnek, 0-1 után a Habs belelendült és egymás után ötször vette be Bruins kapuját. Max Pacioretty két góllal, a Lars EllerDale Weise duó egy-egy góllal és gólpasszal vette ki a részét a győzelemből. A Habsben bemutatkozott a friss szerzemény, Szergej Goncsar, aki pontot nem szerzett, de több mint 20 percet töltött a jégen.

A Tampának nem hozott szerencsét az új meze az Amalie Arenában, a Bolts szoros meccsen kapott ki a San Josétól. A Sharks a győzelmét Antti Nieminek köszönheti, aki 32 lövést védett a mérkőzésen, amiből a felét a kulcsfontosságú, hatalmas hazai nyomást hozó záró harmadban kapta. A Lightning a vereséggel apróbb hullámvölgybe került, hét győztes mérkőzés után második vereségét szenvedte el.

Majdnem elszórakozta a kanadai rangadót a Rexall Place-ben az Ottawa. A Senators háromgólos előnnyel mehetett az első pihenőre, amiből kettő a második után is megmaradt. Az Oilers óriási hajrát indított az utolsó játékrészben, majdnem háromszor annyit lőtt kapura, aminek meg is lett az eredménye, Jordan Eberle és Jeff Petry góljaival kiharcolta a ráadást. A hirtelen halálban a vendégek már nem könnyelműsködtek és a találkozón másodszor eredményes Mike Hoffman találatával megszerezték a pluszpontot.

Szép győzelmet aratott a Dallas, amely kapott gól nélkül úszta meg a Staples Centerben tett látogatását. A Stars nyerőembere minden kétséget kizáróan Kari Lehtonen volt. A finn hálóőr 27 védéssel szezonbeli első, pályafutását tekintve 28. hibátlan mérkőzését játszotta. A Stars ezzel a győzelemmel úgy néz ki, hogy elindult felfelé, hiszen hét nyeretlen meccs után másodszor győzött.