Hihetetlen izgalmak a BL-ben

A Salzburg az évtized vereségét produkálta, már öt góllal is vezetett a Luleával szemben, de ez is kevés volt. Kizárólag svéd és finn csapat jutott a hoki-BL negyeddöntőjébe.

A nyolcaddöntők odavágóinak legnagyobb meglepetését a Salzburg szállította azzal, hogy hazai pályán győzte le 4-2-re a Luleát és a visszavágók legnagyobb meglepetése is ebben a párharcban történt, más kérdés, hogy ellenkező előjellel. Az történt, hogy a Red Bull a kétgólos előnyét a mérkőzés első 10 percében még hárommal toldotta meg, amit tartott is az első játékrész végéig. A második harmadra azonban úgy tűnik, a játékosok elhitték, hogy ötgólos előnyük birtokában megnyerték a mérkőzést, a gond csak az volt, hogy a svédek éppen ellenkező véleményen voltak, és a második húsz perc alatt öt gólt ütve kiegyenlítették az állást. A záró felvonást 1-1-re hozták a csapatok, a Salzburg kevesebb mint két perccel a vége előtt mentette egálra a meccset, így jöhetett a hosszabbítás, majd a rávezetések, amelyet viszont a Lulea nyert. A salzburgi 8-5-tel pedig a továbbjutást is megszerezték. Az eseményekről készült videót itt tekinthetik meg.

BL serleg

A másik EBEL-es érdekeltségű mérkőzésen nem született meglepetés, az Ouluban 3-1-es vereséget szenvedő Vienna Capitals hazai pályán is 3-2-re kapott ki a Karpattől, így 6-3-as összesítéssel búcsúzott a BL-től. Sokkal szorosabb volt viszont a svéd bajnok Skelleftea és a JYP összecsapása. A finnek egygólos előny birtokában várták a svédországi visszavágót, melyen kétszer is vezettek, ám a Skelleftea az utolsó 100 másodpercben két gólt ütve egalizálta az összesített eredményt. Jöhetett a hosszabbítás, majd a büntetők, amelynek végén a svédek örülhettek és összesítésben 8-7-re nyertek.

Szintén büntetők döntöttek a SaiPa és a Geneve-Servette párharcában. A svájci csapat 2-0-ra nyerte az odavágót, azonban a második harmad végére ledolgozta hátrányát a finn csapat. Sőt, az 52. percben a vezetést is megszerezték a házigazdák, de ezt 56 másodperccel a vége előtt kiegyenlítették a genfiek. A rávezetések során azonban ismét a házigazdák voltak pontosabbak, így a SaiPa 5-2-re nyerte a mérkőzést.

Nem sok, egészen pontosan két másodperc hiányzott a hosszabbításhoz a Sparta Praha linköpingi vendégjátékán. Prágában a svédek 2-1-re nyertek, de Svédországban a prágai csapat kontroll alatt tartotta a mérkőzést, 1-0-ra és 2-1-re is vezettek, amíg két másodperccel a hosszabbítást jelentő 60 perc letelte előtt a Linköping ki nem egyenlített és 2-2-es eredménnyel tovább nem jutott.

Elképesztő izgalmak történtek a HIFK?Fribourg mérkőzésen is. Az odavágón a svájciak 2-2-es döntetlent értek el hazai pályán és a visszavágó első harmadának végén is vezettek egy góllal. A középső játékrészben a hazaiak kiegyenlítettek, majd egy büntetőt is kihagytak és alig több, mint három perccel a vége előtt, emberelőnyből szerzett találattal szerezték csak meg a vezetést. A végén a Fribourg lehozta a kapusát, ám egy másodperccel a vége előtt ebből is a helsinkiek szereztek gólt és végül nyerték két góllal 3-1-re a mérkőzést és 5-3-ra a párharcot is.

A TPS Turku 5-1-es hátrányból várta a Lukko Rauma elleni mérkőzést és ennek megfelelően kezdte is a találkozót, hiszen az első harmadban két gólt faragott a hátrányból. A második harmadban azonban megtört a lendület, nem sikerült közelebb férkőzni ellenfeléhez a TPS-nek. A záró felvonást végül emberhátrányból is betalálva 3-2-re nyerte a Lukko, ezzel ugyan a meccset 4-3 arányban elveszítette, de 8-5-ös összesítéssel így is továbbjutott.

A Frölunda szintén 5-1-es előnyt harcolt ki magának a Tappara ellen Finnországban. Tulajdonképpen ez volt az egyetlen sima meccs az egyenes kieséses körben, hiszen a svédek a visszavágó 40. perce után összesítésben már hét góllal is vezettek. Apró szépségtapaszon túl a finneknek többre nem futotta az erejéből, az utolsó húsz percet 2-1-re nyerték, de a meccset így is elbukták 4-2 arányban.