Nyolc csapat marad állva a BL-ben

A CHL, azaz a Bajnokok Ligája kedden a nyolcaddöntők visszavágóival folytatódik, igen kiélezett párharcok következnek.

Az odavágó legnagyobb meglepetését a Salzburg szállította, mely 4-2-re nyert Svédországban is. A Lulea szélsője, Cam Abbott ráadásul nem léphet jégre a visszavágón, mivel az első meccsen szándékosan lágyékon szúrta ellenfelét, amit a CHL fegyelmi bizottsága nem díjazott. Abbottnak eddig jobban megy a CHL-ben, mint az SHL-ben, ugyanis mindkét sorozatban hét pontnál jár, míg azonban előbbiben négy meccsen szerzett három gólt és négy asszisztot, addig a svéd elitben 17 meccsen van már túl.

A játéknap másik EBEL-es érdekeltségű mérkőzésén a Vienna Capitals fogadja a Karpat Oulu csapatát. A finn bajnokság címvédője jelenleg negyedik a tabellán, de vesztett pontok tekintetében ennél rosszabbul áll. A CHL-ben viszonylag simán nyerte az A csoportot, akárcsak a bécsiek, akik úgy végeztek a B csoport élén, hogy mindössze Zürichben vesztettek pontot, ahol hosszabbítás után kaptak ki. Az odavágón 3-1 lett az eredmény, ami nem tűnik behozhatatlannak, de azért izzasztó mérkőzés elé néz a Capitals.

VICKOU BL

Két párharc tűnik lefutottnak, az egyiken a Turkuban is 5-1-re nyerő Lukko fogadja a TPS-t, a másikon a Tamperében szintén 5-1-re diadalmaskodó Frölunda fogadja a Tapparát. A többi meccsen roppant szoros eredmények születtek, a legszorosabb Fribourgban, ahol a HIFK játszott 2-2-es döntetlent. A Linköping Prágában is nyerni tudott 2-1-re, a Skelleftea hatalmasat hajrázva, az utolsó húsz percben hármat ledolgozott négygólos hátrányából a JYP-pel szemben, míg a Geneve-Servette 2-0-ra nyert hazai pályán a SaiPa csapata ellenében. Ezekben a párharcokban szinte megjósolhatatlan, melyik csapat jut majd tovább.

A párharcokból az a csapat megy tovább az egyenes kieséses szakaszban, amely 120 perc alatt több gólt lő, döntetlen esetén az idegenben lőtt gólok száma nem számít pluszként. Ha a visszavágó után is döntetlen állás alakul ki, akkor jöhet a hosszabbítás és a rávezetés. A döntő kivételével a hosszabbítás 10 percig vagy az első gólig tart, a csapatok négy mezőnyjátékost küldhetnek a pályára egy időben. A rávezetéseknél öt pár próbálkozhat, ha az sem hoz eredményt, akkor felváltva folytatják.

A játéknapnak egy magyar résztvevője is lesz, Nagy Attila a bécsi mérkőzés egyik vonalbírója.

Frölunda Gothenburg?Tappara Tampere 5-1

A pontos kezdési időpontokat, illetve azoknak a tv-csatornák a listáját, amelyek élőben közvetítik a mérkőzéseket, erre a linkre kattintva találják.