Japán megőrizte A csoportos tagságát

A szezon első világbajnoki eseményét Japán nyerte. Csehország hiába győzött tavasszal a női divízió 1/A-s vb-n, 2015-ben is kénytelen ott küzdeni.

Szombaton a japánok, vasárnap a csehek nyertek a női A csoportos világbajnokság osztályozóján. Kedden, a mindent eldöntő harmadik mérkőzésen a 19. percben a japánok Fudzsimoto révén kihasználtak egy védelmi hibát, így megszerezték a vezetést. A második harmadban két cseh és egy japán emberelőnyös lehetőség adódott, de nem született gól. A záró játékrész első felében három cseh játékost is kiállítottak, Japán több mint egy percen át 5 a 3 ellen játszhatott. Az emberhátrányokat kivédekezték a csehek, hiába, a 49. percben Nakamura betalált Peslarová kapujába. Nem sokkal később újabb cseh büntetés következett, a kiegészülés után pedig megszületett Csehország szépítőgólja Vanisová révén. Az egyenlítés viszont nem sikerült az európaiak számára, így 2-1-es győzelmével Japán utazhat Malmőbe a női A csoportos világbajnokságra.

Erre a furcsa selejtezőre azért került sor, mert az olimpia miatt nem rendeztek A csoportos vb-t. Elég igazságtalan, hogy egy feljutó csapat azért nem jut fel, mert az IIHF nem tudta eldönteni, melyik válogatott essen ki a legjobb 8 közül vb híján. Így most a cseheket visszatapsolták a második vonalba.