A 7. NHL-játékhét statisztikái

A Blues az utolsó kilenc meccséből nyolcat megnyert a Gardenben.

Ám az ezt megelőző 56 meccsből csak hatszor győzött hat döntetlen mellett. Rangers?Blues 3-4 h.u.

Ovecskin 826. pontját szerezte a Washington mezében, ezzel megdöntötte Peter Bondra rekordját. Jelenleg négy aktív játékos van, aki a franchise-a legeredményesebb játékosának számít.  Patrik Eliás (New Jersey), Mikko Koivu (Minnesota), Patrick Marleau (San José) és Henrik Sedin (Vancouver). Capitals?Flames 3-4

Közel 23 éve nem nyert öt góllal a Chicago Montrealban, 1991. február 6-án 8-3-ra győzött a Hawks a Montreal Foumban. 5-0-ra pedig még korábban, 1973. december elsején, amikor Tony Esposito húzta le a rolót. Canadiens?Hawks 0-5

A Montreal két egymást követő hazai meccsen kapott ki minimum négy góllal, először a már említett Chicago elleni találkozón, majd a Calgarytól. Ilyen súlyos két hazai vereség mindössze egyszer volt a Habs történetében, 2002. október 12-én a Buffalo 6-1-re, 15-én a Philly 6-2-re nyert a Forumban. Canadiens?Flames 2-6

Megszakadt a Winnipeg nagy sorozata, a csapat 169 perc 44 másodperc után kapott ismét gólt, amivel ha kevesebb mint két perccel, de megdőlt a franchise-rekord. 2006 októberében még Atlanta néven 167 perc 56 másodpercig érintetlen maradt a Trashers kapuja. Jets?Predators 3-1

Az elsőéves Jake Allen az Anaheim után a New Jerseyt is lenullázta. A St.Louis történetében csak egy újonc volt képes hasonló tevékenységre, még 1970-ben Ernie Wakely, aki január 3-án a Pittsburgh, majd január 15-én a Toronto ellen nem kapott gólt. Blues?Devils 1-0

Amióta a Hartford 1997-ben Carolinába költözött, Justin Faulk mindössze a negyedik hátvéd, aki emberhátrányos gólt tudott ütni. Korábban Mike Commodore, Joe Corvo és Sandis Ozolins ütött létszámhátrányban gólt. Blue Jackets?Hurricanes 2-4

Derick Brassard pályafutása során másodszor szerzett gólt a hosszabbításban a Detroit ellen. Az ötperces hirtelen halál 1983/84-es bevezetése óta csak két játékos tudott kétszer gólt szerezni a ráadásban a vörösök ellen, Wendel Clark és Mats Sundin. Red Wings?Rangers 3-4

A Boston egymás után 13. alkalommal győzte le az Edmontont, ez megosztva a leghosszabb győzelmi sorozat jelenleg a ligában. A Chicago szintén 13-nál jár a Columbus ellen. Oilers?Bruins 2-5

A torontoi Phil Kessel zsinórban négy egymást követő idegenbeli meccsen szerzett minimum két pontot. Utóljára Darcy Tucker volt képes ilyen sorozatra torontói mezben, még 2002-ben. Avalanche?Leafs 4-3

A carolinai Elias Lindholm 19 évesen szerzett gólt a hosszabbításban. A Carolina/Hartford-franchise történetében csak három játékos szerzett 20 éves kora előtt gólt a hirtelen halálban, Sylvain Cote (1985), Eric Staal (2003) és Justin Faulk (2012). Blue Jackets?Hurricanes 2-3

Sidney Crosby páyafutása során harmadszor adott öt gólpasszt egy mérkőzésen. A rekorder Wayne Gretzky, aki 17 alkalommal adott minimum öt passzt egy találkozón. A Great One 1999-es visszavonulása óta csak két játékos érte el ezt a bravúrt egynél többször, a már említett Crosby és Peter Forsberg (2). Penguins?Sabres 6-1

A Tampa 15 játékosa szerzett minimum egy pontot a Columbus elleni mérkőzésen, ez pedig új franchise-rekord. Blue Jackets?Lightning 4-7

A Calgary hátvédje, Mark Giordano zsinórban négy meccsen szerzett két pontot. Hasonló teljestményre a Calgary színeiben 1990 óta nem volt példa, október 23. és november 1. között Al MacInnis öt meccsen keresztül duplázott. Flames?Panthers 6-4

Jaroslav Halák a negyedik kapus a szigetlakók történetében, aki 1-0-s győzelemre tudta vezetni a csapatot. Korábban Kelly Hrudey (Whalers), Tommy Söderström (Rangers) Anders Nilsson (Devils) védett 1-0-s meccsen. Coyotes?Islanders 0-1

A Nashville újonca, Filip Forsberg (képünkön) egymás után negyedik meccsén volt gólszerző és ezzel beállította Radulov franchise újonccsúcsát 2006-ból. Blues?Predators 1-2