Crosby öt gólpassza

Felesleges Seguin-tripla, megvan Ovecskin 400. gólpassza, megszakadta a Blues hétmeccses sorozata, nagy zakót kapott a Jackets hazai jégen.

Egyoldalú mérkőzésen az öt gólpasszig jutó Sidney Crosby vezetésével féltucatot rámolt be a Penguins Buffalóban. A zsinórban hetedik alkalommal győző Pittsburghben Crosby mellett Letang játszott fantasztikusan, aki két gólt szerzett és kettőt maga is előkészített.

Crosby

Fordulatos Original Six-mérkőzésen gyűjtötte be a pontokat a Leafs a Rangers ellen a Air Canada Centerben. A vendégek már az első percben vezetést szereztek, amire a Toronto hárommal válaszolt még az első harmadban. Ezután a Rangers vette át a kezdeményezést, szintén három találatot szerzett, így a záró játékrész elején már a vendégek vezettek. A győzelmet azonban nem tudták megszerezni, Polák es Komarov góljaival fordított a Leafs és begyűjtötte a pontokat.

Ünnepséggel indult a Montreal?Minnesota mérkőzés, a találkozó előtt visszavonták Guy Lapointe ötös mezszámát. A Bell Centerben a Wild nem tudta elrontani az ünnepséget és sima háromgólos vereséget szenvedett. A Canadiensben az újonc Jiri Sekac gólt lőtt és gólpasszt adott és pályafutása során először szerzett két pontot.

A játéknap egyetlen szétlövését az Ottawa?Winnipeg találkozó hozta, ahol a Jets gazdagodott a pluszponttal. Az 1-1-es végeredmény már az első játékrészben kialakult egy gyors gólváltásnak köszönhetően, Chris Neil emberelőnyös góljára Tobias Ernström felelt szintén fórból. Akárcsak a rendes játékidőben, a rávezetések alatt sem volt gólszüret, az egyetlen találat a hatodik körben esett Mathieu Perreault által, ami a vendégek győzelmét jelentette.

A játéknap leggólgazdagabb mérkőzését Columbusban rendezték a hazai nézők nagy bánatára, hiszen a Tampa 7-4-re győzni tudott. A Nationwide Arenában a Bolts már az első harmadban eldöntötte a csatát, négyszer vette be Blue Jackets kapuját. A vendégeknél Ryan Callahan és Tyler Johnson villogott, előbbi három pontot, utóbbi két gólt szerzett. A Columbusnak ez volt a nyolcadik zakója egymás után és már csak egy vereségre van a negatív franchise rekordtól.

Majdnem elszórakozta a Flyers az Avalanche elleni mérkőzést a Wells Fargo Centerben. A Philly a második szünetre négygólos előnnyel mehetett pihenni Jakub Vorácek három asszisztjának és a Claude Giroux két góljának köszönhetően. A záró harmadban az Avs azonban feltámadt és tíz perc alatt minimálisra faragta a különbséget. A vendégek mindent megtettek az egyenlítésért, több gólt azonban nem szereztek, így a Flyers egymás után ötödik alkalommal győzött hazai jégen.

A játéknap egyetlen hibátlan kapusteljesítménye Jaroslav Halákhoz köthető, az Islanders hálóőre Phoenixben húzta le a rolót. A vendégeknek így egyetlen találat is elég volt a győzelemhez, két és fél perccel a dudaszó előtt Frans Nielsen döntött. A New York-iak egymás után harmadszor gyűjtötték be mindkét pontot.

A Washington hosszabbítás után verte a négy győztes mérkőzés után először vereséget szenvedő Carolinát. A Capitalsnak már a rendes játékidőben is megvolt az esélye a győzelemre, hiszen bő tíz perccel a befejezés előtt még kétgólos előnyben volt. Staal és Lindholm azonban öt perc alatt egyenlített, így jöhetett a ráadás ahol Nicklas Backström gólja döntött 14 másodperccel a hosszabbítás vége előtt, Ovecskin kipattanóját a svéd verte be, ez pedig nemcsak a győzelmet jelentette, hanem azt is, hogy az orosz szélsőnek megvan a 400. gólpassza pályfutása során.

A Nashville tett pontot a Blues hétmeccses győzelmi sorozatára, miután 2-1 arányban győzni tudott a Scottrade Centerben. A Predators legjobbjának a James Neal, Filip Forsberg páros bizonyult mindkét játékos gólt és gólpasszt szerzett előbbi győztes találatot. Forsberg 15 pontjával vezeti az újoncok listáját, míg csapata a Central-divízió első helyére lépett.

Tyler Seguin egymaga kevés volt a San José ellen. A Stars szélsője mesterhármast szerzett, amivel csapata 3-1-re vezetett két harmad után. A Sharks azonban az utolsó húsz percben négy gólt szerzett, amiből Brent Burns egy duplával, Logan Coture három gólpasszal vette ki a részét. A Dallas utolsó hét meccsén csak két döntetlent ért el, így az sem vigasztalta a hazai nézőket, hogy Jason Spezza 700. meccsén a 700. pontját szerezte.

Simán hozta a nyugati rangadót a Kings a Canucks ellen. Tyler Toffoli és Alec Martinez három-három ponttal, Marián Gáborík szezonbeli első találatával vette ki a részét a bajnok négygólos sikeréből. A győzelem értékét nagyban növeli, hogy a sérülések, illetve Vojnov eltiltása miatt Sutter mester olyan csapatot küldött a jégre, amely 160 dollárral maradt el a fizetési plafon maximumától.

Nem lassít a Calgary, amely egy pillanatra sem adta fel a Panthers elleni mérkőzést és végül elhozta a pontokat a Florida csarnokából. A Flames két harmadon keresztül üldözte ellenfelét, állt 0-2-re, 1-3-ra, a harmadik harmad kezdetén pedig 3-4-re. Az utolsó játékrészben a hazaiak már nem bírták a tempót, a Flames pedig három góllal megfordította és megnyerte a találkozót. A mérkőzés érdekessége, hogy a találkozót 12 európai országban sugározták élő adásban.