Egy tizedmásodpercen múlt az egyenlítés

A San José gólja időn túl esett. A Blues hetedszer győzött, Taraszenko ismét betalált, a Bruins kedvenc ellenfele az Edmonton, váratlanul nyert a Colorado.

A San José hiába vezetett kétszer is a Vancouver ellen, drámai körülmények között vereséget szenvedett saját csarnokában. 2-2 után Nick Bonino jutatta előnyhöz a vendégeket, amely a dudaszó pillanatáig kitartott, amikor is Joe Thornton egyenlített a Sharks részéről. A találatot hosszas videózás követte, amelyből kiderült, hogy a korong egy tizedmásodperccel a kürt után haladt át a vonalon. A találatot érvénytelenítették, ez pedig azt jelentette, hogy a Canucks hatodik meccsét nyerte utóbbi hét meccsén.

Két és fél perc alatt döntött a Boston az Oilers ellen. A Bruins kétszer is hátrányban volt az Edmonton ellen a TD Gardenben, de az utolsó harmadban Dougie Hamilton vezetésével fordítani tudott. A Boston bekkje kevesebb mint három perc alatt egy gólt szerzett, kettőt előkészített, amivel csapata megfordította és megnyerte a találkozót. A sárga-fekete alakulat ezzel 13. győzelmét szerezte az Oilers ellen és 2000 óta veretlen vele szemben.

Simán győzött a Flyers a Panthers ellen a Wells Fargo Centerben. A Philly háromgólos győzelme egy pillanatig sem forgott veszélyben, ahol a legjobb teljesítményt Sean Couturier és Michael Del Zotto nyújtotta. A center a gólig és gólpasszig jutott, míg a hátvéd első gólját szerezte új csapatában, ami egyben győztes gól is volt.

Az Ottawa 35-17 arányban elvesztette a kapura lövéseket a Minnesota ellen, mégis a Senators szállította nap egyetlen shutoutját. A Sens kapujában Craig Anderson 35 lövést védett és pályafutása 28. hibátlan mérkőzését játszotta. A 33 éves kapus mellett Mike Hoffman emelkedett ki, aki két góllal járult hozzá a sikerhez.

Tampában nemcsak a könnyed hazai győzelemnek tapsolhattak a nézők, hanem az újonc Cedric Paquette-nek is.A Bolt szélsője pályafutása első két gólját szerezte, amivel nagyban hozzájárult a Calgary elleni háromgólos sikerhez. A Lightning az újabb győzelemmel folytatta remek sorozatát, utolsó négy meccsét megnyerte és összességében az utolsó hétből hatot megnyert.

Majdnem elszórakozta a meccset a St. Louis a New Jersey ellen, amely végül begyűjtötte zsinórban hetedik győzelmét. A zsinórban negyedik meccsén eredményes Vlagyimir Taraszenko vezetésével a Blues a záró játékrész elején már 3-0-ra is vezetett. A hajrá azonban majdnem rémálommá vált a Scottrade Centerben a hazaiak számára, hiszen a Devils két és fél perc alatt háromszor vette be Jake Allen hálóját. A Bluest csak az mentette meg a döntetlentől, hogy a három vendéggólba beékelődött David Backes emberelőnyös győztes gólja.

Egymás után hatodik alkalommal győzött a Pittsburgh, amely egy igen forró hangulatú, 102 büntetéspercet hozó mérkőzésen, szétlövések után hozta el a pontokat a Winnipegből. Az MTS Centreben a Jets vezető góljára a hárompontos Brandon Sutter vezetésével hárommal feleltek a vendégek. A Winnipeg Evander Kane góljának és gólpasszának köszönhetően kiharcolta a ráadást, ami azonban nem hozott döntést. Jöhettek a büntetők, ahol Blake Wheeler góljára Jevgenyij Malkin és Sidney Crosby felelt, megszerezve a győzelmet a vendégek számára.

Továbbra sem megy a Starsnak, amely utolsó hat meccsén nyeretlen maradt és hazai jégen a mindössze egy meccset nyert a szezonban. Az American Airlines Centerből most a Nashville hozta el a pontokat, amelyben ismét eredményes volt Filip ForsbergDerek Roy pedig két gólpasszt adott, közte egyet a győztes gólnál.

Végre nyert a Colorado, amely büntetőlövések után győzte le a Leafst. A fordulatos mérkőzésen az Avs szerzett vezetést, de a Toronto fordítani tudott a második harmad elejére. A második vendéggól után a hazaiak rákapcsoltak és szintén két góllal megfordították a mérkőzést. A befejezés előtt a Toronto lehozta kapusát és Richard Pánik góljával kiharcolta a hosszabbítást. A ráadás nem hozott döntést, így jöhettek a büntetők, ahol az Avs bravúros módon mindhárom kísérletét gólra váltotta, így három elvesztett meccs után tudott újra győzni.

Büntetőlövések döntöttek a Staples Centerben is, ahol az Islanders győzött a bajnok ellen. Az 1-1-es döntetlen már az első harmadban kialakult, Dwight King korai góljára Brock Nelson felelt a 17. percben emberelőnyben. Hatvanöt perc után jöhettek a büntetők, ahol csak a vendégek voltak eredményesek Okposo és Nielsen révén, ami a győzelmüket jelentette.