Progym?Dunarea Galati 7-8

Továbbra sincs meg az első győzelem a Progymnek a román bajnokságban. Hétfőn a HSC és a Brassó rangadója következik.

Ezúttal a Dunarea Galati aratott egygólos győzelmet a gyergyóiak felett. A koreográfia a Brassó elleni meccshez hasonló volt, a Gyergyó szerzett vezetést, Gógáék fordítottak, a Progym futott az eredmény után, de csak a felzárkózásra futotta, egyenlíteni már nem sikerült. A Galati meg tudta őrizni egygólos előnyét az utolsó percekre. A védelmek egyik oldalon sem álltak a helyzet magaslatán, a gólzáporos meccs végeredménye 8-7 a Galati javára.

A bajnoki táblázaton a Steaua vezet, második a HSC, harmadik egyetlen hibátlan csapatként a Brassó. Őket a Galati, majd a két pont nélküli, a Progym és a Sportul követi. A barcaságiaknak azonban a bakákhoz képest 3, a szeredaiakhoz képest 2 meccs elmaradásuk van.

A román bajnokság a nemzetközi szünetben sem áll le, sűrű lesz a program a MOL ligásoknak. Hétfőn Brassó-HSC Csíkszereda rangadó következik, kérdés, mennyit számít, hogy a HSC egy nap szünetet kapott a Debrecen elleni meccse után. Kedden és szerdán a Sportul Studentesc ellen vezet le Jerry Andersson csapata, és ugyancsak szerdán létfontosságú összecsapás következik a HSC-nek, az őt egyszer már legyőző Steauát fogadja a Vákár Lajos Jégcsarnokban. Ha ezúttal sem nyerne a Szereda, könnyen elúszhatna az automatikus elődöntőt érő első két hely valamelyike az alapszakasz végén. Szombaton aztán a Brassó Karcfalván a Steaua, a HSC pedig a Galati vendégeként zárja a bajnoki hetet.

Cimkék: , , , , , ,