Megégett a Davos a svájci kupában

Javában zajlanak a hosszú idő után először kiírt Svájci Kupa küzdelmei. Mint a sorozat újjáélesztéséről hírt adó cikkünkben fogalmaztunk, a győztes egy nagyon komoly sportértékkel bíró trófeát nyer jutalmul. Ezt a nyolcaddöntő fényesen igazolta is.

De ne szaladjunk ennyire előre az időben. A 2014/15-ös sorozat selejtezői ugyanis még az előző, 2013/14-es idényben megkezdődtek. A feladat az volt, hogy a mostani szezonra alakuljon ki a 12 NLA- és 10 NLB -csapat mellé érkező 10 regionalligás csapattal kiegészült 32-es mezőny. Ez annak rendje és módja szerint meg is történt, április végén már kisorsolhatták az október 1-én lejátszandó tizenhatoddöntő párosítását. Hogy a kupa megrendezése milyen jó ötlet volt, az bizonyítja a sok szoros eredmény az amatőrcsapatok és az NLA-csapatok közötti összecsapásokon is, és az a tény, hogy az átlagnézőszám valahol 2000 néző körül lehetett.

Svájci kupa, mérkőzések a legjobb 16 közé kerülésért

HC Université Neuchâtel (1.Liga) – HC Fribourg-Gottéron (NLA) 1-10 (0-4, 0-2, 1-4)
HC Franches-Montagnes (1.Liga) – EHC Biel (NLA) 1-12 (0-5, 1-5, 0-2)
HC Ajoie (NLB) – Genéve-Servette HC (NLA) 1-4 (0-2, 0-1, 1-1)
HC La Chaux-de-Fonds (NLB) – Lausanne HC (NLA) 1-6 (0-2, 0-2, 1-2)
HC Sion-Nendaz 4 Vallées (1.Liga) – HC Lugano (NLA) 2-5 (1-2, 1-1, 0-2)
GDT Bellinzona (1.Liga) – HC Ambri-Piotta (NLA) 2-3 (0-2, 0-0, 2-1)
EHC Visp (NLB) – HC RED ICE Martigny-Verbier (NLB) 6-4 (1-2, 1-2, 4-0)
GCK Lions (NLB) – ZSC Lions (NLA) 0-3 (0-2, 0-0, 0-1)
EHC Winterthur (1.Liga) – EV Zug (NLA) 1-7 (1-1, 0-1, 0-5)
EHC Dübendorf (1.Liga) – Kloten Flyers (NLA) 1-6 (0-2, 0-0, 1-4)
HCC Biasca (1. Liga) – Rapperswil-Jona Lakers (NLA) 0-2 (0-0, 0-0, 0-2)
HC Thurgau (NLB) – HC Davos (NLA) 0-4 (0-1, 0-1, 0-2)
EHC Brandis (1.Liga) – SC Langenthal (NLB) 2-5 (1-2, 0-0, 1-3)
EHC Wiki-Münsingen (1.Liga) – SC Langnau Tigers (NLB) 1-7 (0-3, 1-2, 0-2)
EHC Thun (1.Liga) – SC Bern (NLA) 1-7 (0-2, 1-3, 0-2)
ECH Burgdorf (1.Liga) – EHC Olten (NLB) 1-9 (0-2, 1-2, 0-5)

A nyolcaddöntőket október utolsó szerdáján játszották, és ezen megszületett az első szenzáció is. Az NLB-s HC Visp ugyanis 4300 néző előtt 4-2-re verte a svájci hoki egyik legpatinásabb és leggazdagabb klubját, a HC Davost. Ráadásul úgy, hogy a davosiak egyetlen percig sem vezettek. 51 perc alatt a Visp háromgólos előnyt szerzett, ám a nagy csapat az 58. percre visszajött a meccsbe, feljött 3-2-re. Az utolsó percben aztán a Visp egy újabb találattal biztosította be a szenzációt. A meccs összefoglalóját meg is tekinthetik az alábbi videón.

A nyolcaddöntők teljes eredménysora:

SC Langenthal (NLB) – Rapperswil-Jona Lakers (NLA) 0-7 (0-3, 0-3, 0-1)
SC Langnau Tigers (NLB) – EHC Olten (NLB) 3-2 h.u. (0-0, 2-0, 0-2, 1-0)
Genéve-Servette HC (NLA) – Lausanne HC (NLA) 1-0 (0-0, 0-0, 1-0)
EHC Biel(NLA) – Kloten Flyers (NLA) 1-2 (0-1, 1-0, 0-1)
HC Fribourg-Gottéron (NLA) – HC Ambr?-Piotta (NLA) 2-4 (0-0, 0-2, 2-2)
ZSC Lions (NLA) – EV Zug (NLA) 4-1 (0-0, 2-1, 2-0)
EHC Visp (NLB) – HC Davos (NLA) 4-2 (1-0, 1-0, 2-2)
HC Lugano (NLA) – SC Bern (NLA) 2-3 h.u. (1-1, 0-1, 1-0, 0-1)

A negyeddöntőket december 15-én játsszák, a Visp újabb szép feladatot kapott, ugyanis a ZSC Lionst fogadhatja otthonában. A másik figyelemre méltó mérkőzés a Langnau Tigers és az SC Bern csatája lesz. Bár a Langnau kiesett az NLB-be, de a kupának köszönetően ismét megrendezik az egyik leghangulatosabb derbyt a svájci hokiban. Emlékezetes, hogy 2007. január 14-én épp a Langnau és a Bern 30 076 drukker előtt a Stade de Suisse küzdőterén megrendezett meccse jelentette a szabadtéri mérkőzések reneszánszának kezdetét. A másik két negyeddöntő párosítása: Ambri-Piotta – Kloten Flyers és Genéve-Servette HC – Rapperswil-Jona Lakers.