Az NHL harmadik heti statisztikái

A legérdekesebb információk és adatok 7 játéknap alapján.

Frederik Andersen az Anaheim kapusa pályafutása 33. meccsén a 25. győzelmét szerezte. Ennél jobb mutatóval csak a Boston egykori kapusa Ross Brooks kezdett 1972 és 1974 között akinek 30 mérkőzés elég volt a 25 sikerhez. Ducks-Blues 3-0

Tyler Hall Wayne Gretzky, Craig MacTavish, Doug Weight és Ryan Smyth után az ötödik játékos az Oilers történelmében, aki hazai jégen, a Rexall Placeben (korábban Northlands Coliseum) büntetőt értékesített. Taylor Hall előtt 2007. február 17-én szerzett utoljára gólt büntetőlövésből edmontoni játékos, név szerint Marc-Antoine Pouliot Torontóban. Az azóta eltelt több mint hét évben tíz alkalommal kísérletezhetett az Oilers, de egyszer sem talált be ellenfele kapujába. Oilers?Lightning 3-2

Roberto Luongo, a Florida kapusa pályafutása 375. győzelmét szerezte, ezzel ellépett John Vanbiesbrouck mellől és feljött az örökranglista 13. helyére. Felkészül Mike Vernon (385) és Dominik Hasek (389) Avalanche?Panthers 3-4

A Winnipeg az első harmadban 2:37-nél már kétgólos előnyben volt a Carolina ellen. A kezdő bedobástól számítva ennél gyorsabban két gólt csak egyszer szerzett a kanadai csapat, még Atlanta néven 2002. március 12-én. Több mint 12 éve Lubos Bartecko és Pascal Rheaume találataival 82 másodperc után vezetett az Atlanta a Tampa ellen. Jets?Hurricanes 3-1

Nicklas Backstrom, a Washington centere 501. meccsén megszerezte az 500. pontját. Az aktív játékosok között mindössze öten vannak akiknek kevesebb mérkőzésre volt szükség a félezer ponthoz, Sidney Crosby (369), Alekszandr Ovecskin (373), Jevgenyij Malkin (413), Jaromir Jagr (419) és Dany Heatley (456). Jason Spezza, akárcsak Backström 501. mérkőzésén szerezte 500. pontját. Oilers?Capitals 3-2

James Neal, a Predators játékosa a Chicago ellen klasszikus mesterhármast ért el. A Nashville történetében korábban három játékosnak jött össze ez a bravúr a Petr Tenkrat (2001), Steve Sullivan (2006) Martin Erat (2008) hármasnak. Predators?Blackhawks 3-2

A detroiti Henrik Zetterberg három pontot szerzett a Pittsburgh ellen, ezzel 730. pontját szerezte a franchise színeiben és lehagyta az örökranglista nyolcadik helyén álló Ted Lindsayt. Felkészül a 758 egységig jutó Norm Ullman. Red Wings?Penguins 4-3

A Minnesota hálóőre Darcy Kuemper negyedik meccsén a harmadik shutoujtát érte el. Az NHL modernkori történetében, azaz 1943 óta (a piros vonal bevezetése) csak egy kapus dicsekedhet hasonló kezdéssel, a columbusi Pascal Leclaire az 2007/08-as szezonból. Wild?Coyotes 2-0

A Colorado szélsője, Jarome Iginla duplázott a Vancouver ellen és pályafutása során 102. alkalommal ért el minimum két találatot egy mérkőzésen. Az aktív játékosok között ezzel a második Jaromir Jagr (120) mögött. Avalanche?Canucks 7-3

Jonathan Quick 33. hibátlan mérkőzését játszotta a Kigsben ezzel megdöntötte Rogie Vachon klubcsúcsát. Kings?Sabres 2-0

A Toronto elleni mérkőzésen Patrice Bergeron 500. pontját szerezte a Boston színeiben. Ezzel ő lett a 13. játékos a csapat történetében, aki elérte ezt a határt és az első Cam Neely óta, aki 1994. márciusában lépte át ezt a küszöböt. Leafs?Bruins 1-4

Damon Severson, a New Jersey újonc hátvédje a negyedik gólját lőtte a naptári hónapban, ezzel beállította az idevonatkozó franchise csúcsot, amit hárman tartanak. Bruce Driver 1985 januárjában, Alekszej Kaszatonov 1990 márciusában, Scott Niedermayer 1993 februárjában volt négyszer eredményes újoncként. Senators?Devils 2-3

A New Jersey szélsője, Jaromir Jagr tovább javította saját NHL-rekordját a hosszabbításban lőtt góljával az Ottawa ellen. Ez volt a 19. találata alapszakasz-mérkőzésen a ráadásban és a 125. győztes találata. Senators?Devils 2-3

Az Arizona hátvédje Oliver Ekman-Larsson szezonbeli második gólját is a hirtelen halálban szerezte. A Jets/Coyotes franchise történetében csak Jyrki Lumme tudott egy évadban kétszer betalálni a ráadásban, még az 1999/00-es idényben. Coyotes?Panthers 2-1

Patrick Marleau 500. gólpasszát jegyezte a San Jose színeiben. A félezer assziszttal a franchise második helyén áll Joe Thornton (573) mögött. Sharks?Blue Jackets 4-5