Sabolic mesterhármasával nyert a Sparta

A szlovén csatár három gólt lőtt vasárnap.

Csehországban pénteken 8-3-ra nyert a BK Mladá Boleslav Pardubicében, vasárnap viszont 6-3-as vereséget szenvedett hazai jégen a Sparta Praha ellen. A fővárosiak már a 20. másodpercben megszerezték a vezetést Lukas Pech révén, a folytatásban pedig Robert Sabolic mesterhármast lőtt.

Finnországban a Lukko 6-2-es verést osztott ki a HIFK-nek. A Liigát vezető raumaiak Mikko Kousa duplájának és Olavi Vauhkonen góljának köszönhetően az első harmad elhúztak három góllal. A helsinkiek kapujában a 19 éves Kevin Lankinen 31 lövésből kapott 6 gólt.

A DEL-ben az utolsó helyen álló Straubing 8 mérkőzés után szerzett újra pontot. A Tigershez a Düsseldorf látogatott, a tavalyi szezon legrosszabb csapata 2-1-re nyert hosszabbításban. A DEG győzelméhez Tyler Beskorowany 39 védéssel járult hozzá.

Az NLA-ban izgalmas csatát vívott a Rapperswil-Jona és az SC Bern. A hazaiak és a vendégek is kétszer vezettek a mérkőzésen, amely büntetőkkel dőlt el 5-4-re a fővárosiak javára. A 65 perc során mindkét kapus 31-31 lövést kapott, így mind Tim Wolf, mind Marco Bührer 87,1%-os teljesítménnyel zárt.

Az SHL-ben 11 gólos mérkőzést játszotta Gavlében. Az első harmad után a házigazda Brynas vezetett 2-1-re, ám a második és a harmadik játékrészben már a HV71 volt a jobb, így a jönköpingiek 7-4-es győzelmet arattak. A vendégeknél Riley Holzapfel mesterhármast ért el.

Szlovákiában a HK Nitra nyolcat lőtt a HK 36 Skalicának. A nyitraiak húsz perc után vezettek 4-0-ra, végül 8-1-re nyertek. Legjobb játékosuk Lukás Novák volt, aki 4 gólt lőtt és 1 gólpasszt adott. A szakolcaiak 18 mérkőzésen szerzett 14 pontjukkal az Extraliga utolsó helyén állnak.