Sebők gólpasszt adott

Csapata 4-1-re nyert a finn másodosztályban. A Chicago kikapott, de Nagy Gergő +1-gyel zárt. Nyertek viszont Háriék idegenben, Sofronék otthon, Vas Mártonék pontot mentettek a ligaelső otthonában, Vas Jánosék és Ládayék viszont kikaptak.

Nagy Gergő csapata, az AHL-es Chicago Wolves pontot szerzett hazai pályán a Milwaukee Admirals ellen. A vendégek emberelőnyből szereztek vezetést a 6. percben, amit a Wolves a 23-ban egyenlített. A harmadik harmad elején történt gyors gólváltást követően alakult ki a 2-2-es rendes játékidős eredmény, így jöhetett a hosszabbítás, amelynek a 7. percében, amikor az új szabályok értelmében már mindkét oldalon csak 3-3 mezőnyjátékos volt a jégen a Milwaukee betalált és 3-2-re http://theahl.com/stats/game-summary.php?game_id=1013524# eldöntötte a meccset. Nagy Gergő pontot nem szerzett, de +1-gyel zárt. A Chicago 5 meccset játszott eddig és minden meccsén szerzett legalább egy pontot, három alkalommal nyert, jelenleg ötödik a nyugati konferenciában.

Hári Jánosék újabb győzelmet arattak a svéd elitligában a Lulea otthonában. Három gólt szerző első soruk vezényletével az első negyven percet 3-0-ra nyerték, majd hosszú időn keresztül eredményesen tartották az előnyt. A hazaiak az 56. percben szerezték meg szépítő góljukat, amikor az edző jobb híján lehozta kapusát. Egy hatemberes bunyót követően ismét kapusuk nélkül támadtak a hazaiak és ebből ismét gólt szereztek, így a békésen csordogáló meccsből négy perccel a vége előtt igazi élet-halál küzdelem lett. Az egyenlítés azonban már nem jött össze, hiába nyerte a lőpárbajt 39-17-re az ellenfél, a 4500 néző katarzis nélkül mehetett haza, 3-2-re nyert a Modo, amely így fontos pontokat szerezve tartja a lépést a középmezőnnyel, bár még mindig csak a 10. helyen áll.

Sofron Istvánék is nagy győzelemmel ünnepelték a pénteki napot, amikor az Eisbaren Berlin látogatott Krefeldbe. Az első három és fél perc után a közel ötezer hazai szurkolói mérsékelten volt boldog, hiszen a vendégek már 2-0-ra vezettek úgy, hogy két góljuk között mindössze 5 másodperc telt el. A Krefeld egy percen belül megkezdte a felzárkózást, majd a rendkívül szabálytalan módon játszó ellenfelet háromszor is kettős előnyből büntette, így a második játékrész első percében már 4-2 volt az állás. A Berlin két perccel a játékrész vége előtt szintén előnyből szépített, de egyenlíteni már nem tudott, 4-3-ra nyertek a hazaiak. Sofron ezúttal pontot nem szerzett, mínusz eggyel zárt és az egyik ütközését is szabálytalannak ítélték a játékvezetők, 2+10 percet kapott fejre irányuló támadásért. A Krefeld 13 meccs után továbbra is nyolcadik a bajnokságban.

Láday Tamásék a Seattle otthonába látogattak és bár az első 20 perc után 1-0-ra vezettek, a második harmadot 3-1-re, a harmadikat 2-1-re nyerték a vendéglátók, így a Spokane 5-3-as vereséget szenvedett. Láday pontot nem szerzett, mínusz eggyel zárt. 11 meccsen szerzett 13 pontjával a Spokane hetedik Nyugaton.

Paprikás meccset játszottak Sebőkék a Mestisben, ahol a Hokki a TUTO Hockey csapatát fogadta. Az első harmadban 20 perc kiállítást osztottak ki a játékvezetők, gól azonban nem esett. Nem úgy a középső játékrészben, amikor a kedélyek lehiggadtak és a Hokki kétszer is betalált. A 46. percben egy gólra feljöttek a vendégek, de Sebőkék erre is kettővel feleltek, így alakult ki a 4-1-es hazai győzelem. Sebők a negyedik gólnál szerzett asszisztot, a Hokki 16 meccs után az ötödik helyen áll a bajnokságban.

A cseh extraligában Vas Jánosék a Bajnokok Ligája rájátszásáról éppen csak lemaradó Liberechez látogattak. Góltalan első harmadot követően a hazaiak szereztek vezetést a 25. percben. Kilenc percen belül egyenlített ugyan a Slavia, de a harmadot nem sikerült kihúzni újabb kapott gól nélkül, így 40 perc után 2-1 volt az állás. A harmadik játékrész legelején ráadásul a Liberec kihasznált egy emberelőnyt, majd az 53. percben a végeredményt is beállította, 4-1-re nyertek a hazaiak. Beránek edző szerint a helyzetkihasználás döntött ezen a meccsen, fiainak számos lehetősége volt, de a befejezésekbe rendre hiba csúszott. Vas pontot nem szerzett, mínusz eggyel zárt. A Slavia 13. helyen áll az Extraligában.

A szezon egyik legkeményebb meccse várt Vas Mártonékra a DEL2-ben, hiszen a tabellát 7 pont előnnyel vezető Bitiegheim Steelers otthonába látogattak. A hazaiak ennek megfelelően a második harmad elejére 2-0-s előnyt építettek ki, amit azonban a Löwen Frankfurt az 55. percre kiegyenlített. Jöhetett a hosszabbítás, amelyben hátrányba került Tim Kehler csapata és a hazaiak nem is hagyták kihasználatlanul a 4-3 elleni szituációt, 3-2-re megnyerve a meccset. Vas ezúttal nem szerzett pontot, de a pontszerzés mindenképpen bravúrnak mondható. A Löwen 9. helyen áll a nagyon szoros középmezőnyben, hátránya mindössze 5 pont a második Rosenheimmal szemben.