Buck mesterhármasával nyert az Ingolstadt

A DEL címvédője hét gólt lőtt a Schwenningennek.

Csehországban a Trinec hiába egyenlített kétszer is kétgólos hátrányból, a hosszabbításban 5-4-es vereséget szenvedett. Az Olomoucnek 20 lövés is elég volt az 5 gólhoz, az Ocelári Trinec kapujában mind Peter Hamerlík 78%-os teljesítménnyel védett, a bő egy percre beugró Simon Hrubec pedig két lövésből egy gólt kapott.

Finnországban remekül hajrázott a HPK. A hammeenlinnaiak az 57. percben kétgólos hátrányban voltak, ám Jesse Saarinen másfél perc alatt egyenlített és hosszabbításra mentette a mérkőzést. A túlórában Tuomas Vanttinen találatával a HPK 4-3-ra legyőzte a SaiPát.

A DEL-ben az ERC Ingolstadt a Schwenninger Wild Wingst fogadta. A hazaiak az első harmad után 3-0-ra vezettek, végül 7-4-re nyertek. Az Ingolstadt legjobbjai Brandon Buck és Petr Taticek voltak, előbbi három gólt lőtt, utóbbi 2+3 ponttal zárt.

Svájcban a Biel hajrázott jól. A Kloten Flyersnél vendégeskedő csapat másfél perccel a vége előtt még 3-1-es hátrányban állt, viszont kiharcolták a hosszabbítást. A ráadásban Tommi Santala góljával a Flyers diadalmaskodott 4-3-ra.

Az SHL-ben a Leksand megszerezte harmadik győzelmét. A tabella utolsó helyén álló együttes a Vaxjö Lakerst verte 6-3-raTomi Sallinen és Jens Bergenström 2-2 góllal, míg Mattias Ritola 3 gólpasszal járult a győzelemhez.

Szlovákiában az SHK 37 Piestany 45 percig tartotta a lépést az MsHK Zilinával. A harmadik harmad elejéig szoros volt a találkozó, az utolsó 15 percben viszont 4 gólt szereztek a pöstyéniek.